Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Partetnonmi u ndërtua nga mesi i shekullit të pestë, para erë së re, për nder të Perëndeshës Athina, si dhe ishte streha e bashkëpunimit të arkitektëve dhe skulpture më të mëdhenj të asaj periudhe.
Inxhinieria Niki Timotheou, pohoi pas një studimi specifik të gjithë arkitekturës dhe formës strukturore treguan se të lashtët kishin zbuluar që në atë kohë, atë qo sot quhet si “Izolim sizmik”.
Ky tempull, sipas znj. Timotheou, kundërshton teorinë bashkëkohore të arkitekturës, pasi pa patur themele është trefish i izoluar sizmikisht!
Ky izolim trefish sizmik diktohet në pjesë të ndryshme të ndërtesës. Për inxhinierët “modern” Tempulli i Partenonit përbën pikë referimi dhe pikënisje në skicën e arkitekturës bashkëkohore.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons