Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


A do ta shihje te njejtin film 100 here radhazi? Edhe nese do te ishte filmi me I bukur ne bote? Sigurisht qe jo, sepse eshte pikerisht ajo qe nuk dime per dicka, ajo qe e ben ate gje te bukur dhe terheqese.

Kur nuk mund te shohesh dot nje film as 2 here rrjesht, pse mendon se dikush do ta kishte te lehte te jete ne nje marredhenie me dike I cili ka dhene tashme gjithcka nga vetja?

Shume cifte humbasin motivimin per te eksploruar dhe njohur me tej njeri tjetrin pas disa viteve se bashku pikerisht sepse e njohin njeri tjetrin shume mire dhe skane me se cfare te zbulojne me tej.

Kjo eshte nje nga arsyet kryesore pse pas nje fare kohe ciftet nuk e ndjejne me ate terheqje per te qene se bashku sic e ndjenin dikur. Shume shpesh kjo gje perfundon edhe me divorc. Bazuar ne keto fakte, me poshte do te jepen disa menyra qe mund te te ndihmojne shume per te forcuar marredhenien tende dhe per ta mbajtur ate po aq te forte pergjithmone.

Mos jep gjithcka qe ne fillim
Nese do te shfaqesh te gjitha cilesite e tua pozitive pernjeheresh ti do te lesh nje pershtypje shume te mire tek personi qe I shfaq. Por terheqja dhe joshja qe krijohet nga kjo pershtypje do te shuhet shpejt, para se te marre ate madhesi per te mbeshtetur nje marredhenie.

Prandaj per te mos e lene joshjen te shuhet, eshte mire te mos shfaqesh cdo gje nga vetja qe ne fillim. Por pasi te kesh shfaqur dicka positive nga vetja, te presesh disa dite para se te shfaqesh dicka tjeter.

Sigurisht do te vije dita kur partneri yt do te te njohe plotesisht. Dhe kjo eshte koha kur ti duhet te permiresosh vetveten, ne menyre qe te kesh gjithnje dick ate re per te dhene. Kjo do ta mbaje marredheien tuaj te shendetshme dhe emocionuese per te vazhduar ta njohur njeri tjetrin me tej.

Perpiqu te permiresosh partnerin tend
Te kesh nje marredhenie te gjate dhe te bukur nuk eshte thjesht nje ceshtje perqendrimi vetem tek vetvetja. Por nje ceshtje edhe e shijimit te asaj marredhenieje. Sepse nese nuk do ta pelqesh me partnerin tend, atehere do te jete teper e veshtire per ty te japesh nga vetja edhe gjerat me te vogla, dhe cdo gje do te perfundoje me urrejtje reciproke.

Perpjekja per te permiresuar partnerin nuk duhet te jete nje komande me force, por nje qendrim mbeshtetes dhe inkurajues. Dhe kjo nuk do te thote posesivitet qe partneri duhet te behet sic do tin e cdo gje. Do te kete gjera qe thjesht duhet ti pranosh pa u perpjekur ti ndryshosh. Prandaj ideja ketu eshte te perpiqesh te ndryshosh ato gjera qe nuk do ta vene ne siklet dhe veshtiresi partnerin tend.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
une jam dakord me keto qe thuhen qe nuk duhet te jepet gjithcka qe ne
fillim po nese nuk do dish si ta shfaqesh veten sado te mundohesh nuk do
arrish asgje duhet te jesh shum e shkathet per tja marr mendjen atij qe
dashuruon me gjith shpirt per te mos perfunduar asnjeher eksperienca e
dashuris
nuk jAm e zonja me u marrr me dashuria sepse i afroj nga bukuriua por i largoj nga egoizmi e indiferenca ndaj e urrej dashurin


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
veshtire

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons