Forumi Kuq E Zi
Macja dhe iguana Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Macja dhe iguana Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Macja dhe iguana Empty Macja dhe iguana prej Sat 30 Mar 2013, 16:50

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Macja dhe iguana 19066610
2008: Nju Jork. Rina Deich shpetoi nje iguana rreth 30 cm te gjate pa e menduar gjate dhe menjehere mblodhi informacion mbi ate cfare i nevojitej kafshes. Ajo bleu nje rrethore, nje prodhues lageshtire, ngrohese dhe drita qe imitojne driten natyrale. Ia vuri emrin Soub. Reptili lulezoi nen kujdesin e saj duke arritur shume shpejt gjatesine 90 cm. Nderkohe nje krijeseze tjeter ne hall gjeti rrugen per tek dera e Rines. “Kotelja ishte gati duke ngordhur kur e gjeta,” thote ajo. Edhe pse kotelja kishte pneumoni, infeksion sysh dhe ishte e mbushur me parasite dhe krimba, Rina nuk pranoi sugjerimin e veterinerit per ta vene ne gjume. Macja qe u quajt Johan, e mori veten shpejt dhe Rina donte te shikonte se si do te merreshin vesh dy kafshet e braktisura. “Kur e vura macokun ne rrethimin e iguanes, iguana u fry dhe fishkelleu si Godzilla. Ai mund te duket shume i frikshem dhe i madh. Por macoku nuk u tremb aspak, ai u ferkua tek lekura e ashper e Soubit dhe filloi te gerrhiste. Soub me siguri eshte habitur “Si ka mundesi? Pse nuk ka frike ky?” Por iguana u qetesua shpejt. Ai i mbylli syte dhe e la macokun te ferkohej ne fytyren e tij dhe te luante me bishtin e tij. Nuk beri asgje per ta shmangur kontaktin, madje dukej se i pelqente. Sot Soube eshte nje iguana e lire ne shtepine e Rines. Ai hipen mbi krevatin e Rines bashke me Johanin dhe macet e tjera dhe nuk shqetesohet kur ato e lepijne ose i bashkohen ne rrethimin e tij. Ne fakt, nese rrethimi eshte bosh, ai vjen rreth e rrotull duke kerkuar per macet. Edhe pse iguanat mund te jene agresive, vecanerisht kur arrijne moshen e pjekurise, “Johani dhe macet e tjera kane mesuar t’I lexojne keto sinjale dhe te largohen kur Soub behet ‘shume i dashur,’” thote Rina. Edhe miqte me te mire kane kufizimet e tyre.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2Macja dhe iguana Empty Re: Macja dhe iguana prej Fri 19 Apr 2013, 11:44

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
macet krijesat me te embla e me tbukra qe ekzistojnnn


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons