Forumi Kuq E Zi
PROTESTA / Francezët e qytezës së vogël: Mos dëboni shqiptarët Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
PROTESTA / Francezët e qytezës së vogël: Mos dëboni shqiptarët Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Pesëdhjetë banorë të qytetit të vogël francezë të Pontivi-së (Pontivy) u mblodhën të mërkurën në mbrëmje në oborrin e nën-prefekturës për të protestuar kundër largimit me forcë të një familjeje shqiptare njofton e përditshmja provinciale franceze “Ouest-France”.

Kjo familje përbëhet nga çifti i bashkëshortëve dhe tre fëmijë.

Sikurse njofton gazeta vendore, Zyra franceze për mbrojtjen e personave pa shtetësi (Office français de protection des apatrides) i refuzoi statusin e azilkërkuesit kësaj familjeje shqiptare.

Familja detyrohej të largohen nga Franca qysh në muajin gusht 2012.

Që nga shkurti 2013 është nën arrest shtëpiak.

Pesëdhjetë simpatizantë

Të mërkurën në orën 06:00, familja u arrestua nga xhandarmëria dhe u dërgua në Ruasi (Roissy) para një largimi të mundshëm me avion në Shqipëri.

Në mbrëmjen e 13 marsit, rreth pesëdhjetë simpatizantësh u mblodhën në oborrin e nënprefekturës për të denoncuar këtë veprim që ata mendojnë se është i padrejtë.

Pontivia është bashki, qendër administrative, që ndodhet në departamentin e Morbianit (Morbihan) e të rajonit të Bretanjës (Bretagne).

Qyteza ka një popullsi prej 13 700 banorësh.PROTESTA / Francezët e qytezës së vogël: Mos dëboni shqiptarët Pontiv10


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
hmmm mduket paska abraskte dicka e till


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
pse?


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons