Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Femrat me minifunde do gjobiten, policia: “Nuk do dalim me metër në rrugë”

Tashmë në Korenë e Jugut femrat duhet të kenë kujdes kur vidhen pasi mund ta pësojnë. Koj pasi presidentja e vendit, Park Geu-hye ka firmosur ligjin për “tejekspozimin” I cili ka hyrë në fuqi ditën e sotme. Ky ligj do të penalizojë të gjitha femrat që zgjedhin një veshje “të pamoralshme” që janë minifundet e tepruara dhe veshje të tjera provokuese që vendosin në siklet personat e tjerë në publik.
Ligji që i gjobit këto femra me 50 mijë uon, rreth 40 euro, ka ngjallur reagime të shumta në vend sidomos nga bandat e muzikës pop, të bëra të famshme në gjithë Azinë pikërisht për mënyrën tepër provokuese të veshjes së tyre. Madje femrat e famshme “kanë provokuar” duke postuar në rrjetet sociale foto me minifunde “të jashtëligjshme” duke deklaruar se një gjobë s’mund t’u imponojë lirinë e veshjes.

Edhe policia nuk është dakort me këtë ligj, “Sigurisht, ne nuk do të dalim me metër në dorë dhe të masim minifundet, fundet apo fustanet e cdo femre”, është shprehur për mediat një drejtor i lartë i policisë në Seul.
Edhe babai i presidentes aktuale, që udhëhoqi vendin vendin nga viti 1963 deri në vitin 1979, vendosi një ligj që ndalonte fundet dhe fustanet 20 centimetër mbi gju.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
aaahhaaahahaah tjen e nvendinn ton qishtu me qann se ua fiken llampat qunnave


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons