Forumi Kuq E Zi
Mbyllet aeroporti më i rrezikshëm…për një tjetër, më të rrezikshëm Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Mbyllet aeroporti më i rrezikshëm…për një tjetër, më të rrezikshëm Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Mbyllet aeroporti më i rrezikshëm…për një tjetër, më të rrezikshëm 55581610

Mbyllet aeroporti më i rrezikshëm…për një tjetër, më të rrezikshëm

Mbyllet aeroporti i konsideruar si më i rrezikshmi në botë, ku ulja ishtë sfidë më vete për cdo pilot. Bëhet fjalë për aeroportin ndërkombëtar të Quitos në Ekuador.

Aeroporti shtrihet në një zonë të populluar pranë kryeqytetit dhe është ndërtuar para gjysmë shekulli. Mbyllja e tij do të kryehet pasi autoritetet përuruan hapjen e aeroportit të ri që ndodhet 14 kilometra larg kryeqytetit.

Vendndodhja e aeroportit të vjetër ishte bërë shkak për një sërë aksidentesh gjatë uljes. Më i përgjakshmi u regjistrua në vitin 1984 kur një avion goditi godinat e banuara pranë tij duke vrarë mbi 130 persona.

Terminali i ri shtrihet në 38 mijë metër katrorë në një luginë dhe është përgatitur për të pritur rreth 5 milion pasagjerë në vit. Por pikërisht pozicionimi në një luginë e ka bërë të vihet në qendër të kritikave për rrezikshmërinë, kur ende nuk ka nisur punë mirë.

Sipas pilotëve, në luginë fryn erë e fortë dhe në pjesën më të madhe të vitit, aty mbizotëron mjegulla.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
ehhh aman e kto per ca i krijojn kta lloj aeroportesh?


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons