Forumi Kuq E Zi
Trajtim për lëkuren e trupit Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Trajtim për lëkuren e trupit Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Trajtim për lëkuren e trupit Empty Trajtim për lëkuren e trupit prej Sun 24 Mar 2013, 04:46

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Trajtim për lëkuren e trupit Kripe-dhe-sheqerPërse duhet të shpenzoni shuma marramëndese për të trajtuar trupin tuaj,
kur fare thjeshtë mund të përgatisni në shtëpinë tuaj një maskë e cila
nuk kushton, por që ka të njëjtin efikasitet. Gjithçka që ju duhet për
të përgatitur këtë maskë janë; kripë ose sheqer, vaj të cilin e përdorni
për trup për ta lëmuar lëkuren tuaj.

Ju kujtojmë që këtë maskë
mund t’a përdorni edhe për lëkuren e fytyrës. Do t’ju mjaftojnë vetëm 10
minuta dhe do të krijoni një maskë të mrekullueshme. Sheqeri dhe kripa
janë përbërës shumë të shëndetshëm për lëkuren, zgjidhni sheqer me
kokrra të imëta për të mos arcaruar lëkuren, dhe nësë keni një lëkurë
shumë të ndjeshme përdorni sheqerin me ngjyrë të mbyllur.Vaji i trupit. Ju mund të përdorni vaj të ndryshëm, qoftë ai për një
bebe, esencial, extra virgin, ose vaj ulliri. I përzieni përbërësit
sëbashku dhe i vendosni mbi lëkurë të thatë, sepse ka më shumë efekt.
Pastaj në dush, duhet të përdorni doreza për të masazhuar lëkuren, nëse
nuk keni doreza mos u shqetësoni përdorni duart tuaja. Pra, hedhni
gjithë masën e krijuar mbi doreza dhe i masazhoni në formë rrumbullake
mbi lëkurë, tek pjesët më të ashpëra si bërryli, gjuri, thembra, duhet
të shpenzoni më shumë kohë duke i masazhuar me maskë ose mund t’i lyeni
ato me limon.

Pasi të keni masazhuar gjithë trupin, e hiqni
masken me kujdes, nga trajtimi i mirë i kësaj maske nuk do keni nevojë
të lyeni fytyren me hidratues.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons