Forumi Kuq E Zi
10 gjera qe duhet ti dini per moden! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
10 gjera qe duhet ti dini per moden! Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

110 gjera qe duhet ti dini per moden! Empty 10 gjera qe duhet ti dini per moden! prej Sat 23 Feb 2013, 06:31

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
1. Rifreskohuni në nivel të vogël kohë pas kohe.
Nuk
jeni të sigurt cilit stil më tepër keni dëshirë ti përkitni? Provoni
një bluzë komforde me farmerka ose pantollona të thjeshta. Mos lejoni
veten të keni ndikim nga të tjerët.


2.
Nëse mendoni se jeni të moshuar të veshni dicka (dhe nuk jeni Madona,
Demi ose Sher ) atëherë mesiguri jeni të moshuar për atë veshje.

Nëse
zëri i mbrendshëm ju thotë se jeni të rij për të veshur dicka atëherë
me të vërtetë edhe nëse e vishni atë nuk do të ndjeheni komfort
asnjëherë.

3.Mos u frigësoni të visheni me rrobe që nuk janë të grupit tuaj.
Ndëgjoni
zemrën cfarë ju thotë se si duhet të dukeni. Nëse ndjeheni mirë në fund
mini dhe jeni 55 vjecare, atëherë lirisht visheni. Nëse jeni 22
vjecare dhe ndjeheni mire me pantollona klasikë, atëherë vishni ato.


4.Veshja me ngjyrë të zezë cdo herë duket
-Më e shtrenjtë
- Më glamuroze
-Dhe më e sofistikuar

5.Nëse nuk qëndroni mirë me të hollat, atëherë mos dilni në shoping disa muaj.

lira, vetëm sa të blini dicka, kjo shpesh është investim I keq (vetëm
nëse I keni 18 vjet dhe keni trup të mirë). Kombinoni veshjet që I keni,
rregulloni flokët, grimin dhe stolitë ose eventualisht mund të merrni
dicka nga dollapi I ndonjë të afërmi ose shoqeje përderisa të ju
përmirësohet gjendja financiare.


6. Cdo here mundohuni të jeni në trend dhe në hap me kohën.
Edhe
pse thonë se në modë është cfarë ju duket juve bukur parapseprap duhet
të mos jeni jashtë rrethit…..nëse taket e larta kanë qenë në trend para
4 viteve sigurisht se nuk do të ishte ide e mirë ti vishni ato tani.

7. Mos u brengosni për dukjen një periudhë.
Vishni
minifund, gjinse dhe cantë të bukur. Diva e vërtetë? Provoni fund deri
tek gjunjët. Me një fjali, luani, kënaquni, dhe mbani në mend se stili
duhet të punojë për ju e jo jut ë mundoheni për të. Mesiguri pas
eksperimentimit me dukje do ti ktheheni dukjes së mëparshme mirëpo
sigurisht se do të keni një qëllim tjetër.


8. Asnjëherë mos e sakrifikoni imazhin tuaj professional për modën.
Gjinse
shumëm të ngushta ose stile të ndryshme që në njërën apo tjetrën mënyrë
do ti bëjnë dëm karierës suaj, pa marrë parasysh se cfarë kariere keni.
Asdnjëherë mos rrezikoni shumë….


9. Moda është vetëm një pjesë se si bota ju pranon.
Shumë
më shumë mundohuni ta pasuroni repertoarin tuaj të të lexuarit,
pasurimin shpirtëror dhe marëdhëniet shoqërore sesa ta pasuroni dollapin
tuaj.Shkëlqimi dhe qetësija shpirtërore
asnjëherë nuk dalin prej modës. Dezajneri Keneth Koll thotë "Të jeni të
vetëdijshëm është shumë më e rëndësishme sesa cka veshni."

10. Modë është cdo gjë rreth jush!
Nëse ju pëlqen dicka, dukeni bukur në të, atëherë blijeni. Po, është kaq e thjeshtë!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons