Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Mediat serbe: Enver Hoxha planifikoi të sulmonte Jugosllavinë?!

Pas vdekjes së Titos lideri shqiptarë i kohës Enver Hoxha kishte planifikuar të sulmonte Jugosllavinë.
lajmi është bërë i ditur në mediat serbe dy ditë më parë, ku një e përditëshme kroate është hapur me këtë lajmë e ndërkohë lajmi më pas “ka marrë dhenë” në mediat serbe.

“Ka planifikuar Hoxha sulmin e Federatës së Bashkuar Socialiste të Jugosllavisë?”, shkruante dje media serbe “B92”. “Jutarnji Novosti” shkruan se Udhëheqja komuniste e Shqipërisë, në atë kohë diktatura më e mbyllur evropiane, planifikonte në mënyrë sekrete në fund të viteve ‘70 e fillimin e viteve ‘80, vënien në jetë të operacionit “Shpërthimi”.
Kjo, pasi krerët komunistë shqiptarë besonin se pas vdekjes së Josip Broz Titos, në Jugosllavi do të niste lufta e brendshme mes klaneve për pushtet, gjë që do t’i jepte Shqipërisë mundësinë e një ndërhyrjeje të shpejtë të forcave të saj ushtarake për të shtënë në dorë Kosovën, pjesë të Maqedonisë e Malit të Zi, të dominuara nga popullsi të etnisë shqiptare.
Ulunjan shkruan se për ekzistencën e planit është folur sopradikisht nga ish-zyrtarë komunistë shqiptarë, ndërkohë që burimet arkivore të zbuluara së fundmi tregojnë se lideri komunist Enver Hoxha ishte i obsesuar për atë që pritej të ndodhte në Jugosllavi me vdekjen e Titos. “Ai kishte besim se kjo do shkaktonte një betejë të përgjakshme për pushtet mes forcave ‘proruse’ dhe ‘proamerikane’”, shkruan “Jutarnji Novosti”.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
po kto e kan gjet na rrufshin.............cja fusin kot a jan nterezi apo jo per fjalet qe thon apo jan pergjumesh


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons