Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ne Zimbabve jetojne njerezit me dy gishta prej Sun 17 Feb 2013, 11:00

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Keni degjuar ndonjehere te flitet per fisin Vadoma? Behet fjale per nje popull qe jeton ne Zimbabve ne Afrike, qe njihet si populli 'struc' apo 'fisi me dy gishta ne kembe'.
Sic mund te shihen dhe ne foto keto njerez i kane kembet e deformuara, sepse jane te prekur nga nje semundje e rralle qe quhet ectrodactyly, qe nga keto ane fatkeqesisht prej nje ne kater femije.
Njerezit qe preken quhen shpesh 'njerez aragoste', mund ta kuptoni vete arsyen. Semundja qe prek keto njerez mund te ndikoje si tek kembet edhe duart dhe ne rastin e ketij fisi tre gishtat e mesit mungojne.
Por cfare ndodh nese nje anetar i fisit martohet me nje njeri normal? Me mire te mos e imagjinojme, por eshte nje ligj i fisit qe ndalon martesen me njerez jashte fisit. Ditet e sotme kjo semundje kurohet fale kirurgjise plastike, por nderhyrja behet para moshes 1-vjecare.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Ne Zimbabve jetojne njerezit me dy gishta prej Tue 19 Feb 2013, 16:46

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
e tmerrshme shyqyr qe sjemi ne te till se do ishim tmerruar


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3 Re: Ne Zimbabve jetojne njerezit me dy gishta prej Thu 21 Feb 2013, 18:51

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons