Forumi Kuq E Zi
E pabesueshme! Bujku i varfër kishte gjetur një thesar 5.3 milionë dollar por nuk e dinte! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
E pabesueshme! Bujku i varfër kishte gjetur një thesar 5.3 milionë dollar por nuk e dinte! Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Për më shumë se tre dekada kishte në duart e tij një thesar të vërtet por nuk e dinte!
Kishte gjetur një metal me të cilin bënte proshutë, por nuk e dinte se ai metal kushtonte 5.3 milionë dollarë. Copa e metalit që përdorte një bujk spanjoll për më shumë se tre dekada rresht për të shtypur proshutë, ishte meteorit! Bëhet fjalë për bujkun e varfër, Faustino Asensio Lopez, i cili e gjeti meteoritin 100 gr dhe 45 cm në vitin 1980 në një arë pranë Ciudad Real.

Kështu, Faustino Asensior Lopez besonte se metali ishte pjesë e braktisur aty që nga periudha e luftës civile. Por, kur pa një reportazh për meteoritët dhe citoi se në rajonin ku ai jetonte dikur kishte rënë një meteoritë, filloi ta shikonte metalin me habi. Pa humbur kohë erdhi në kontakt me gjeologun Juan Carlos Gutierrez Marco, i cili sapo e pa metalin, i tha se kishte në dorë një thesar me vlerë mbi 5 milionë dollarë!
Pa analizimit të meteoritit, u vërtetua se metali ishte një meteoritë para historikë. Është meteoriti i katër të që është gjendur në Spanjë.

E pabesueshme! Bujku i varfër kishte gjetur një thesar 5.3 milionë dollar por nuk e dinte! Mete-310


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
shum e bukur po qtbesh se disa nuk paskan llogjiken e nje beje tvogel


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons