Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Si ta tejkaloni depresionin pas ndarjes? prej Mon 25 Feb 2013, 10:10

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Depresioni pas ndarjes nga person i dashur eshte shume i zakonshem. Depresioni mund te ndikoje shum ne shendetin tuaj, ne aspektin negativ si psh: te fokusuarit ne procesin e informacionev dhe nje gjume jo te rehatshem.
Prandaj ja disa hapa se ti tejkaloni depresionin pas ndarjes:
Kerkoni mbylljen e lidhjes suaj te me hershme. Mbyllja e lidhjes suaj mund te vij nga diskutimi i kesaj qeshtje me ish-partnerin tuaj, apo vetem duke e identifikuar dhe duke i treguar vetes se pse kjo lidhje nuk funksionoj. Provoni qe te mos fokusoheni ne dhimbjen e shpeshte Pse kjo lidhje nuk funksionoj. Perqendrohuni me shume ne te mirat qe mund te ju sjell kjo ndarje.
Okuponi veten tuaj duke bere aktivitet te ndryshme te cilat ju i pelqeni. Exploroni hobi te ndryshem qe do te ju japin sensin e arritjes dhe te cilat do te ju de-koncentrojn ndaj dhembjes tuaj pas ndarjes.
Merr ajer te paster, dhe pusho mire. Shko jasht per nje ecje dhe ushtro per ta pastruar trurin tuaj. Aktivitet te cilat nevojitet peshe ngritja mund te u ndihmojne per te bere gjume me te mire. Nje pushim i mire mund te u ndihmoje shume ne tejkalimin e depresionit.
Kerko mbeshtetje nga shoket tuaj me te mire. Te pasurit mbeshtetje te paster nga me te dashurit tuaj eshte shume e rendesishme, ne fazen kur ju keni vendosur qe ta tejkaloni depresionin pas ndarjes nga partneri juaj.
Vizito nje terapis apo consultant me te cilin mund te shkarkoni barren tuaj emocionale. Biseda me nje terapist professional mund te ju ndihmoje me ndonje keshille per lidhjen tuaj te ardhshme.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Si ta tejkaloni depresionin pas ndarjes? prej Mon 25 Feb 2013, 18:16

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
te humbesh dike esht shum e veshtir por me e veshtir esht te humbesh ate qe don me shpirt edhe pse jeta ben qe shum her ata njerez te largohen e te ndahen shum e veshtir por e rendesishme esht te merresh me gjerat qe tpelqejn shum edhe nese ai ende jeton tek ti tmendosh se jeta esht e gjat edhe ka shum surpriza per ty por serish esht e pamundur ta harrosh sado tmundohesh


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons