Forumi Kuq E Zi
Receta natyrale kunder qeseve te syrit  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Receta natyrale kunder qeseve te syrit  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Receta natyrale kunder qeseve te syrit  Empty Receta natyrale kunder qeseve te syrit prej Sun 24 Mar 2013, 04:53

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Receta natyrale kunder qeseve te syrit  Images
Lodhja qe ju akumuloni shikohet ne fytyren tuaj. Qeset dhe rathet e zinj
poshte syve arrine te shfaqen.Metodat tona per te bere per te hequr
keto shenja te padeshirueshme .


Nje higjene e mire per jeten
Pa
surprise, nje gjume I mire eshte nje nga celesta per te evituar syte e
fryra. Mundohuni te beni nje gjume te mire gjate nates, maksimumi 8 ore
minimum per te rekuperuar forcat tuaja. Ne kete menyre syte e juaj do
te jene me te relaksuar.
Perkundrazi duhet te evitoni ilacet e
gjumit. Nese keni nje gjume te lehte, mos merrni me te paren here
ilacet e gjumit. “ Marrja e tyre redukton levizjet okulare, jane te
shpeshta gjate nates” shpjegon dermatologia.
Bustinat e cajit kunder qeseve te syrit
Ju I njihni
me siguri metodat e gjyshes, per ti dhene nje rrahje te lehte syve te
lodhur. Nese e pini shume cajin , mundohuni te recikloni bustinat e
juaja te cajit. Vendosini ne frigorifer per nje 20 minuta dhe me pas
tek qepallat e mbyllur. Nje metode e mire per te larguar lodhjen e
syve.


E mira e vajrave vegjetal
Nje
masazh I perzgjatur me gjalp kikiriku dy here ne dite eshte nje menyre e
mire per te reduktuar qeset e syrit. Gjalpi I kikirikut stimulon
qarkullimin, duke I krijuar mundesi lekures qe te marri ajer.
Uji I trendafilzave kunder qeseve te syve
Trajtim
efikas kunder qeseve te syrit , uji I trendafilave ka nje fuqi
relaksuese . Njomni dy kompresa me pambuk me ujin e trendafilave dhe
vendosini ne syte tuaj per disa minuta. Ta beni cdo dite te javes.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons