Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Zhdukja e avionit ne te cilin ishte edhe stilisti i famshem italian Vittorio Missoni si edhe pese persona te tjere ne Detin e Karaibeve, i eshte atribuar deri tani gjithshkaje; qe nga difektet teknike e deri tek rrembimi.
Tani eshte shfaqur nje teori e re: Avioni dhe pasagjeret e tij ishin viktima te “Mallkimit te Los Roques”, nje fenomen qe disa e kane krahasuar me fenomenin qe ndodh edhe tek Trekendeshi i Bermudave.
Avioni ishte duke udhetuar ne distancen prej 140 km qe ishte qe nga resorti ne ishull te Los Roques per ne Karakas, Venezuele, kur u zhduk mbi detin e hapur.
Sipas The Guardian, qe ne vitet 1990, te pakten 15 mjete te tjera fluturuese kane raportuar emergjenca, jane perplasur, apo jane zhdukur ne te njejten zone.
Ne vitin 2008, 14 njerez vdiqen kur nje avion qe po bente te njetin udhetim nga Los Roques u zhduk. Nuk u zbulua asnje difekt ne avion, dhe vetem nje trup u gjet, sipas Volaren Venezuela, nje faqe mbi aviacionin civil ne Venezuele.
Disa kane deklaruar qe zhdukje te tilla jane si rezultat i leshimeve masive te gazit te metanit nga fundi i detit. Disa te tjere kane sugjeruar, pa asnje te dhene per ta vertetuar qe keto ndodhi mund te jene te lidhura me aliene nga hapesira, apo te lidhura me shpirtrat nga civilizimi i humbur nenujor i Atlantis.
Por njesoj si edhe me Trekendeshin e Bermudave, pjese e oqeanit ndermjet Bermuda, Florides se Jugut dhe Puerto Riko, qe eshte mjaft i famshem per zhdukjen misterioze te anijeve dhe avioneve – njerezit me mendje me pak supersticioze besojne qe mund te kete nje shpjegim te logjikshem.
Sipas shume personave Trekendeshi i Bermudave eshte nje vend ku udhetohet shume, dhe ne menyre proporcionale nuk ka me shume zhdukje anijesh dhe avionesh se ndoje zone tjeter. Ky rajon prodhon gjithashtu edhe stuhi tropikale te paparashikueshme, dhe Gulf Stream eshte vecanerisht i shpejte dhe i turbullt ne ate zone


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons