Forumi Kuq E Zi
Si te eliminoni aromen e keqe nga duart Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Si te eliminoni aromen e keqe nga duart Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Si te eliminoni aromen e keqe nga duart Empty Si te eliminoni aromen e keqe nga duart prej Sun 24 Mar 2013, 04:41

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Si te eliminoni aromen e keqe nga duart Images
A mund te eliminojme aromen e keqe nga duart duke perdorur metodat natyrale?
*Nje
rregull shume I rendesishem eshte ajo te mos perdorni kurre uje te
nxehete , port e perdorni vetem ate te ftohte per te shpelare duart dhe
mbulesat e tavolines. Uji I nxehte bent e kunderten, aroma behet me e
forte.
*Per te hequr aromen e hudhres nga duart mund ti ferkoni ato
me nje tufe majdanoz te fresket dhe me pas lajini me uje te ftohte ose
mund te kaloni mbi duar shpesh here leng limoni.
*Ne te njejten menyre mund te hiqni dhe aromen e qepes por ne vend te majdanozit perdorni selino.
*Per
te hequr aromen e peshkut nga gishtat , mundohuni te ferkoni ne duar
lengun e limonit , te cilin mund ta perzieni me sode ose me disa pika
qumesht. Nese kjo nuk do te mjaftonte futini duart ne nje tas me uje te
ftohte tek e cila ne fillim keni shtuar nje luge uji te oksigjenuar.
*Nje
tjeter alternative , konsiston ne realizimin e nje perberjeje me vaj
dhe uthull ; ferkojini duart shpesh here me te derisa te ndjeni qe aroma
keqe te jete zhdukur. Mund te dhe te tentoni te hiqni keto aroma me
pasten e dhembeve :
duke e vendosur mbi duar dhe me pas duke shpelare me uje te ftohte.
Gjithashtu
duhet te keni parasysh ,qe ne eliminimin e aromes se keqe eshte
gjithmone e vlefshme perdorimi I sodes : shkrini disa luge me sode ne
nje tas me uje te ftohte dhe futini duart perdisa minuta.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons