Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Një profeci e tmerrshme e realizuar 99%…! prej Wed 06 Mar 2013, 22:57

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Lindi në vitin 1094 pas erës së re në Almar.
Ishte një nga reformatorët më të mëdhenj të Kishës Katolike. Gjithçka filloi kur në një vizitë të tij në Romë, ai pa një vizion…
Ishin me dhjetëra dhe të shumta frazat latine, ku ndërmjet tyre u shfaqën emrat e 111 papëve që do të udhëhiqnin Kishën Katolike Romake, deri në fund të botës.

Shumë nga frazat e vizionit tët tij ishin precize, përsa i përket rezultatit, për shembull: Gjoni i 23-të, “Papa i 110-të i profecisë” referohet si “Pastor Et Nautam”, d.m.th Papë dhe detar. Para se të bëhej Papë në vitin 1958, kishte qenë marinar në Venedik. Paul i 6-të, referohet si “Flos Floram – lulja ndër lule” simboli është një zambak midis zambakëve të tjetër …
Gjoni i 2-të referohet si “De labor e solis”, që do të thotë djali i errësirës. Ishte Papa i vetëm në listë që ka lindur gjatë një eklipsi diellor. Dhe Papa i fundit Gloria Olivae nga lavdia e ullirit… Pas listës së gjatë të pasardhëseve, tha një frazë të fundit. Por këtë herë, nuk kishte numër: “Gjatë periudhës së persekutimeve të mëdha, froni i Kishës së Shenjtë Katolike Romake do të zihet nga Petro Romaku, i cili do të ushqejë klerin me sëmundje të shumta. Pas kësaj qyteti i shenjtë i Romës do të shkatërrohet dhe KRIZA e frikshme do të gjykojë popullin e tij… FUNDIN!”.
Fjala për profetin Malakias, profecitë e të cilit konsiderohen si de fakto!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
qyqa qyqa qkom lexuu


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons