Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 50 vjet nga mbyllja e Alkatrazit prej Sat 23 Mar 2013, 23:25

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

50 vjet nga mbyllja e Alkatrazit


50 vjet më parë, Alkatrazi, burgu më i sigurt dhe një simbol i sistemit amerikan të vuajtjes së dënimit u mbyll përgjithmonë.

Që prej atëherë, burgu ku vuajti dënimin Al Capone dhe disa prej kriminelëvve të tjerë më të rrezikshëm në Shtetet e Bashkuara, popullohet nga turistë të vazhdueshëm dhe regjizorë filmash, të magjepsur nga historia e veçantë e Alkatrazit.

Institucioni riedukues, i ndërtuar me një ishull që dominon Gjirin e San Françiskos, me rastin e mbushjes së gjysmëshekulli jetë turistike, publikoi këtë të premte disa fotografi të rralla, të orëve të fundit të funksionimit të tij, në 22 mars 1963.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: 50 vjet nga mbyllja e Alkatrazit prej Sat 30 Mar 2013, 13:19

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ehhh ma zi se ky osht Burgu Burrelit lol


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons