Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Dorëzohet Alket Rizai prej Sun 17 Mar 2013, 20:26

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Alket Rizai nuk ka mundur t'i bëjë ballë presionit psikologjik dhe lodhjes dhe pak minuta më parë i ka dhënë fund aktit të pengmarrjes.

Aktualisht, Alket Rizai dhe 2 bashkëpunëtorët janë në duart e policisë ndërkohë që pengjet janë në gjendje të mire.

Sipas mediave greke, pengmarresi Alket Veizi papritmas e gjeti veten të rrethuar nga policia dhe forca të blinduara, dhe i paaftë për të reaguar pas 24 oresh tensioni e lodhjeje, u detyrua të dorëzohej. /albeu.com/


-----
Alket Rizai vazhdon të mbajë 5 gardianët peng

Pengmarrja e 6 gardianëve të burgut të Malandrinos nga i burgosuri shqiptar Alket Rizai, ka sosur durimin autoriteve greke. Këto të fundit kanë filluar operacionin nga ora 14:00 për të shpëtuar gardianët si dhe për të vendosur rregull në të.

Informacione jo zyrtare tregojnë se forcat policore po përdorin për të dytën herë gaz lotë-sjellës, madje janë dëgjuar edhe krisma armësh në burgun ku janë të dënuar 500 persona.

Ministria e Rendit thekson se ndërhyrja po bëhet në atë mënyrë që të mos ketë lëndime të të burgosurve, por edhe të shtatë gardianëve të tjerë që ndodheshin aty për gjatë pengmarrjes së pesë kolegëve.

Në një situatë të tillë vetëm një prej pengjeve është larguar, ndërsa ka zëra se mund ta ketë liruar vetë Alket Rizai.

Sipas dëshmive ende të pakonfirmuara, Rizai mban një objekt katror prej të cilit dalin disa kabllo dhe deklaron se është një mekanizëm shpërthyes, ndërsa në dorën tjetër ka një pult komandimi. Bashkëpunëtorët e tij thuhet se kanë një thikë. Nga ana tjetër avokati i tij mbrojës i bënë thirrje që të mos bëjë gjakderdhje, të njëjtën gjë i kankërkaur edhe e dashuar ae tij greke Sula.

Përveç forcave speciale, brenda ndërtesës dhe jashtë saj, janë ngritur postëblloqe policore në gjithë zonën e Fokidhës ku ndodhet burgu i Malandrinos pasi janë vënë re dy automjete të dyshimta, sipas mediave greke, që prisnin arratisjen e tij.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Dorëzohet Alket Rizai prej Mon 18 Mar 2013, 16:31

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
sa keq ndihem kur lexoj te tilla ngjarjesh


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons