Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Profili social ndikon ne punesimin tuaj, ja trukimet e duhura

Tashme eshte nje fakt, profesionistet qe merren me perzgjedhjen e personelit nuk e bazojne vleresimin e tyre mbi ate qe keni shkruar ne kurrikulum, por guxojne te shkojne dhe me thelle, duke mbledhur informacion nga web-i. Pra, sot nuk eshte e mjaftueshme te keni nje kurrikulum te pasur me eksperienca dhe te prezantoheni mire ne interviste pune.
Duhet te kuroni dhe figuren tuaj virtuale, qe zakonisht transmetohet ne profilin tuj ne rrjetet sociale, te cilat cdo dite pasurohen me informacione private. Si ta mbrojme figuren tone ne rrjet?
Per te ndihmuar te rinjte qe kerkojne pune ne lidhje me figuren e tyre ka menduar kompania e perzgjedhjes te menaxhimit Hays, qe ka bere nje liste me gjerat qe duhet te beni per ta kthyer profilin tuaj ne nje arme ne favorin tuaj, duke e shnderruar ne nje pike te forte tuajen. Ne vecanti kompania keshillon sesi te menaxhoni llogarine tuaj, Facebook apo Linkedln, qe merren me shume ne konsiderate nga kompanite perzgjedhese.
Facebook
Mbroni dhe ruani privatesine tuaj, ne rast se nuk deshironi dikush te vizitoje profilin tuaj, apo nese nuk doni qe t'i shohin te gjithe postimet tuaja ne rrjetin social. Pra keshilla e vetme evlefshme eshte qe te ruani profilin tuaj duke bere qe muri juaj te vizitohet vetem nga miqte. Megjithate edhe kjo menyre eshte thike me dy presa, sepse ndonje perzgjedhes mund te mendoje se deshironi te mbani ndonje sekret dhe fshihni gjera.
Edhe kur pranoni kontakte qe kane te bejne me sferen profesioanle duhet te beni kujdes. Mund te jete menyre e mire per tu familjarizuar me mire me eproret tuaj por duhet te kontrolloni me kujdes ate cfare shkruani dhe cfare ju shkruajne.
Perse te mos e shfrytezoni kete fenomen ne favorin tuaj? Me mire publikoni pak gjera, por origjinale. Origjinaliteti, krijimtaria, shpirti i iniciatives qe ndodhet brenda jush mund te shprehet shume mire me ndonje fotografi ne Facebook, sesa me mijera fjale. Pra kuroni deri ne detaj murin tuaj.
Shperblejeni kompanine me te njejten monedhe!
Punedhenesit spiunojne profilin tuaj? Bejeni edhe ju kete gje por me perpara. Kerkoni ne rrjet dhe mblidhni sa me shume informacione te jete e mundur. Ne kete menyre do te keni me shume siguri ne intervisten e punes dhe do ta habisni punedhenesin tuaj, duke futur ne fjalim nje informacion te rendesishem qe lidhet me kompanine.
Linkedln
Profili juaj ne Linkedln duhet te jete i persosur! Sepse eshte pikerisht bileta per viziten virtuale dhe eshte gati e sigurte qe do te vizitohet nga punedhenesi apo personi qe ju ka zgjedhur. Ja disa keshilla per ta menaxhuar me mire.
Shpenzoni pak kohe per te kuruar ekspozimin e eksperiencave tuaja profesionale. Nese keni mundesi kerkojini ish-pronareve tuaj te shprehin mesazhe pozitive ne lidhje me performancen tuaj profesionale. Luani me fjale qe te terhiqni vemendjen e personave dhe te fokusoheni ne lidhje me ate qe deshironi ju.
Profili juaj duhet te jete patjeter i perditesuar. Krijoni komunitetin tuaj profesional, nese lidheni me njerez profesioniste transmetoni pasion dhe kushtim per punen dhe mund te jete hapi fitues. Beni pjese ne grupe specifike, sepse perditesimi me i mire profesional eshte krahasimi. Ne kete menyre do te lidheni dhe me me shume profesioniste qe ne te ardhmen mund te mendojne per ju.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
interesant po un qe skom kshu profili ne fb i bie qe tmbes pa pun apo kom shance me hy npun???


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ste mer njeri ty ahahaha


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons