Forumi Kuq E Zi
Nënës... Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Nënës... Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Nënës... Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Nënës... Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Nënës... Empty Nënës... 12/9/2011, 21:42

INERCIALpeace

INERCIALpeace
Moderator
Moderator
Plakem, e per Nenen time jam gjithnje I vogel, Rritem e te ajo jam gjithnje femije. E vetmja ajo per mua ka derdhur lot, qumesht dhe gjak.
Te gjithe me kane harruar por jo edhe Nena ime. Te gjithe me kane lene perveç Nenes sime. Bota per mua u ndryshua por jo edhe Nena ime.
Per Zotin Nene sa her i ke fshire lotet prej fytyres kur kam shkuar ne rruge? Sa net i ke kaluar pa gjume kur te kam munguar? Sa net i ke kaluar prane meje kur kame qen i semure.
NENE...........
Kur kthehesha nga udhetimi me prisje ne dere me sy te perlotur nga gezimi. Ndersa kur udhetoja me percillje me pikellim ne zemer.
NENE….............
Me ke bartur ne preher me dhimbje dhe vuatje. Me linde me klithma dhe renkime, me perqafove dhe me prite me puthje me buzeqeshje.
NENE…………
Asnjeher nuk ke qare derisa isha zgjuar. Nuk ke pushuar derisa nuk me ke par muas te lumtur. Kur une buzeqeshja buzeqeshje edhe ti edhe pse nuk e dije shkakun. Ndersa kur vija i pikelluar, ti qaje edhe pse nuk e dije shkakun. Tek ti isha i falur para se te gaboja dhe e harroje gabimin tim para se te kerkoja falje.
NENE............
Kush me lavderonte ti i besoje edhe sikur te me shpalleshin Mbret te njerezve. Ndersa kush me kritikonte ti nuk i besoje edhe sikur te sillte deshmitaret me besnik. Vetem ti ke qen e preokupuar me brengen ndaj meje.
NENE...........
Un jam gjeja me e rendesishem per ty, tregimi im i bukur, deshira me e embel, keto me bejne te ndjehem mire. Ndersa ti mendon se kjo nuk eshte e mjaftueshme, dhe shkrihesh nga mallengjimi per mua.
NENE...........
Sikur te mundem qe me lot falenderimi ti laj kembet tuaja nga turpi.
NENE..........
ZOTI I IM MESHIROJ ATA TE DY SIKURSE ME EDUKUAN MUA KUR ISHA I VOGEL.


Nënës... Safe_image.php?d=AQAal4XZYPOZkyaq&url=http%3A%2F%2Fi56.tinypic.com%2Fvncn5k

http:// http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum.net

2Nënës... Empty Re: Nënës... 12/9/2011, 21:57

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Ak lexoji e,,jo vetem i poston

3Nënës... Empty Re: Nënës... 12/9/2011, 23:37

INERCIALpeace

INERCIALpeace
Moderator
Moderator
‎1 vjec: Mama
3 vjec: Nene Te Dua Shuum !
10 vjec: Po Po Nene
16 vjec: O nene pse me pengon?
18 vjec: E dua nje shtepi timen
25 vjec: Nene ke patur te drejtë
30 vjec: Dua prap te nena
50 vjec: Nena nuk eshte me
70 vjec: Gjithcka do jepja ta shihja edhe nje here

Kemi vetëm një Nënë... Duajeni dhe vleresojeni ate sot...!Nënës... 264702_208926092486832_163773477002094_592731_6529526_n

http:// http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum.net

4Nënës... Empty Re: Nënës... 25/1/2013, 06:08

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster

5Nënës... Empty Re: Nënës... 25/1/2013, 06:10

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Porosia e Nënës

Porosi nga një nënë lënë djalit të saj por në një mënyre pakëz më të veçantë, ajo këtë porosi ia kishte lënë të varur në derën e frigoriferit. Ndërsa djaloshi vetë e përshkruan këtë ngjarje kështu:
Si adoleshentë që isha largohesha shumë nga shtëpia dhe vonohesha shumë derisa kthehesha, e kjo e zemëronte shumë nënën time. Kjo për arsye se nuk haja në shtëpi, shumicën e ditës e kaloja në gjumë ndërsa natën nuk kthehesha deri vonë, kthehesha pasi që ajo flinte. Nuk i mbeti gjë tjetër nënës time vetëm se të më linte porosi të varura në derën e frigoriferit, përmbajtja e të cilave zakonisht ishte udhëzime rreth vend ndodhjes së ushqimit, llojit të tij, mënyrës së përgatitjes ndërsa me kalimin e kohës këto porosi filluan të zgjeroheshin duke filluar të përfshinin edhe datat dhe takimet e rëndësishme, vënien e rrobave të papastra pran rrobalarëses. Kështu kishte kaluar një pjesë e gjatë e adoleshencës time, derisa një natë prej netëve me tu kthyer e gjeta porosinë që zakonisht isha mësuar ta gjeja të varur në derën e frigoriferit por që këtë natë isha shumë i lodhur dhe nuk e lexova fare, menjëherë shkova të flejë. Në mëngjes u befasova kur e pash se babai kishte ardhur të më zgjonte ndërsa sytë i ishin mbushur me lot, nëna kishte vdekur...!!!
Lajmi më lëndoi shumë, u mundova të përmbahem derisa e varrosëm dhe e mbaruam ceremoninë e pritjes për ngushëllime, në mbrëmje u kthyem në shtëpi dhe menjëherë shkova në shtrat por në gjoks dhe zemër ndieja dhimbje nga mërzia që kisha. Papritmas u ngrita, mu kujtua porosia e nënës në derën e frigoriferit, me nxitim shkova ta marrë, ndërsa në të gjeta kësaj radhe nuk gjeta as udhëzime e as urdhra që zakonisht isha mësuar të i gjeja, kësaj radhe gjete të shkruar në të '' Biri im i dashur, më ka marrë malli shumë për ty, më ka marrë malli që të ulemi së bashku, unë jam nëna jote apo ndoshta ke harruar se ke nënë...!!?? Unë jam e sigurt se në brendinë tënde ka shumë të mira e që një ditë prej ditësh do të shfaqën, në përgjithësi të kam falur dhe mos harro se të dua shumë. Të donë nëna jote...''.
Kjo më tronditi, më mërziti tej mase, që nga ajo ditë unë ndryshova, gjendja ime ndryshoi, shpirti im u qetësua, adoleshenca ime mori fund, që nga ajo ditë filloj një etapë e re, që nga ajo ditë fillova të jetoja burrërinë time, fillova të praktikojë porosinë dhe dëshirën e flaktë të nënës time për të qëndruar dhe për tu ulur me familjen, dëshirë kjo prej së cilës e privova.
O Zot, sa më ka marrë malli, sa jam mallëngjyer dhe sa jam përmalluar që të mund të ulëm edhe një herë me nënën time. Tani e vizitoje tek varrezat, lutëm për të që të jetë e mëshiruar dhe e falur nga Allahu xh,sh, por me gjithë shpirt dëshiroje të mund ta e ktheje edhe një here kohën./mesazhi/A.Musliu/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons