Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Zogjtë ngrenë zërin në trafik prej Wed 30 Jan 2013, 19:41

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Zogjtë ngrenë zërin në trafik

Edhe zogjtë i përshtaten ambientit. Ata nuk dekurajohen aspak nga jetesa në qytet. Përkundrazi, në mënyrë që të dëgjohen kur ka zhurmë nga trafiku ata ngrenë zërin.

Kështu thotë një studim i kryer mbi zogjtë e Vjenës nga shkencëtarët e Institutit Max Planck, me seli në Gjermani.

Studimi ka treguar se si emetimet zanore të zogjve bëhen me një ton më superior në qytetin e zhurmshëm krahasuar me zonat periferike e pyjore vieneze.

Është e vërtetë që zogjtë duhet të përballen me një numër më të madh njerëzish në qytet, me ndotjen e ajrit dhe atë akustike, që nuk hasen në ambjentet rurale.

Por është po aq e vërtetë se jetesa për ta në zonat urbane ofron edhe avantazhe, si mundësia më e mirë për të gjetur ushqim, mbrojtja nga gjuetia ilegale, etj


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Zogjtë ngrenë zërin në trafik prej Tue 05 Feb 2013, 18:44

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
aahahhaaahaaha cjom shkri nejse duket interesante dicka e tille


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons