Forumi Kuq E Zi
Me thuaj ngjyrat qe vishni, tu them cila jeni....  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Me thuaj ngjyrat qe vishni, tu them cila jeni....  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Me thuaj ngjyrat qe vishni, tu them cila jeni....

Si të dërgoni mesazh me ngjyrën e rrobave dhe pse duhet t'u kushtoni kujdes të madh detajeve ne veshje.


gjithë e dimë që ngjyrat kanë ndikim tek personat dhe ekzistojnë teori
të tëra që merren me pasojat e ndikimit të ngjyrave tek ne, si
kromoterapia. Por, pasi që veshja është pjesë e komunikimit joverbal me
të cilin u dërgojmë mesazhe njerëzve me të cilët bisedojmë, edhe në këtë
segment duhet të ketë vëmendje të madhe që të mos keqkuptohemi.

Ja disa këshilla për zgjedhjen e ngjyrave dhe kuptimin e tyre:
E kuqja - rrezaton me vetëbesim dhe energji. Bëni kujdes me ketë ngjyrë. Jep përshtypjen e agresivitetit.
E
verdha - jep elan dhe forcon vetëbesimin. Nëse dëshironi të tërhiqni
vëmendje dhe të theksoni personalitetin tuaj - vishni diçka të verdhë.
Vepron në mënyrë qetësuese.
Vjollcë - dëshironi të mbroheni nga kërkesat e paarsyeshme, e vjollca
është zgjedhje e mirë. Simbolizon madhështinë, dinjitetin dhe
fisnikërinë. Nuk rekomandohet në botën e biznesit, sepse na bën
melankolik, të pavendosur dhe të thyeshëm.
E bardha - jep stimulim, efikasitet dhe qartësi.
Rozë - jep mesazhin që personi shqetësohet për të tjerët. Tregon butësi dhe afërsi.
Gri
- dërgon mesazh të delikatesës dhe të profesionalizmit. Me kombinimin e
gabuar me ngjyrat tjera mund të dërgojë mesazhin që personi ka
vetëbesim të ulët.
E gjelbra - nëse dëshironi të përshtateni në
mjedisin e punës dhe të shmangni obligimet - vishuni në të gjelbër.
Simbolizon kthjelltësinë.
E zeza - jep përshtypjen e profesionalizmit dhe vendosmërisë, por edhe të distancimit.
E kaltra - ngjyrë e arsyes dhe e rrezikut. Zgjedhje e mirë.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons