Forumi Kuq E Zi
"Fantazma e Dritareve" tmerron fshataret. Varin bluza te kuqe jashte shtepive per ta mbajtur larg. Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
"Fantazma e Dritareve" tmerron fshataret. Varin bluza te kuqe jashte shtepive per ta mbajtur larg. Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
"Fantazma e Dritareve" tmerron fshataret. Varin bluza te kuqe jashte shtepive per ta mbajtur larg. 58244_10
"Fantazma e Dritareve" tmerron fshataret. Varin bluza te kuqe jashte shtepive per ta mbajtur larg.

Fshatare te tmerruar ne The Sawang, Tailande, kane varur bluza te kuqe neper dyert e shtepive te tyre. Duket e cuditshme? Pse do e benin nje gje te tille? Per te mbajtur sa me larg "fantazmen e dritareve".
Cfare eshte 'fantazma e dritareve'? Thuhet se ka marre jetet e 10 burrave te shendetshem ne fshat vetem ne muajin e fundit dhe duket se e vetmja menyre per te mbajtur larg kete fantazem eshte me ane te bluzeve te kuqe.
Njerezit ne fshat i kane treguar nje reporteri qe 10 burra te fuqishem ne fshat kane vdekur ne menyre te mistershme, disa nderkohe qe ishin ne gjume, ndersa te tjere thjesht binin papritur te vdekur nderkohe qe ishin duke ecur.
Sipas doktoreve te jithe burrat, edhe pse nuk kishin patur probleme me frymemarrjen me pare, te gjithe ata kane vdekur nga problem i frymemarrjes.
Nje medium i shpirtrave i punesuar nga fshataret tha qe shpirti i"fantazmes se dritares" ose pee mae mai, qe ne ate zone njihet edhe di lai thai (sindroma e vdekjes se papritur), ishte pergjegjesi per keto vdekje te papritura.
Mediumi i th gjithashtu fshatareve qe te varnin bluza te kuqe jashte shtepive te tyre per te mbajtur larg shpirtin e lig dhe gjithashtu paralajmeroi qe familjet qe kishin vetem nje djale ishin me te rrezikuar per ndonje vizite nga shpirti.

Keshilla e mediumit duket si e cuditshme dhe ndonjerit mund t'i duket edhe per te qeshur, por funksionoi. Qe ne ate moment dhe deri tani nuk ka patur me vdekje te tilla ne fshat.
Reporteri tha qe thashethemi i "fantazmes se dritares" eshte shperndare edhe neper distrikte te tjera si per shembull Chom Phra dhe Tha Tum.
"Arsyeja qe une kam varur jashte shtepise nje bluze te kuqe nuk eshte per shkak te bindjeve te mia politike, por per faktin qe jam shume i shqetesuar per sigurine e nipit tim." - tha nje fshatar 61 vjecar.
"Nuk eshte se une zakonisht i besoj shume ketyre gjerave, por me mire te marr disa masa." - tha ai.
(Grupi i bluzave te kuqe, qe njihet me shume formalisht si United Front for Democracy Against Dictatorship (UDD) eshte nje grup presioni politik qe kundershton bluzat e verdha te People's Alliance for Democracy (PAD).)
Nje fshatar tjeter, 42 vjecar, tha: "Burrat te cilet vdiqen muajin e kaluar nuk kishin dhene asnje shenje semundje. Ata ishin shume te shendetshem. Kur une degjova thashethemin ne lidhje me varjen e bluzave te kuqe, respektova besimin e njerezve dhe vura edhe une nje bluze te kuqe ne deren e shtepise time."
Eshte thjesht nje rastesi qe nuk kane ndodhur me cdekje? Apo bluzat e kuqe te varura jashte shtepive e mbajne vertet larg "fantazmen e dritareve"?


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
u paska kall daten te gjorve


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons