Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Bota virtuale shpesh është një kërcënim për prindërit. Veçanërisht kur bëhet fjalë për faqe të pakontrolluara ku fëmijët e tyre mund të bëhen pre.

Një nga rreziqet më të fundit që është kthyer në tendencë, veçanërisht në Britaninë e Madhe, është pikërisht pornografia.

Gazeta e njohur “Daily Mail” raporton se pornografia po skllavëron mijëra fëmijë britanikë. Ndërkohë, specialistët e shëndetit mendor lëshojnë alarmin se këto lloj videosh krijojnë vartësi si droga dhe deformojnë psiqikën e një të rrituri, jo më të një adoleshenti.

Historia e një nëne në të përditshmen britanike ishte një nga lajmet më të klikuara.
Ajo rrëfente se si djali i saj 11-vjeçar ndryshoi krejtëisht karakter vetëm nga efekti i videove porno.

Prej 6 muajsh djali i saj sillej ndryshe. Ai ishte bërë më i izoluar, depresiv dhe kishte rënie të dukshme të peshës dhe të rezultateve në mësime. Shkruante se e urrente veten dhe botën. Ndërkohë që ajo nuk e dinte se cili ishte shkaku. Deri në një natë kur gjen të birin duke parë pornografi në laptopin në dhomën e tij.

Video të dhunshme dhe sadiste që degradonin marrëdhënien mes femrave dhe meshkujve, të cilat s’kishin të bënin fare me të bërit dashuri ishin bërë pjesë e jetës së një fëmijë me pasoja që më vonë do të trajtoheshin vetëm nga njerëz specialistë.

“Daily Mail” raporton se vetëm pas 3 vitesh, pas një pune të gjatë me psikoterapistë, ky adoleshent arriti të shpëtonte nga kurthi i pornografisë, në të cilin vazhdojnë të bien pre shumë e shumë fëmijë.

Ndërkohë, shumë firma interneti janë akuzuar për ekspozimin e fëmijëve ndaj pornografisë së rëndë dhe dhunës, duke refuzuar tu japin prindërve mundësinë për të bllokuar materiale që s’duhen parë nga fëmijët.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons