Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Shtrati 400 vjeçar. Përdoret ende… prej Sun 10 Mar 2013, 19:26

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Është shtrati më antik në botë që ende përdoret në Mbretërinë e Bashkuar e që ndodhet në një nga dhomat e shumta të kështjellës Berkeley, në jug-perëndim të Anglisë.

Në shtratin në fjalë kanë fjetur 15 breza fisnikësh që i përkasin familjes Berkeley, të cilët kanë pasur mundësi të shijojnë komoditetin e tij, ndërkohë që eksperiencën do ta vazhdojnë pasardhësit e tyre.

Siç kanë shpjeguar pronarët aktualë të shtratit, John Berkeley dhe bashkëshortja e tij Georgina, ai vazhdon të jetë shtrati më i mirë i të gjithë rezidencës së tyre.

Objekti është ndërtuar me dru në vitet e para të 1600-ës, ka mbulesën tipike në pjesën e sipërme dhe mban stemën mbretërore të familjes Stuart.

Gazeta “Daily Telegraph” i ka kushtuar një editorial të vogël këtij lajmi, duke shkruar se, dyqanet sot mund të ofrojnë mobilie me çmime marramendëse, por cilësia e ofruar nga artizanët e dikurshëm është e paarritshme.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Shtrati 400 vjeçar. Përdoret ende… prej Wed 17 Apr 2013, 14:55

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
e duqitdhme diqka e till


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons