Forumi Kuq E Zi
Në mbrojtje të xhaguarit Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Në mbrojtje të xhaguarit Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Në mbrojtje të xhaguarit Empty Në mbrojtje të xhaguarit prej Mon 25 Feb 2013, 09:27

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Në mbrojtje të xhaguarit 36227_10
Në mbrojtje të xhaguarit

Për shkak të shkatërrimit të habitatit të tyre natyror, dhjetra kafshë rrezikojnë zhdukjen në mbarë globin, e ndaj disa prej tyre janë vendosur në programin e mbrojtjes së Kombeve të Bashkuara.

Një ndër këto kafshë që bën pjesë në këtë listë është edhe xhaguari brazilian, që cdo ditë e më shumë rrallohet për shkak të prerjes së pyjeve në vendin amerikano-latin. Një organizatë joqeveritare braziliane, e quajtur “NEX” është vënë në mbrojtje të tyre.

Organizata ka në pronësi një park në shtetin e Goias ku strehon disa prej felinëve që e kanë të pamundur jetesën në botën e egër. Nëpërmjet një seti fotografish, “NEX” përshkruan punën e përditëshme, që nga ushqimi e deri tek vizitat mjekësore të xhakuarëve. Nëse në këto vizita, grupi i mjekëve veterinerë mbërrin në përfundimin se “pacienti” është gati dhe mund t’i mbijetojë jetesës në pyll, e lëshojnë atë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2Në mbrojtje të xhaguarit Empty Re: Në mbrojtje të xhaguarit prej Thu 28 Feb 2013, 14:40

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
gjynah fundi fundit xhakuaret jan gjallesa si tgjith tjeret vetem se kan pamje me tkendshme


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3Në mbrojtje të xhaguarit Empty Re: Në mbrojtje të xhaguarit prej Thu 28 Feb 2013, 18:48

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
jan super jo kta po ne pergjithsi gjith familja e ktyre jan super


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons