Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Zbulohet zyrtarisht funksioni i sistemit te antenve HAARP

Në faqen zyrtare te S. Naval Research Lab,është zbuluar zyrtarisht operacioni i antenave HAARP. Antenat e famshme dhe misterioze të përdorura nga amerikanët për të kryer eksperimente në atmosferën e Tokës, kanë një funksion shumë preciz.Ato jane Mjete ushtarake.

Zbulimi i ketij sekreti te supozuar qe me pare,vjen drejtpërsëdrejti nga shkencëtarët amerikanë, të cilët kanë punuar me keto antena,ne një deklaratë me shkrim.

Antenat HAARP,te cilat janë akuzuar për krijimin e tërmeteve dhe fatkeqësive ne të gjithë botën, kanë një detyrë për të studiuar metoda të reja të komunikimit. Prodhojnë në lartësi të larta, pikërisht në jonosferë mjergulla me densitet të lartë plazme.

Paul Bernhardt, pjese e seksionit ''NRL Plasma''thote: "Disa kohë më parë mund të krijonim retë e plazmës për 10 minuta, por tani me antenat HAARP mund të krijojme këto re për më shumë se një orë,dhe retë zhduken pasi të jete fikur sinjali i antenave HAARP ".

Duke përdorur tek transmetuesit frekuencë të lartë 3,6 megavat (HF) HAARP, retë e plazmës, apo sferat e plazmes, janë duke u studiuar për përdorim si pasqyra artificiale në një lartësi prej 50 kilometra nën Jonosfere dhe do të përdoren për reflektimin e radarëve HF dhe sinjalet te komunikimit.

Përpjekjet e mëparshme për të prodhuar përmirësime të densitetit elektronike kanë dhënë dendësi elektronesh prej 4 x 10 ne fuqi te peste për centimetër kub (cm 3) duke përdorur transmetimet radio HF afër brezit të dytë, të tretë dhe të katërt,te frekuencave elektronike ciklotron. Kjo frekuencë prej 1,44 MHz,është afër shpeshtësise,me të cilën elektronet sillen rreth fushës magnetike të Tokës.Ndersa me Grupin NRL ishin në gjendje për të prodhuar retë plazmike artificiale me dendësi elektronesh,qe tejkalon 9 cm x 10 5/3, duke perdorur brezin e gjashtë te frekuencës te elektroneve ciklotron te transmetimit të antenave HAARP.

Imazhet optike te rese se plazmës te krijuara nga HAARP,tregojnë se ata janë turbolente dhe ndryshojne dinamikisht strukturen dhe densitetin. Valët elektrostatike te krijuara nga transmetimet radio HAARP mendohet të jenë përgjegjëse për përshpejtimin e elektroneve të energjisë së lartë të mjaftueshme për të prodhuar shkarkime dhe ndricime në atmosferën neutrale,në lartësi prej pothuajse 170 kilometrash.

Retë artificiale te plazmës janë llogaritur duke përdorur radio HF dhe backscatter te frekuencave të larta (UHF) radarë dhe imazhe optike. Matjet tokësore te emetimeve elektromagnetike te stimuluara, ofrojnë dëshmi të fuqisë dhe frekuencës për valët elektrostatike te elektroneve te përshpejtuar në mjedise jonizuese.

Ekipi është duke punuar për këtë projekt me bashkëpunëtorë të NRL SRI International,te Universitetit te Alaskas, Fairbanks, Universitetit te Floridës, dhe BAE Systems,duke sintetizuar vërejtjet e deritanishme me teorinë e ndërveprimeve parametrike,për të zhvilluar një teori të plotë të gjeneratës së re plazmatike . Fushata HAARP per te ardhshmen,e planifikuar në fillimet e vitit 2013, do të përfshijë eksperimente për të zhvilluar re me te jonizuara,me te dendura dhe më të qëndrueshme.
________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
qenkan foto tbukra kto fotot ktu siper


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons