Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ja si do te jet njeriu i vitit 3000... prej Sun 20 Jan 2013, 14:15

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

The Sun ka nxjerre portretin e njeriut te vitit 3000. Ne te ardhmen ai do jete pak me i gjate po aspak i kendshem per t’u pare…

Anatomia jone evoluon me kohen. The Sun është argëtuar paksa duke krijuar portretin e njeriut te vitit 3000 duke u bazuar ne parashikimet e eksperteve te anatomisë.

Për 1000 vjet, njeriu do jete me i madh fale një ushqimi me te mire dhe përparimeve ne mjekësi. Ky fenomen ne fakt nuk është i ri. Sipas specialisteve, sot amerikani mesatar është 2,5 centimetra me i gjate se ne vitet ’60. Zorrët do jene me te shkurtra për te shmangur përthithjen e sheqernave dhe yndyrnave. Një mënyrë kjo e fundit për te parandaluar edhe obezitetin. Nga ana tjetër, krahët dhe duart do jene me te gjata. Edhe gishtat do jene me te stërzgjatur ne mënyrë qe te përdorin me mire tastierat apo ekranet me prekje.

Truri i njeriut do jete me i vogël dhe kjo për shkak te teknologjive dhe kompjuterëve te cilët do bëjnë gjithë punën qe ne bëjmë sot. Sytë do jene me te mëdhenj, ndërsa goja me e vogël. Pjesa me e madhe e komunikimit nuk do behet me ne mënyrë verbale, por me shprehi te fytyrës dhe lëvizje te syve.

Nuk do ketë me as buzëqeshje ala Julia Roberts, njeriu i se ardhmes do jete thuajse pa dhembe për shkak te një ushqimi gjithnjë e me pak te forte. Ushqimi do jete ne forme te lëngshme ose me pilula, çka nuk do kërkojë shume përtypje.

Se fundmi, ajo qe mund t’i trondite akoma me shume femrat është fytyra me më tepër rrudha, me pak flokë dhe një qafe e shkurtër. E kush ka thënë se do jetojmë ne një epoke te mrekullueshme?


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Ja si do te jet njeriu i vitit 3000... prej Sat 16 Feb 2013, 06:32

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
sa i deformuar qe qenka tu qennn


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3 Re: Ja si do te jet njeriu i vitit 3000... prej Sat 16 Feb 2013, 15:12

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
gezohem qe nuk e pritim ate kohe

4 Re: Ja si do te jet njeriu i vitit 3000... prej Sat 16 Feb 2013, 19:25

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons