Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 3 e 5]


1 Thenie Dashurie... prej Sat 07 Jan 2012, 14:40

Vizitor

avatar
Vizitor
First topic message reminder :

Gjuha e dashurise eshte nje gjuhe sekrete dhe shprehja e saj me e larte eshte nje perqafim i heshtur.

61 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:15

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashnorët në botë shohin vetëm veten, harrojnë se i shohin të tjerët.
Platoni


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

62 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:15

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Kur dashuron, edhe majmuni të duket i bukur, kur nuk dashuron nuk të pëlqen as lulja lotos.
Kineze


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

63 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:15

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Shuma e dashurisë që dikush ndjen për ju është inversi i proporcionalitetit se sa ju e doni atë.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

64 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:16

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Denim......................me vdekje
Argetim..................i persosur
Shthurje..............e trurit
Ure..........................ku mund te kaloje cdo lloj rendese.
Rrezik........................nga zjarri
Ikje............................nga te vetmuarit.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

65 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:16

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte hapesire dhe kohe e matur me zemer.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

66 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:16

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Te te them te dua
eshte pak
te te fal zemren time
e ke hak
po te them te verteten
do ngelesh i imi
per gjithe jeten.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

67 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:16

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Mos me pyet se pse te dua, sepse pastaj me duhet te t'shpjegoj se pse jetoj.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

68 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:17

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nese te thyejn zemren edhe te vjen te qash.. ngrije koken edhe buzeqesh, sepse asnje sduhet ta marre vesh, se ti nga brenda po vdes.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

69 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:17

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte si nje flutur,
nese e shtrengon fort.. ajo vdes..
nese e le te lire.. ajo fluturon tutje.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

70 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:17

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ai…..
ai qe me sillte lumturi
tani eshte burim i dhimbjes
ai qe me bente te qeshi
tani eshte burim lotesh
ai qe mezi priste te me shihte
tani refuzon ta shoqeroj
ai qe ishte engjelli im
me sjell deshperim
por vdekja e merr vetem shpirtin
dhe na sjell deshperim
ajo sna i mer dot kujtimet
ata do te jetojne deri ne perjetesi……..


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

71 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:18

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Me Mungon
Kurre Nuk E Harroj Diten
Kur Jeta Mu Permbys
Fryma Mu Ndal
Dhe Lotet U Thane
Une Nuk Isha Gati Te Te Leshoja
Ne Parajsen Tende
Ku Rruget Jane Te Arta
Dhe Lumenjte E Jetes Rrjedhin
Atje Ku Jeta E Vertete Fillon
Ti Nuk Ishe Vetem I Dashuri Im
Por Dhe Shoku I Ngushte
Nje Lidhje Qe Ska Krahesim
Nje Lidhje Qe Kurre Me Smund Te Jete
Dashuria Per Ty Nuk Do Te Kete Fund
Dhimbja Me Ka Kapluar
Dhe Mundohet Te Ma Mbushe Zemren
Por Smundet Kurre
Ate E Ruaj Per Ty
Derisa Te Te Shoh Perseri
Ne Parajse
Deri Atehere Do Te Te Mbaj Ne Enderrat
Dhe Do Te Jetoj Nga Kujtimet
Une Kurre Nuk Do Ti Humbi Shpresat
Se Do Te Te Shikoj Perseri


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

72 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:18

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
"Dashuria eshte lumturi kur e ke prane"
"Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer."
"Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg."
"Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
"Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute."
"Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
"Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere."
"Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
"Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures."
"Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise."
"Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire."
"Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy."
"Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse,"


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

73 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:19

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
C'lumturi te dashurojn dhe c'llahtari te dashurosh !


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

74 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 24 Jan 2013, 16:19

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Te dua dmth.........gjithcka
T-ë dua më shumë se gjithçka.....
Ë-shtë e vërtet besom..
D-ua të jem me ty...
U-n pa ty smund të jetoj.....
A-jo që gjtimon vuan për ty.........


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

75 Re: Aforizma per dashurine. prej Wed 30 Jan 2013, 20:45

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Është e habitshme se sa pak e ndjen vetëm kur dashuron. ~ John Bulwer

Koha është shumë e ngadaltë për ata që presin, shumë shpejtë për ata që kanë frikë, shumë e gjatë për ata që pikëllohen, shumë e shkurtër për ata që gëzohen, por për ata që e duan, koha është përjetësi. ~ Henry Van Dyke

Dashuria është kusht në të cilën lumturia e një personi tjetër është thelbësor per lumturin tuaj. ~ Robert Heinlein

Dashuria është një simbol i përjetësisë. Ajo fshin të gjitha ndjenjën e kohës, duke shkatërruar gjithë kujtesën e fillimit dhe gjithë frikën e një fund. ~ Unknown Author

Uria për dashuri është shumë më e vështirë për të hequr se uria për bukë. ~ Nënë Tereza


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

76 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 31 Jan 2013, 18:28

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria është nje thesar i humbur që kërkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlenë me jetu!
I cili neve njerizimit na bënë të qmendemi nëse ne atë e fitojmë apo e humbim.
- “Dashuria e papjekur thotë: “Të dua sepse kam nevojë për ty”, dashuria e pjekur thotë:
“Kam nevojë për ty sepse të dua”.
- Dashuri mundet të jap vetëm ai që dashuron!
- Dashuri, një emer, emer që të therë në zemer që kur përmendet emri i saj lotët rrjedhin e vuajtja s’ka skaj.
- Dashuria e vërtetë është kur zemra dhe mendja jote thonë të njëjten gjë!
- Emer që duhet më shumë se vetvetja emer që e din e ç’është e vërteta,
që të benë njëmijë vjet të jetosh e të benë ç’do gjë ta gëzosh! Dashuria!
- Nëse më do me lerë të qetë që ta vërtetoj se a të dua me të vërtetë,
e nëse kujton se më ke fituar ky është një mendim i yti i gabuar.
- Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjëherë askend.
Edhe pse nuk jemi bashkë , ende të dua dhe gjithë do të dua.
- Gjithçka që dëshiroja netë dhe ditë të tëra, ishte të të dashuroja me gjithë fuqinë e qenies sime.
Lutesha që të pranoje të qëndroje pranë meje deri në fund të jetës sime.- Për mua e vetmja në jetë, në zemrën time, e kaluar, ajo që e deshta me të vërtetë.
Mos mendo se për ty poezia ime ka marrë fund, sepse fundi nuk i vjen kurrë edhe nëse ty s’të takoj askund.
Do të vazhdoj të shkruaj deri në fundin e kësaj bote dhe nuk do të harroj kurrë si më mashtroi dashuria jote.
- I shkruaj asaj që kurr nuk e takova, asaj që në zemër ende e mbaj dhe që nga fillimi e dashurova.
I shkruaj zërit që kurr se dëgjova, dashurisë që mbet vetëm në mendje, asaj që vetëm e ënderrova.
- I shkruaj një femre që e dua shumë, i shkruaj i shkruaj, doren s’mund ta ndalë, i shkruaj në megjes, ditën,
në mbrëmje, në mesnatë, i shkruaj dhe kur jam në gjumë. I shkruaj pa zemër se zemrën time e ka ajo të falur nga unë .
- I shkruaj në letra, por kujt nuk e di, Enigmes, ënderres që në foto se pashë, i shkruaj asaj për të cilen mbaj zi,
i shkruaj asaj që në të, në dashuri rashë.
- I shkruaj zemrës që mundohem ta përvetsoj, asaj të cilës dashurinë që kam ndaj saj nuk din ta kuptojë.
- Më fal zemër se ndoshta më flajet e mija të ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija të gjykova.
Më fal e dashur se veç për ty unë mund të jetojë, më fal Syri im se pa ty unë nuk dua të egzistojë.Mos harro: Se vetëm ty të deshta në këtë botë, mos harro se për ty mbrem su ndalen lot.
Mos harro se pa ty çdo gjë është e kotë, mos harro se të dua ma shumë se dje, sotë.
- Më kujto edhe kur të thojnë se nuk jam gjall, mos harro se as guri s’kishte plas ma parë.
Më thuaj një herë se kotë nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi në shpirtin tim.
- Mos lejo që të behem i dashurisë, edhe një viktim , më thuajë një herë,
se më don sa të dua shpirti im. Mos mendo se edhe nëse me Ty nuk jam, më beso se vetëm ty të deshta, me zemër të them!
- Edhe pse thonë se koha hakmerret me harresë ndaj kujtimeve, dashuria ime për ty kurr nuk do të zbehet.
Dhimbje e madhe për mua do të ishte t’i harroj ditët më të lumtura të jetës sime.
- Kam kërkuar një njeri si ti pjesën më të madhe të jetës sime, por ishte shumë vështirë ta gjeja.
Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.
- Kur të bie shi, dil nga shtëpia dhe leri pikat që bien të të prekin,janë puthjet e dashurisë që prej shumë kohesh kam dashur të t’i jap.
- Çka të shkruaj kur s’kam as fjalë, nuk kam as zemër, se të gjitha ti kam falë!
- Lulet nuk mi pranove, tani më ke zemëruar, këtë gjest do ta kuptojë se dashurinë time ke refuzuar!
- Bie të fle, tek ti mendoj, në enderrat e gjumit ty të shikoj,
zgjohem në mëngjes ty të imagjinoj, për tërë jetën ty të dashurojë.
- Do desha të isha një pikë loti që të lindja në syte e tu, të jetoja në faqet e tua dhe të vdisja mbi buzët e tua.
- Dy pika lot’ për dashuri, dy zemra që ndodhen ende në vetmi,dy zemra të arta, dy zemra të zjarrta,
e duan njëra tjetrën edhe pse jan të larta !
- Ç’të them tjetër ,tash përveç se mendo mirë. Më lër të iki nëse të pengoj ose : Të dua ,më thuaj.
- Çdo ditë po vdes nga pak, se dhemjen e kam afër e ty të kam larg. Kam prit e nuk ke ardhë,
pse s’më vrave ti, po më le të gjallë. Vonë është, vonë është për të qar, vonë është për të qesh,
vonë është përseri pran meje të jesh!
- Jetoj si në parajsë, në një botë krejt tjetër, nuk di se ç’bëj, nuk di nga shkoj.
Gjithmon një buzëqeshje më përkëdhel krejt fytyrën kur kujtoj syt e tu.
A nuk e vën re o e dashur se sa i dashuruar jam pas teje?Kur më dhe dashurine zbulova jetën, kur të dhashë vetën time zbulova lumturinë.
- Mbi detin e qet lundronte një flet . Mbi të shkruante të dua për jetë!
- Merre zemren time të shkret mbyte me durë tua pastaj knaqu në këtë botë se më s’të them të dua!
Se kjo zemër veç për ty ka rrah dikur, por ti këtë se kuptove kurrë!!
- Mos loto nëse shkoj e s’kthehem. Mos më pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.
- Mos më pyet si jetoj kur më ke lënë vetë, mos kërko falje nga zemra që një herë e vret.
- Mos trokit më në dern time, se ajo është mbyll, së në zemrën që e theve kurr s’ke për të hyrë.
- Mos më thuaj, se më ke dashuruar, tash është vonë, shumë vonë për tu penduar.
- Mos më pyet për ato çaste që dikur me mua kalove, mos loto për fatin tonë qe ti vetë e shkatërrove!!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

77 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 31 Jan 2013, 18:29

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Mos më veshtro e heshtur mos më kerko, të lutem më harro!! S’mësove të duash prandaj do të vuash,
> nuk do të jeshë më puthja ime nuk do të keshe më ledhatime. Të lutem shko, të lutem më harro !!
- A e ke provuar atë ndjenjë kur të vjen t’i thuash shpirt, asaj që e dashura jote s’është?
Kur i thua zemër asaj që nuk rri me ty, pranë, por zemrën me ty e ndan?!
- Ç’do ditë pa ty, është si një ditë pa diell. Ç’do mbrëmje pa ty, është si një natë pa yje.
Ç’do orë pa ty, është si një jetë pa ndjenja. Ç’do minut pa ty, është një minut si mos të isha në jetë.
Ç’do sekund pa ty, është si mos t’më rreh zemra.
- Deshirojë të shof me sy e të mos digjem mall për ty, vetëm ta dish se sa të dua s’do jetoje as një orë pa mua!
- Digjem, përvëlohem se të dua shumë, ditën mendohem, natën rri pa gjumë.
- Dua që sa më pare, kur të zgjohem një mëngjesë, pranë meje të të takoj ty. Ti je krijesë e veçantë e zemrës sime. Më mungon pa masë!!Dy zemra lindin, dy zemra qeshin, dy zemra qajn, dy zemra vdesin. Njeriu pa dashuri si nëna pa fëmi,
dashuria pa takim si Pranvera pa gjelbrim !!
- E dua edhe shiun tash. I mbyllë sytë dhe e ndjej ende çastin kur më preke në dorë.
Të shiqova turpshëm, e ti më buzëqeshe.
- E pash shkëlqimin e shikimit tënd në sytë e tu, rrezet e të cilit më bënë të ndjej dridhje të lehta nëpër gjithë trupin.
As që kam menduar se do të ndihem ndonjëherë ashtu si atë ditë.
- E plaguar zemra ime larg teje, i helmuar shpirti im pa ty ,
kur të takohemi përseri do t’ma shërosh plagen me dashuri!!!
- Eja me mua se ty të kam shpres, eja me mua se pa ty s’du të plakem dhe vdes.
Ti je djelli që mua më ngroh, ti je ëndrra që unë çdo natë e shoh!
- Eja ti mos vono, eja ti po te pres. Eja ti, vetem ti hapma qiellin!
- Është e pamundur të mos perëndon dielli, kur egziston nata!
Është e pamundur të jetojnë njerezit gjithmon kur egziston vdekja!
Është e pamundur të mos dashuroj kur egziston ti !!
- Fjalët e mija s’di sa ti i kupton, a din ti që zemra ime ty shumë të don ! Isha duke pi qaj në ty kesh duke mendu,mu derdh qaji nga gota për pak kesh tu përvelu.
- Kujto erën e malit ,kujto erën e lehtë, kujto zemrën time që të don për jetë!
- Kur jam në mendimete t’kam pran zëmres sime kur rrugës heci, shkoj, veç për ty mendoj!
- Kur po e kqyri qiellin, po të shoh ty, kur po e kqyri diellin, po të shoh ty,
kur po e kqyri hanen, po të shoh ty. Ej, largou bre pak!
- Kur të pash më lindi simpatia.Kur më buzqeshe e dita se qenka dashurija.
Kur më fole e dita se do të më thuash: Të dua,
këtë e vërejta nga buzet e tua.
- Me gishta po shkruaj atë çka kam në mendje që të tregojë, askend për pos teje nuk e dashurojë !
- Më kujtohet dita kur të takova ty. Në zemrën time ndjeva ngrohtësinë e flakës që u ndez.
E ndiej edhe tash. Të dua.
Përgjithmon vetëm ty!!
- Më nxeht se në zjarr më shtrejt se liria, në shpirtin tim për ty qëndron dashuria.
- Mos e merr atë lule që ta falin brigjet po merre zemren time që ajo për ty digjet.
- Mos mendo se në ty nuk mendojë apo të harroj, vetëm ty të dashuroj!Zemra ime rreh veç për ty se ty t’kam si dy sy!!
- Në zemren time është një bashqe,në atë bashqe gjindet një lule e ajo lule m’je ti !
- Nëse nuk të thash se për mua je ti ajo që më fal buzeqeshje ajo që më fal ngrohtesi,
nëse s’ta shpreha dot sa shumë të dashuroj fajin e kish natyra që si dha zemrës gojë!
- Nëse ti më don ma thuajë të vërtetën, s’do ta jap veç zemren por por ta jap dhe jetën.
Nëse ke zemer ndaje bashk me mua, nëse ke fjalë, më thuaj të dua!!
- Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua të kuptoj. Nuk dua veç… të harroj!
- Nuk di shumë, por e di se ti je arsyeja pse unë jetoj. Kur ma dhurove dashurinë, më mësove se si duhet jetuar.
- Nuk e di ndryshe si ta përshkruaj këtë ndjenjë përveq me fjalët se,
kur unë jamë pranë teje thjesht fluturoj në lartësitë hyjnore dhe ndihem si krijesë më e pasur në botë.
- Një ditë më pyete: Kë dua më shumë?! Tu përgjigja: Jeten time. Ti ike duke qarë pa e ditur se ishe ti “Jeta ime” !!
- Oh po po, e imja do të jesh,duart e mija kane me t’zhvesh…,
oh po po,une veç një gjë e di, të gjithë do t’na kenë lakmi.- Pa ty hëna nuk ka dritë,pa ty djelli nuk rrezit,pa ty jeta ime nuk ka kuptim se ty të dua ,
veç ty shpirti im !
- Puthja! Dy herë hyra sot ne dush, dy herë dola i tharë. Puthjen që më le në gushë nuk desha uji të ma marrë!!
- Puthjet më të ëmbla ti mi ke dhuru jeten ty ta fala kur më the: Të du!
- Që nga hera e parë kur unë ty të shikova, nga ato momenente unë në ty u dashurova !
- Sa kam deshirë të lahem me ty në kadë të më reshqasish mbi trupin tim ta ndjej aromen tënde ..
miss you .. puthje zemër!!
- Se gishta si ata kurre s’kisha parë, zemren të ta krehin radhë më radhë.
Të të puthin shpirtin, buzë si ato
s’kisha ndjerë, dehje si ajo s’më kish ndodhur tjetër herë!!
- S’pata kohë të them: Të dua, se më ndalen buzët tua që gjithmon tash po më shfaqen sikurse diten edhe naten!
- Sytë e tu aspirin, goja jote ampicilin, durt e tua andoll , zëri yt i ëmbel sirup për koll.
Deshta me të tregu ,se je ilaq për mu !!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

78 Re: Aforizma per dashurine. prej Thu 31 Jan 2013, 19:59

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
E di cfare eshte dashuri? Te vuash e vetme ne vetmi. Te qash nga hidherimi dhe te qeshesh nga gezimi. Te perqafosh njeriun e zemres dhe ti thuash qe e do shume. Te presesh 1 sms te embel dhe te rrish tere naten pa gjume. Te presesh diten per tu takuar dhe ti hidhesh ne krahe fort duke e peqafuar. Dashuri eshte te besh gjithcka per ate njeri, te luani bashke sikur te ishim femije. Kjo do te thote dashuri e vertet, s'eshte as e veshtire as e lehte...!!!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

79 Re: Aforizma per dashurine. prej Sat 02 Feb 2013, 04:23

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ne kete nate me shi malli me ka marre per ty. Ne kete nate me shi une mendoj per ty.
Ne kete nate me shi eja mos me le ne vetmi, se zemra ime te don vetem ty!

Ne mes te nates erdhe enderrat mi prishe ti, per mua ishe e vdekur e humbur ne gjithesi.
Me ler te qete te lutem gjumin ti mos ma prish, qelqi njehere thyhet nuk ngjitet serish!
Degjoje pikellimin qe shpirtin ma copeton qe bie bashke me shiun syte m'i mjegullon.
Ne mesin e nates, ne terrin e zi, une rri i zgjuar, dhe mendoj per ty! Hapi krahet larte ne qiell,
ti per mua je diell, por i lumtur prap nuk jam, se ty afer nuk te kam!

N'vendtakimin tone te pres si gjithmone, por ti me the: Mos me prit atje!Perseri te pres,
i jap vetes shprese, pasi jam zotuar, kemi me u takuar! E di se do t'vish, e di se s'mund te rrish,
e di se gabon pse ashtu e vepron. Kaloi kohe e gjate, u be ora nate tani eshte vone,
s'erdhe si gjithmone! Mendoj i vetmuar: ndoshta je penduar. Me duket do t'pres, i jap vetes shprese.

Nese duhet do t jetoj me lendimet e tua por une kurr s do te vdes, jetoj se te dua!

Nese sonte dalim bashk dua te jesh me e mira.Veshu mire e per merak, shoqet po ta kan inatin.
Ja kan nis e po flasin,shume e vogel e cfare fati !? Mos beso ti fjale te kota, mos beso cka flasin bota, beso vec fjalet e mia se me dogji dashuria!

Nese vendos te me lash, lem kur bjen shi, sepse keshtu nuk i shef lotet e mi,
vendos kur eshte mjegull dhe vjeshte, keshtu nuk me shef te merzitur edhe e kam me let qe te vdes.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

80 Re: Aforizma per dashurine. prej Sat 02 Feb 2013, 04:24

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nuk mund te mblidhen gjethet e vjeshtes, e nganjehere as shpirterat nuk e gjejne udhen e kthimit.
Une nuk e kam gjetur akoma, ndaj endem ngadale ne vende qe kam pare, e atje, atje me veshtrojne.
Ajo cka shohin syte eshte forme, jashte e brenda saj une endem, shpirt!!
Nuk po te shkruaj per te t'thene se te dua shume, jo as per te t'thene se per ty po derdh lot ne keto momente.
Ajo qe sot me shtyn te shkruaj eshte malli qe kam per ty. Vertet ne keto momente po ndjej mall.

Nje dite kur te zgjohesh mos lag syte me lot dikush qe te tregon qe s jam me ne kete bote.
Mos pyet: Se si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditet e fundit qe pa ty kalova!

Pa ty bota e humb kuptimin, pa ty jeta e humb drejtimin, pa ty loti im po e ujit token,
pa ty dhimbja po ma qan koken. Me ty nisa drejt jeten por e humba edhe vete veten per mua s`mbeti tjeter vec enderr e vjeter!

Pastaj buzeqeshja ime shkoi ate nate se bashku me ty. Ti u ktheve por ajo jo,
morri rrugen e pa njohur per te than ty lamtumiren e fundit dhe diteve qe dikur i kaluam bashk me ty. Pata nje enderr ne jeten time, dhe mendoja se kurr nuk do te permbushet.
U permbushe diten kur te takova ty. Me kujtohet kur e perjetova perqafimin tend.

Per ty e dashur shume po mendoj dhe as nje cast nuk mundem te te harroj. Pse keshtu po ndodhe as vet nuk po e kuptoje,
ndoshta bukuria jote aq shume po me terhek sa qe per ty mund te fale edhe kete jete.

Perse sonte yjet nuk shkelqejne! A thua edhe ata mungesen tende e ndjejne !
Te lutem mendo pak per mua dhe ne zemren tende ruaj pake vend per mua!!

Po ti ku me je, ne enderr a me sheh?
Kur ika vec ty te mbarta me vete se nuk e dija se sa ore zgjaste rruga nga Dashuria ne Dashuri.
Kur ika ndjenjat nuk i zhvesha dot, si lekurat vitaminoze te portokallit.
Ku jam? Ku je? Nuk e di !!

Pse erdhe kaq vone?! Pse erdhe kaq vone tek une, kur gruri u korr e ne fushen e thare mbeti vetem kashta?

Pse erdhe kaq vone?! Pse erdhe kaq vone tek une, kur edhe dera e fundit u mbyll. Dhe dimri te la perjashta? Pse kjo Zemra ime kerkon dashuri prej teje? Te lutem kthehu perseri dhe rri pergjithmon pran meje!

Pse me rrah shpejte zemra kur flas me ty, pse me rrjedh loti kur mendoj ne ty?!
Pse nje here nuk mu afrove pse buzen tende nuk ma dhurove?! A e din se te mbaj mall, a e din sa me mungon.
Ah shpirte, eja me ledhato, eja me doren tende me lemo.

Pse moj vajze te mbaj ne zemer, si me hyre keshtu ne shpirt?! Si mendjen ma ke terhjek?!
Pse ne mua nuk ka me hapesire por vetem ty aty te ndi? Do te kalon koha, do te rrenohet gjithesia,
do te perfundon jeta por ti nga une do te mbetsh ajo, gjithe e verteva.

Pse te desha ty ?! Sepse ti prure tek une thesarin e rinise sime qe une e kisha kycur.
E kycin e kisha fshehur,harruar e humbur diku. Si munde ta gjesh ti?

Por ti shume shpejt shkove te gjitha i harrove. Tash te pres ketu qe te jesh me mu.

Rrija neteve pa gjume, mendoja per ne, per fjalet qe thoshe dhe kete se di perse.

S`arrija te kuptoja pse kaq shume te doja. Nuk e kuptoja pse nuk flija dhe ne shtrat te mendoja. S'besoj se do te lendohesh shume, ti ende s'din c'eshte dashuria, ndaj s'munde ta kuptoje dot , prushin e ndjenjave te mija.

S'kam besuar se me ik si era, s'kam menduar te jetoj pa ty, s'besoj se erdhi pranvera derisa s'pushojne te lotojne keta sy !

S'kam dashur kurre te te lendoj se te kam dashur sa s'ka me, po ti me iken me largohesh, ndaj dhe une ika e po te le.

Shiko syte e mi dhe do te gjesh dashurin. Qendro pran meje dhe do te fale lumturine.

Shume e rende jeta pa ty, s'me ndalen lotet ne sy. Zemrat tona me s'bashkohen as keto plage me nuk sherohen.
Nese keto rreshta i lexon, shkrimin tim e dikton, vetem ne mua pak mendon, dhe e din se zemra ime ende te don!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

81 Re: Aforizma per dashurine. prej Sat 02 Feb 2013, 04:24

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
TE GJITHA DASHURIT JAN NJESOT ,,,TI BEJ DIFERENCEN


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

82 Re: Aforizma per dashurine. prej Sat 02 Feb 2013, 04:24

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Fraza qe del nga zemra qe me than sot .TE DUA KETE NUK MUND TA MEHOJ!!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

83 Re: Aforizma per dashurine. prej Sat 02 Feb 2013, 04:24

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
c'eshte dashuria? Tere nje liber ne nje fjale, tere oqeani ne nje pike loti, shtate pale qiej ne nje shikim, furtune ne nje psheretime, rrufe ne nje prekje, nje mije vjet ne nje cast. Kjo eshte DASHURIA... TUPER


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

84 Re: Aforizma per dashurine. prej Sat 02 Feb 2013, 04:25

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjehere askend.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

85 Re: Aforizma per dashurine. prej Sat 02 Feb 2013, 04:25

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte si nje lufte:E lehte per tu filluar.e veshtire per tu vazhduar,e pamundur per tu harruar!!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

86 Re: Aforizma per dashurine. prej Sat 02 Feb 2013, 04:25

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Kur je i trishtuar,shih ne syte e atj qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur.

Dashuria eshte qe te ben te dashurosh,
Dashuria eshte qe te bente gezosh,
Dashuria eshte qe te ben te vajtosh,
Dashuria eshte lumturi kur e ke prane.
Dashuria eshte sherim kur ke doktorin ose doktoreshen afer.
Dashuria eshte semundje e iluzion kur se ke prane.
Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte.
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes.
Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerezit e tjere.
Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte celesi prej floriri qe hap dyert e lumturise.
Dashuria eshte humnere qe po re ste gjenden me as kockat.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

87 Re: Aforizma per dashurine. prej Sat 02 Feb 2013, 04:26

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte nje vrasje e ngadaleshme dhe nje roberim i shpejte!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

88 Re: Aforizma per dashurine. prej Sat 02 Feb 2013, 04:26

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ty qe te dua do te thot qe cdo minut ka kuptim,ty qe te dua do te thot qe jeta nuk ka mbarim ty qe te dua do te thot jam i lumtur deri ne perfundesi se dashuria nuk ka kufi........


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

89 Aforizma per dashurine. prej Sat 02 Feb 2013, 04:28

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ishte ajo kaq shume e dashuruar, ngaqe syte a saj ishin shume te bukur, apo ishin syte e saj aq te bukur ngaqe ajo ishte e dashuruar!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

90 Re: Aforizma per dashurine. prej Sat 02 Feb 2013, 04:28

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Kur nje femer martohet, ajo shkemben vemendjen e shume meshkujve me mos vemendjen e njerit prej tyre!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 3 e 5]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons