Forumi Kuq E Zi
Keshilla bukurie nga e gjithe bota Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Keshilla bukurie nga e gjithe bota Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Keshilla bukurie nga e gjithe bota Empty Keshilla bukurie nga e gjithe bota prej Sat 23 Feb 2013, 06:27

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Keshillat e mrekullueshme qe do lexoni kane dicka speciale.


Keshillat e mrekullueshme qe do lexoni kane dicka speciale.Jane ne fakt
keshilla qe vijne nga shume vende te ndryshme te botes. Te gjitha femrat
jane te mrekullueshme, por jane disa vende ku i shikon te shkelqejne
sepse kane mesuar teknika bukurie.India

Nese
deshironi floke te gjate dhe te shkelqyeshem beni si femrat indiane:
perdorni vajra dhe produkte biologjike dhe perdorini ne vend te balsamit
te zakonshem. Jane vertet shume te shendetshme per trupin dhe per
floket.Spanja
Ja me ne fund nje menyre per te erdorur patatet pa u shqetesuar per
karbohidratet! Eshte vene re se femrat spanjolle perdorin feta patatesh
per te hequr te nxirat poshte syve , duke e zbardhur ngjyren e saj.Australi

Femrat
australiane perdorin unguento papaya ( lloj fruti). Ky lloj produkti ka
shume aplikacione. Perdoret per te qetesuar te djegurat, per te sheruar
plaget e prera, te sheroje buzet nga i ftohti, kuron enzemat.
Republika Domenikane

Si thoni per nje kujdes i vecante per floket
per ti pasur te shkelqyeshem? Femrat e Republikes Domenikane ju mesojne
: mjafton qe te perdorni uje tonik. Perdoret mbas shampos , per ti bere
nje shplarje te fundit flokeve.Kili

Ky lloj
trajtimi vjen nga Kili, duhet te keni ullinj te kuq dhe mjell. Merret
pak ulli i kuq dhe shtyper , i shtohet mjelli dhe krijohet nje komposto,
qe aplikohet me pas ne fytyre me levizje rrethore. Lihet per 20 minuta
dhe me pas lahet. Ky lloj trajtimi eshte shume i mire per fytyren.
Japonia

Vjen nga Japonia nje sugjerim per te perdorur vajin e
kamelias (lloj luleje) per kujdesin e flokeve dhe per lekuren dhe
thonjte. Ai forcon thonjte,floket dhe hidraton lekuren.Italia

Te
perdorni kos dhe vaj ulliri per kujdesin e flokeve.Perberja eshte : nje
gote kos komplet dhe nje luge vaj, Aplikohet tek floket , lihet per 5
minuta , me pas lahet me uje te ftohte.Kjo eshte nje menyre ekonomike
per maskat e flokeve.
Franca

Grate franceze perdorin limon per manikyrin. Ato shtrydhin
nje limon ne tas, i shtojne uje te ngrohte dhe fusin pjeset e thonjve
brenda.Nga qe perdorni manikyra me pigment te erret, ato me kohen
zverdhen dhe ky trajtim ndihmon ne zbardhjen e tyre.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

2Keshilla bukurie nga e gjithe bota Empty Re: Keshilla bukurie nga e gjithe bota prej Sat 23 Feb 2013, 06:28

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Disa truke tualeti per te ngjare me te reja


A
eshte e mundur te ngjash me e re me tualet? Absolutisht qe po nese dini
disa truke te vogla qe do ju ndihmojne te keni nje fytyre te fresket.
Para se gjithash eshte e ndaluar te teprohet me make up, po te aplikohet
shume fondotine ne fakt ndryshe nga mendimi qe kane grate, nuk ndihmon
absolutisht ne mbulimin e shenjave apo rrudhave, perkundrazi, I ve ato
me shume ne dukje. Persa I perket saj nuk duhet ta zgjidhni mat, por
fluide dhe te bute. Sigurisht qe ngjyra duhet te zgjidhet sipas lekures
dhe jo me e erret. Per syte duhet perdorur pak korrektor poshte tyre qe
te shtrihet lekura dhe te ndritet shikimi. Mos harroni se vetullat duhet
te jene sa me natyrale, mund te mbushni me laps vetem ndonje boshllek
te vogel. Evitoni sa me shume ngjyrat me ndricim dhe perdorni rimel. Per
buzet zgjidhni tone vitale ose kakao por duhet te shmangni ngjyrat me
shkelqim dhe shkelqyesat. Harrojeni konturin e theksuar, do te dukeni
artificiale dhe jashte mode.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons