Forumi Kuq E Zi
Shqiponja kokbardh dhe sqepi Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Shqiponja kokbardh dhe sqepi Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Shqiponja kokbardh dhe sqepi Empty Shqiponja kokbardh dhe sqepi prej Sat 30 Mar 2013, 01:02

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Shqiponja kokbardh dhe sqepi 42295110
E bukura dhe sqepi

Kjo eshte "E Bukura" nje shqiponje kokebardhe. Ne vitin 2005 "E Bukura" u qellua ne fytyre nga nje guetar pa leje, duke i shkaktuar demet qe ju shihni ne krahun e majte te fotografise. Sqepi i saj ishte aq i demtuar sa qe ishte e pamundur per ate qe te hante apo te gjuante vete. Per fat te mire ajo u shpetua nga disa vullnetare perpara se te vdiste nga uria. Ata e ushqyen shqiponjen me dore, dhe shpresonin se do te sherohej. Fatkeqsisht, shume shpejt u be e qarte se ajo nuk do te mbijetonte dot, keshtu qe vullnetaret menduan ti injektonin helm vdekjeprures.

Megjithate, specialistja Jane Cantwell, kishte te tjera plane. Ajo u bashkua me inxhinjerin mekanik Nate Calvin si dhe shkencetare, inxhinjere dhe dentiste per te modeluar nje sqep polimer najloni qe do te zevendesonte pjesen e siperme te demtuar. Pas projektimit, sqepi u printua nga nje Printer 3D dhe ju vendos shqiponjes.

Fale punes se tyre te veshtire dhe printerit 3D, "E Bukura" mund te ushqehet serisht, te pije dhe te pastroje pendet e saj me sqep. Per fat te keq ajo nuk eshte ne gjendje te kthehet ne boten e eger pasi sqepi nuk eshte mjaft i sigurte, por sqepi i saj i ri ka qene nje lehtesim mjaft i madh per jeten e ketij zogu madheshtor.

Per me shume informacion ndiqni videon:
http://vimeo.com/15184546


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2Shqiponja kokbardh dhe sqepi Empty Re: Shqiponja kokbardh dhe sqepi prej Fri 19 Apr 2013, 11:47

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
aahaaaahaaa qenka shqiponj nevrike se duket qe nga pamja


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons