Forumi Kuq E Zi
Dieta më e mirë për heqjen e dhjamit nga barku Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Dieta më e mirë për heqjen e dhjamit nga barku Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Studimet kanë treguar
se mënyra më e mirë e heqjes së shtresave të dhjamit rreth barkut është
me anë të kombinimit të një të ushqyeri të ekuilibruar dhe ushtrimeve
specifike.

Varësisht nga sasia e dhjamit në bark dhe bel,
varet se a mund t’ju ndihmojë dieta e shpejtë. Dieta më e mirë e shpejtë
për heqjen e dhjamit nga barku nuk mund të paramendohet pa ushtrime
trupore.
Çdo ditë duhet të bëni ushtrime të barkut dhe ushtrime për
dobësim të përgjithshëm. Shumë meshkuj kanë dhjame vetëm në bark, por pa
bërë ushtrime për tërë trupin nuk do të arrijne deri te heqja e dhjamit
të barkut.

Shembull i menysë së kësaj diete

Mengjesi: një filxhan “muesli” me qumësht.

Zemra: arra, lajthi deri në 50 g.

Dreka:
Për drekë mund të hani mish sa të doni edhe atë mish peshku, mish pule
pa asht, mish viçi, qengji, kurse mishin e derrit është më mirë ta
evitoni. Po ashtu, duhet të evitoni edhe produktet e mishit të
përpunuar. Lejohet një copë buke integrale, apo të thekur. Mishin mund
ta përgatisni si të doni, por evitoni fërgimin e përditshëm.

Zemra: një mollë, një dardhë, një pjeshkë, një grusht dredhëza, mjedra. Bananet evitojini.
Darka: supë me perime, pa
brumë, sardele apo ton, një copë buke integrale, një gotë jogurt.Për
shkak të ushtrimeve trupore dhe ushqimeve të njëllojshme, duhet të
merrni edhe tableta të vitaminave dhe mineraleve.

Këshilla shtesë

- Kurrë mos darkoni të paktën tri orë para se të bini në gjumë.

- Mos hani ëmbëlsira dhe ushqime grimcuese.
- Mos pini birra dhe pije të gazuara me sheqer.
- Mos hani bukë të bardhë.
Heqja e dhjamit nga barku
mund të mos shkojë aq shpejt, sa do të donit ju, por nëse ushtroni me
rregull dhe i përmbaheni kësaj diete, atëherë rezultatet nuk do të
mungojnë


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons