Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Akti heroik i qenit për të zotin... prej Sun 20 Jan 2013, 17:56

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Qeni rikonfirmohet sërish se është miku më i mirë i njeriut. Episodi i fundit që tregon lidhjen mes tyre, ndodh në një lumë në Colorado, ku një qen ka pritur më shumë se gjysmë ore mbërritjen e ndihmës për të nxjerrë të zotin nga lumi i ngrirë. Burri i moshës 60 vjeçare ishte për gjueti bashkë me qenin kur akulli u thye dhe ai ra brenda në lumë. Fatmirësisht një grup tjetër gjahtarësh ishin aty pranë dhe u lajmëruan për ngjarjen e rëndë nga të lehurat e qenit, duke njoftuar me urgjencë autoritetet përkatëse, të cilët erdhën 30 minuta më vonë. Qeni nuk iu bind urdhrave të zotit në asnjë moment dhe nuk u largua nga buza e lumit të ngrirë, por qëndroi krah tij gjatë gjithë kohës pavarësisht se akulli poshtë këmbëve të tij mund të thyhej nga momenti në moment.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Akti heroik i qenit për të zotin... prej Sat 16 Feb 2013, 06:31

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
eh kot nuk thon se qeni esht miku njeriut


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3 Re: Akti heroik i qenit për të zotin... prej Sat 16 Feb 2013, 19:17

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
qeni esht mik i njeriut dhe jo njeriu


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons