Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ana e padukshme e SATURNIT prej Thu 14 Mar 2013, 01:19

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një foto spektakolare të Saturnit dhe unazave të tij, nga një pozicion interesant realizoi anija kozmike “Cassini”, më konkretisht në anën e padukshme të planetit, në kohën kur ndriçohej nga Dielli në anën tjetër të tij. Rezultati nuk ishte vetëm një foto mahnitëse, por edhe një mundësi e rëndësishme për astrofizikantët që të shikonin hollësira për unazat e planetit dhe atmosferën e tij.

Anija kozmike e NASA-s ndodhet pranë Saturnit këtu e tetë vjet. Pas Saturnit ndodhet Toka, e cila nuk është e dukshme për shkak të hijes së planetit. “Nga të gjitha fotot e Saturnit (60 në numër), më spektakolaret u realizuan nën hijen e planetit”, thanë ekspertët e NASA-s./AlbStroka/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Ana e padukshme e SATURNIT prej Fri 17 May 2013, 08:41

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
sa pamje tbukur qe paska


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons