Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Shenjat kur shoqeria kthehet në dashuri prej Mon 25 Feb 2013, 09:54

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ajo është gjithmonë kur ju nevojitet më së shumti. Ai është personi të cilin dëshironi ta shihni në punë. Ju jeni shokë shumë të mirë dhë të ngushtë. Nganjëherë dashuria është një emocion i mbrehtë që shpërthen papritmas, por në shumë raste zhivllohet ngadalë pas një shoqerie të sinqertë si një bazë themelore e saj. Shenjat të cilat shoqerija juaj mund të kthehet në dashuri fillojnë nga metamorfozat të cilat përfshijnë gjuhën e trupit, ndryshimet në sjellje dhe pergjigjijet më të forta emocionale.
Gjuha e trupit
Gjuha e trupit është njëra nga indikatorët më të qartë se si dikush ndjehet ndaj jush. Dikush që është i interesuar në dikë, fillon të paraqes shenja ligësije kur ndodhe para atij personi. Meshkujt zakonisht vështrojnë ngulitshëm së paku tetë sekonda nëse janë goditur nga dashuria ose ngrisin njërën vetull lartë ose duken të befasuar kur flasin me ty. Ndersa, vazjat zakonisht përkdhelin apo ledhatojn flokët e tyre, luajn me varsët apo bizhuterit qe i bartin, kryqezojn dhe q’kryqezojn këmbët dhe lëpijnë buzet. Meshkujt poashtu edhe vajzat gjithmonë do gjejnë ndonjë arsyeje për tu prekur. Në përgjithesi nëse dikush është i interesuar në ju ai/ajo do gjejë arsyen medoemos që të jeni rrotull teje.
Ndryshimet delikate në sjellje
Nëse ndjenjat e shokut apo shoqes suaj kan ndryshuar përreth teje, disa shenja mundë të jenë delikate, por prapë se prapë të kuptueshme. Ju mund ta kuptoni kur sjelljet e shokut/shoqes suaj kan ndryshuar. Ai/Ajo do mundohet të bije në sy tuaj sa më shumë që është e mundshme, duke u përkujdesur për dukjen e tij/saj, duke u përpjekur që të duket sa më bukur në prezencen tuaj. Gjithashtu ju mund ta kuptoni nga rritja e interesit të tij ndaj jush në hobit tuaj, familjes dhe shoqëris. Shoku apo shoqja juaj fillon të jetë më I hutuar se zakonisht ose I lodhur me probleme të gjumit.
Kjo më siguri është rezultat i ankthit apo shqetësimit dhe pa e ditur shoku/shoqja juaj është duke kaluar në një eksperiencë të ndryshme pasi që ndjenjat rreth jush kan filluar të ndryshojnë.
Përgjigjije më të forta emocionale
Nëse e kuptoni se ju ndjeheni i shqetësuar kur nuk dëgjoni për një kohë të shkurtër nga shoqeja/shoku juaj ose nëse nuk merrni ndonjë përgjigjije të shpejtë nga ai/ajo në telefon apo email, kjo mund të jetë një shenjë qe le të kuptojë që ndjenjat për shokun/shoqen tuaj janë duke u rritur. Mbase ndiheni e pa-rehatshëm kur ai është në një takim me dikë tjetër dhe ju mund ta gjeni dukë bërë komente negative rreth atij përsoni me të cilin shoku juaj ka dalur në takim. Mbase ju jeni duke gjetur çfardo justifikimi për ta monopolizuar kohën e tij. Ju gjithashtu mund të flirtoni me shokun/shoqen tuaj dhe në fund të flirtimit do I thuani ishte vëtm hajgare, e cila zvogëlon rrezikun për ta tradhëtuar vullnetin tuaj.
Një diskutim i hapur dhe i ndershëm
Nëse jeni të vendosur dhe me plotë vetëbesim se ndjenjat për shokun/shoqen tuaj kan ndryshuar, opsioni më i mirë do ishte të keni një bisedë të hapurë dhe të ndershme rreth kësaj situate. Duke e injoruar shokun/shoqen tuaj në menyrë që ti kontrolloni emocionet tuaja vetëm do të krijoj konfuzione, dhe duke i mohuar ndjenjat e tuaja le të kuptohet se ju jeni duke e mashtruar vetën se jeni duke e vazhduar lidhjen në mënyrë të fshehur. Ju mund të keni frikë se një bisedë e tillë mund të ndryshoj apo shkatërroj shoqerin tuaj, por kjo është më shumë emocionale se sa një pergjigjije racionale. Nëse ndjenjat tuaja më të vërtetë kanë ndryshuar, atëhere lidhja mes ju të dyve tashmë ka ndryshuar.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Shenjat kur shoqeria kthehet në dashuri prej Mon 25 Feb 2013, 18:21

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Gjithashtu ju mund ta kuptoni nga rritja e interesit të tij ndaj jush në hobit tuaj, familjes dhe shoqëris.si se kam kuptu me para dicka te till po kam mendu se ka ps qef me njof naj shoqen time aaaahaahaah


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3 Re: Shenjat kur shoqeria kthehet në dashuri prej Thu 07 Mar 2013, 13:15

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
jane te miat sekrete

4 Re: Shenjat kur shoqeria kthehet në dashuri prej Thu 07 Mar 2013, 13:50

Vesa

avatar
po meka e bukur pse jo

5 Re: Shenjat kur shoqeria kthehet në dashuri prej Wed 13 Mar 2013, 14:53

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
ia tregoj vetem kesaj

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons