Forumi Kuq E Zi
Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Disa këshilla para se të vendosni manikyren mbi thonj ManikyrenManikyra bazë duhet të vendoset të pakten një herë në javë, më poshtë do
t’ju tregojmë hapat se si t’a përgatisni dhe të lyeni thonjët në
shtëpinë tuaj.
Lani duart me ujë të vakët, një sapun me përbërës zbutës dhe me një brushë thonjësh.Fusni duart në ujë të ngrohtë në një tas dhe i lini të qëndrojë 5-10
minuta deri sa të zbuten kultikulat e thonjëve. Më pas prisni të gjithë
thonjët në të njëjten gjatësi dhe formë.
Lëmoni me limë majen e thonjëve për t’a bërë sa më të butë dhe të përshtatshme për manikyrë.
Nëse duart janë të thata lyeni ato me krem zbutës, ose ndonjë locion tjetër të veçantë.
Nëse
keni thonjë të butë dhe deshironi t’i forconi ato atëherë ju
këshillojmë të merrni vaj ulliri, t’a ngrohni në sobë ose mikrovale dhe
më pas të fusni duart pasi vaji të ketë arritur nxehtësinë që durojnë
duart. I lini thonjët të qëndrojnë në vaj të pakten 20 minuta. Këtë
procedure e përseriteni 2-3 herë në javë.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons