Forumi Kuq E Zi
SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC Empty SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC prej Wed 20 Feb 2013, 13:32

inxh.marjo

inxh.marjo
VIP
VIP
~~~ SPAM~~~
ME ANE TE KES ADRESE JU DO TE MESONI SE SI TE FORMATONI NJE PC WINDOWS-XP SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 3464146621 SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 1523227772


2SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC Empty Re: SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC prej Wed 20 Feb 2013, 13:35

inxh.marjo

inxh.marjo
VIP
VIP
PASI TE KENI FORMATUR PC DHE JU DONI DRIVERAT E PC JU LUTEM RREGJISTROUNI NE FORUMIN KUQ E ZI DHE UNE JU JAP LINKUN PER TI SHKARKUAR ATO SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 3464146621 SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 4168944256

3SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC Empty Re: SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC prej Wed 20 Feb 2013, 19:01

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
inxh.marjo jo linke forumesh te tjera....________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

4SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC Empty Re: SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC prej Wed 20 Feb 2013, 19:01

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ndiqni hapat e meposhtme per te mesuar se si formatohet pc dhe te instaloni windows Xp ...


 • Hapi i pare per te formatuar kompjuterin tuaj eshte te pajiseni me nje disk, CD, instalimi te Windows XP.

 • Me pas duhet te siguroheni qe PC juaj ben boot nga CD-room. Per default boot behet nga hard disk. Per te ndryshuar kete kur ndizet PC juaj shtypni butonin F12 per tu futur ne BIOS. Ne dritarja qe do ju hapet ne menu lart kerkoni Boot. aty duhe perdorur shigjetat zgjidhni CD-room. SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 1

 • Me pas fusni cd dhe beni restart PC.

 • Kur PC juaj te ndizet do ju dali nje msg i tipit “Press any key to boot from cd”, ne kete moment shtypni nje buton cfaredo te tstieres.

 • Do ju hapet menu e formatimit. Lexoni me vemendje dhe zgjidhni opsionet qe ju deshironi. Shikoni shpjegimet ne figurat e meposhtme. SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 3SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 4SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 5SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 6SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 7

 • Pasi te formatohet hard disk PC do beje restart dhe do ju dali perseri msg i pikes 4. Kesaj here mos shtypni gje e pas disa sekondash do ju dali menu e instalimit te windows. Shikoni figurat per shpjegime me konkrete. SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 8SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 9SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 9SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 10SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 11SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 12SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 13SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 14SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 15SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 16SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 17SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 18SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 19SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 20SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 21SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 22

 • Kur te mbaroni instalimin  windows dhe PC juaj te jete perseri funksional kontrolloni qe te gjitha driverat te tjene te instaluar. Nqs mungon ndonji instaloheni nga CD e PC suaj apo duke e kerkuar ne internet.

 • pas ketyre PC juaj eshte gati dhe mund te instaloni te gjitha programet qe ju perdorni normalisht.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

5SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC Empty Re: SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC prej Thu 21 Feb 2013, 15:42

inxh.marjo

inxh.marjo
VIP
VIP
po a mund ta di se si i vendose keto

6SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC Empty Re: SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC prej Thu 21 Feb 2013, 15:51

inxh.marjo

inxh.marjo
VIP
VIP
une jam i ri dhe nuk e di shume mire se i funksionon ju lutem me ndihmoni

7SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC Empty Re: SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC prej Thu 21 Feb 2013, 16:10

inxh.marjo

inxh.marjo
VIP
VIP
Ndiqni hapat e meposhtme per te mesuar se si formatohet pc dhe te instaloni windows Xp ...Hapi i pare per te formatuar kompjuterin tuaj eshte te pajiseni me nje disk, CD, instalimi te Windows XP.

Me pas duhet te siguroheni qe PC juaj ben boot nga CD-room. Per default boot behet nga hard disk. Per te ndryshuar kete kur ndizet PC juaj shtypni butonin F12 per tu futur ne BIOS. Ne dritarja qe do ju hapet ne menu lart kerkoni Boot. aty duhe perdorur shigjetat zgjidhni CD-room.
SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 84026742
Me pas fusni cd dhe beni restart PC.

Kur PC juaj te ndizet do ju dali nje msg i tipit “Press any key to boot from cd”, ne kete moment shtypni nje buton cfaredo te tstieres.

Do ju hapet menu e formatimit. Lexoni me vemendje dhe zgjidhni opsionet qe ju deshironi. Shikoni shpjegimet ne figurat e meposhtme

SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 86159443


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 69055558


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 84081370


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 22489708


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 82342731


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 58701308


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 93947528


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 80104831


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 74992177


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 94536495


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 65365308


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 38108727


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 27079785


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 85997960


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 30213437


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 29621233


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 24686745


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 61862449


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 42976460


SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC 99184495


Kur te mbaroni instalimin windows dhe PC juaj te jete perseri funksional kontrolloni qe te gjitha driverat te tjene te instaluar. Nqs mungon ndonji instaloheni nga CD e PC suaj apo duke e kerkuar ne internet.

pas ketyre PC juaj eshte gati dhe mund te instaloni te gjitha programet qe ju perdorni normalisht.

8SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC Empty Re: SI TE MESOJME TE FORMATOJME NJE PC prej Thu 21 Feb 2013, 17:20

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
inxh.marjo meqen se nuk e ke plotesuar akoma nr e postimeve qe te dergosh mp, ateher kontakto ktu forumikuqezi@live.com

ose mund te na pyesesh ne ndonje nga temat qe ndodhen ne kte kategori ose hap tem te re, ne ate kategori mund te na pyesesh per cdo gje qe ka te bej me forumin Smile http://kuqezi.albanianforum.net/f21-pyetjeankesa-dhe-sygjerime


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons