Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Zbulohet një liqen i lashtë në Mars! prej Mon 21 Jan 2013, 19:48

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Liqeni është i nëndheshëm dhe ndodhet në kraterin McLaughlin, kështu njoftuan shkencëtarët e NASA-s.

Këto të dhëna rezultuan pas analizimit të fotografive të fundit të ardhura nga Marsi, prej MRO (Mars Reconnaissance Orbiter) që ndodhet në orbitë rreth Marsit.
Krateri McLaughlin ka diametër 91.7 dhe thellësi 2.25 km. Krateri gjendet në nivelin më të ulët të një ultësire prej qindra kilometrash në pjesën perëndimore të zonës Arabia Terra.
Sipas shkencëtarëve, kanale të vogla që fillojnë nga brenda kraterit përfundojnë në një nivel 500 metrash mbi pjesën e poshtme, fakt që dëshmon sipërfaqen e një liqeni.
Gjithashtu, spektrografi ka zbuluar karbonate dhe materiale të thata balte të formuar për shkak të ekzistencës së ujit./alb-observer/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Zbulohet një liqen i lashtë në Mars! prej Fri 01 Mar 2013, 13:06

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
cudi se marsi mduket esht planet i zjarrte e del se paska liqenn


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons