Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 TIGRI ISHTE I PËRSOSUR QYSH NË FILLIM prej Thu 14 Mar 2013, 00:55

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

TIGRI ISHTE I PËRSOSUR QYSH NË FILLIM

Ndërtimi fizik i tigrit duket se ishte i përsosur për jetën e tij në krye të zinxhirit ushqimor, pasi në përgjithësi këtu e dy milionë vjet nuk ka ndryshuar dhe kaq shumë.

Në këtë përfundim ka arritur një ekip kërkuesish nga Kina, Danimarka dhe Britania, pas analizimit të një kafke që ngjan me kafkë tigri. Kafka e mirë-ruajtur 2.16-2.55 milionë vjeçare që u gjet kohët e fundit në veriperëndim të Kinës është pothuajse identike me kafkën e një tigri bashkëkohor, edhe pse është pak më e vogël në madhësi ka të njëjtat funksione.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: TIGRI ISHTE I PËRSOSUR QYSH NË FILLIM prej Fri 19 Apr 2013, 12:06

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ehh tigri esht i persor po esht egoist


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons