Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

A mund ta shihni se ku është gorilla duke kërcyer?

Një studim i ri psikologjik i realizuar në një nga spitalet më të njohur në botë, në Boston të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, zbuloi se 83 përqind e radiologëve nuk arrijnë të dallojnë një gorillë duke kërcyer në një pamje skaneri.

Ky demonstrim tregon pasojat potencialisht të rrezikshme për jetën që ka “verbëria e pavëmendshme”, ose kur nuk sheh diçka që është përpara syve të tu.

Testi i gorillës u bë me 24 radiologë të mirëpërgatitur në Boston.

Atyre iu tregua një imazh i një skaneri të një kanceri në mushkëri.

Vetëm katër nga 24 radiologët arritën që të shohin gorillën duke kërcyer.

Trafton Drew, që bëri eksperimentin, tha se ata ia ngulnin sytë gorillës, por thjesht nuk e shihnin.

Eksperimenti është frymëzuar nga diçka e ngjashme, e realizuar në vitin 1999. Pjesëmarrësve në eksperiment u kërkohej që të tregonin se sa pasime bëheshin në një lojë basketbolli.

Në mes të videos (ME POSHTE) kalon një njeri i veshur si gorillë, por askush nuk e sheh atë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
e pash gorillen duket interesanteee


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
po normal qe e shef, se nuk je radiologe


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons