Forumi Kuq E Zi
Artikulli profetik i viti 1988: “Kështu do jetë bota në vitin 2013” Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Artikulli profetik i viti 1988: “Kështu do jetë bota në vitin 2013” Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Edhe pse profecitë janë kthyer në modë kohët e fundit, mosr harroni faktin se ato në shumicën e rasteve kanë rezultuar të vërteta!
Kështu, në vitin 1988 fotoreporteri i “Los Angeles Time”, Jerry Lokenor, shkroi një artikull se si do të ishte jeta në Los Angeles 25 vjet më vonë, pra pikërisht sot…

Lokenor, para se të shkruante artikullin e tij u këshillua me specialistë të së ardhmes, historian dhe specialistë të teknologjisë, ndërsa krijuesit e imazheve inxhinierike dhe pamjeve të arkitekturës së imagjinuar, krijuan gjithçka duke u bazuar në artikullin e tij dhe krijuan “Los Angeles në vitin 2013”.
Në figurën kryesore shfaqen makina elektrike që lëvizin me një rrejt urbanistik dhe kulla të larta (rrokaqiell) që ngjajnë shumë me ndërtesat e stomet bashkëkohore që ekzistojnë në SHBA! Artikulli përshkruante jetën e një familje me katër antarë, e cila jeton në një sistem dhe shtëpi të automatizuar, me robotët që kryejnë punët e shtëpisë. Një gjë e tillë nuk ndodhe ende, por në parashikime të tjera, artikullshkruesi ka parashikuar gjithçka me saktësi.
Fliste për makina që dispononin sisteme navigimi, për një shtrirjeje dhe përhapje marramendëse të rrjetit telefonik, që jepte mundësinë e videofilmimeve dhe padyshim për një “kartë të zgjuar” në madhësinë e një libri të vogël, ndërmjet së cilës njerëzit mund të bëjnë çdo lloj shkëmbimi, shitblerje etj, deri dhe në kërkimin e informacioneve.
Sot, sigurisht që makinat disponojnë sistemin GPS, telefonojmë dhe shihemi nëpërmjet ekraneve të vegjël të telefonave si dhe shihemi në skype duke komunikuar lirshëm, gjithashtu kemi në duar dhe tablet apo smartphone!
Jerry Lokenor, edhe pse e tërhoqi artikullin e tij nga arshiva, u entuziazmua shumë me parashikimet e tij të sakta ashtu siç miliona njerëz!
Artikulli profetik i viti 1988: “Kështu do jetë bota në vitin 2013” Los-110
Artikulli profetik i viti 1988: “Kështu do jetë bota në vitin 2013” Los-210
Artikulli profetik i viti 1988: “Kështu do jetë bota në vitin 2013” Los-310Edituar për herë të fundit nga $EB@$TJ@N në Wed 03 Apr 2013, 17:21, edituar 1 herë gjithsej


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
hmmm e quditshme ndoshta e ndodh ku i dihet


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons