Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Si ta riktheni besimin ne nje lidhje dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 09:49

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Besimi eshte nje kompetent shume i rendesishem per nje lidhje dashurie te lumtur. Nese besimi nuk egziston, lidhja juaj mund te jete nje eksperienc katastrofale, per arsyeje te medyshjeve shume te shpeshta dhe frikes.
Rikthimi i besimit ne nje lidhje eshte menyra e vetme per tu siguruar qe lidhja e juaj te funksionoj shume mire ne te ardhmen. Per te ri-ndertuar besimin duhet pjesemarrdhja e te dy partnerve.
Ja disa keshilla se si ta riktheni besimin ne nje lidhje dashurie:
Mendo per lidhjen tuaj te dashuris. Vetem provo qe ta rikthesh besimin tek partneri juaj ne qoftese jeni shum i/e sigurt ne kete lidhje dhe deshironi qe kjo lidhje dashurie te zgjas. Mos provoni qe qe riktheni besimin e partnerit tuaj ne dashuri nese nuk jeni i/e sigurt qe deshironi qe kjo lidhje te zgjas.
Prano qe keni bere gabim. Mos e fajeso partnerin tuaj per gabimin e bere nga ju, perndryshe merr ti te gjitha pergjegjesit per te berat tua. Pranimi se ju keni qene ne faj, kjo le te tregoj te partneri juaj se ju keni bere diqka te gabueshme dhe qe nuk ishte e pranueshme dhe qe deshironi qe ta permisoni kete.
Kuptoj ndjenjat e partnerit tuaj ne dashuri. Partneri juaj mund te kete ndjenja te perziera per ate se çfare ka ndodhur dhe mund te ndihet i tronditur per shkak te emocionev. Andaj foli dhe pyet se si ndihet ai/ajo?
Ri-bindeni partnerin tuaj se ju keni ndryshuar. Bej premtime te cilat ju mund ti mbani. Premtimet mund te ndihmojne ne korrektimin e gabimeve qe ju keni bere.
Tregoj partneri se sa shume ju intereso juve. Beje çdo gje qe do te ia rikujtojsh partnerit tuaj se ju me te vertete interesoheni per te, beje diqka speciale per partnerin tuaj.
Qendro i/e qete dhe mos ju versul partnerit. Partnerit tuaj I duhet kohe qe te sherohet dhe njekohesisht te rikthej besimin tek ti, dhe kjo mund te marr kohe. Jepi partnerit tuaj aq kohe sa atij/asaj I nevojitet.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Tregoj partneri se sa shume ju intereso juve. Beje çdo gje qe do te ia
rikujtojsh partnerit tuaj se ju me te vertete interesoheni per te, beje
diqka speciale per partnerin tuaj.aaahahahhahahaah i shkreti cka heq me ma mbush mendjen ta provojm serish po mu mo duk humbje kohe ndaj skam vazhdu me tutje me te


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
mos te humbasi besimi,pastaj kot

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons