Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
New York - Një familje ka 40 vjet që "jeton" në Hënë.

Astronauti i Apollo 16, Charles Duke nuk la vetëm gjurmët e këmbëve kur vizitoi planetin në fjalë, por la edhe një fotografi të familjes së tij.

Më 23 prill 1972 ai, së bashku me John Young nisën një mision për të zbuluar Hënën dhe gjatë kohës që qëndroi atje, la një foto në të cilën kishte dalë bashkë me gruan dhe dy fëmijët e tij.

Në pjesën e pasme shkruhet: "Kjo është familja e astronautit Duke nga Planeti Tokë. Ai u ul në Hënë në prill 1972."

Imazhi u zbulua nga arkiva e imazheve të Projektit Apollo.

Charles Duke, në moshën 36-vjeçare u bë astronauti më i ri që eci në Hënë


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
ndoshta i sheh shpesh zoti atje lart

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
lol un sdo rrija as perr 40 or e jo me per 40 vite u mrujt zoti nga mendt e kokesss


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons