Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 2 e 3]


1 Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:22

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
First topic message reminder :

Vetëvritet pranë të dashurit të porsavarrosur

Vetevritet prane te dashurit te porsavarrosur
E Marte, 26 Prill 2005
Tragjedi
shekspiriane ne Tirane. Anxhelina Cerpja, shkoi dje pasdite ne varrin e
sapombyllur te te fejuarit te saj Altin Koci dhe gelltiti disa kokrra
helm duke iu bashkuar ne ate bote, njeriut te zemres. Altini, u vetevra
me cifte dy dite me pare, pasi po vuante shume, prej diabetit. Deshmite
ne vendngjarje dhe letra e viktimes

Sokol COBO

TIRANE -
Romanca e dashurise perfundon ne nje tragjedi per dy te rinjte e
dashuruar. Altin Koci dhe Anxhelina Cerpja jane vetevrare njeri-pas
tjetrit, pas nje grindje mes tyre. Gjithcka ka nisur dy jave me pare. Altini pas nje semundje te pasherueshme vendos te prishe maredheniet me
Anxhelinen. Grinden dhe ndahen eprfundimisht. Por ne nje cast depresioni, diten e
shtune 24-vjecari vendos te vetevritet me cifte. Gjithacka ka qene
tragjike per familjen e tij, pasi vetevrasja u realizua ne banese. Trupi
u percoll per ne banese te fundit, diten e diele, nderkohe ne varrim
kishte mare pjese edhe Anxhelina. Por pak kush e priste se te njejtin
veprim do te merte edhe 22-vjecarja, duke ndryshuar mjetin e
vetevrasjes. Ne te tretat e te dashurit, vajza shkon te varri dhe qan,
nderkohe me vete kishte marre edhe nje helm. Pasi kishte pire nje sasi
te konsiderueshme, vajza prehet mbi varrin e te dashurit perjetesisht,
ndersa pas disa casteve familjaret e Altinit kane gjetur trupine e
pajete te Anxhelines dhe kane tentuar me te gjitha menyrat per ta sjelle
ne jete, por perpjekjet ishin te kota.
"Mbi varr edhe nje leter" Familjaret e Altinit, te cilet kishin shkuar per azhdisje mbi varrin e
te dashurit te tyre, gjate tentatives per sjelljen ne jete te
Anxhelines, gjeten nje leter, ku shkruheshin motivet e vetevrasjes.
Letra u gjend afer trupit te pajete dhe mbi varrin e 24-vjecarit.
Mesohet se letra e Anxhelines eshte lexuar nga te afermit, te cilet nuk e
kane bere publike. Ndersa burime nga Komisariati i Policise Nr.5 bejne
te ditur se vetevrasja e 22-vjecares ka ndodhur rreth ores 15.00, dhe
ngjarja ka ndodhur ne varrezat e Kamzes. Mesohet, sipas policise, se
vajza kishte shkuar e pergatitur, duke marre edhe helmin me vete.
Policia thote se ende nuk ka mesuar ne lidhje me helmin qe ka pire
vajza, duke ia lene ekspertizes mjeko-ligjore. Nderkohe te pyetur per
lidhjen midis dy te rinjve, familjet e tyre kane mohuar gjithcka, duke
cituar se nuk dinin asnje per ta. Vetevrasja e Altinit

Rreth kater dite me pare, diten e shtune,
Altin Koci, u vetevra ne shtepine e tij ne lagjen "Bregu i Lumit", ne
Kamez, periferi e Tiranes. Ngjarja ka qene e dhimbshme per familjene
tij, pasi 22-vjecari u vetevra me cifte ne dhomen e gjumit. Pas ngjarjes
u aludua nga familjaret fakti se Altini vuante nga nje semundje e pasherueshme. Ai ishte me diabet dhe kishte nje plage qe nuk kishte
sherim. Semundjet qe kishte si dhe problemet me te dashuren, sollen edhe
vetevrasjen, e cila u pasua nga veteflijimi i Anxhelines, te dashures
se tij.


Vetevritet prane te dashurit te porsavarrosur
E Marte, 26 Prill 2005 Tragjedi shekspiriane ne Tirane. Anxhelina Cerpja, shkoi dje pasdite ne
varrin e sapombyllur te te fejuarit te saj Altin Koci dhe gelltiti disa
kokrra helm duke iu bashkuar ne ate bote, njeriut te zemres. Altini, u
vetevra me cifte dy dite me pare, pasi po vuante shume, prej diabetit.
Deshmite ne vendngjarje dhe letra e viktimes

Sokol COBO

TIRANE
- Romanca e dashurise perfundon ne nje tragjedi per dy te rinjte e
dashuruar. Altin Koci dhe Anxhelina Cerpja jane vetevrare njeri-pas tjetrit, pas nje grindje mes tyre. Gjithcka ka nisur dy jave me pare.
Altini pas nje semundje te pasherueshme vendos te prishe maredheniet me
Anxhelinen. Grinden dhe ndahen eprfundimisht. Por ne nje cast
depresioni, diten e shtune 24-vjecari vendos te vetevritet me cifte.Gjithacka ka qene tragjike per familjen e tij, pasi vetevrasja u
realizua ne banese. Trupi u percoll per ne banese te fundit, diten e
diele, nderkohe ne varrim kishte mare pjese edhe Anxhelina. Por pak kush
e priste se te njejtin veprim do te merte edhe 22-vjecarja, duke
ndryshuar mjetin e vetevrasjes. Ne te tretat e te dashurit, vajza shkon
te varri dhe qan, nderkohe me vete kishte marre edhe nje helm. Pasi
kishte pire nje sasi te konsiderueshme, vajza prehet mbi varrin e te
dashurit perjetesisht, ndersa pas disa casteve familjaret e Altinit kane
gjetur trupine e pajete te Anxhelines dhe kane tentuar me te gjitha
menyrat per ta sjelle ne jete, por perpjekjet ishin te kota.

"Mbi varr edhe nje leter" Familjaret e Altinit, te cilet kishin shkuar per azhdisje mbi varrin e
te dashurit te tyre, gjate tentatives per sjelljen ne jete te
Anxhelines, gjeten nje leter, ku shkruheshin motivet e vetevrasjes. Letra u gjend afer trupit te pajete dhe mbi varrin e 24-vjecarit.
Mesohet se letra e Anxhelines eshte lexuar nga te afermit, te cilet nuk e
kane bere publike. Ndersa burime nga Komisariati i Policise Nr.5 bejne
te ditur se vetevrasja e 22-vjecares ka ndodhur rreth ores 15.00, dhe
ngjarja ka ndodhur ne varrezat e Kamzes. Mesohet, sipas policise, se
vajza kishte shkuar e pergatitur, duke marre edhe helmin me vete.
Policia thote se ende nuk ka mesuar ne lidhje me helmin qe ka pire
vajza, duke ia lene ekspertizes mjeko-ligjore. Nderkohe te pyetur per
lidhjen midis dy te rinjve, familjet e tyre kane mohuar gjithcka, duke
cituar se nuk dinin asnje per ta. Vetevrasja e Altinit

Rreth kater dite me pare, diten e shtune,
Altin Koci, u vetevra ne shtepine e tij ne lagjen "Bregu i Lumit", ne
Kamez, periferi e Tiranes. Ngjarja ka qene e dhimbshme per familjene
tij, pasi 22-vjecari u vetevra me cifte ne dhomen e gjumit. Pas ngjarjes
u aludua nga familjaret fakti se Altini vuante nga nje semundje e
pasherueshme. Ai ishte me diabet dhe kishte nje plage qe nuk kishte
sherim. Semundjet qe kishte si dhe problemet me te dashuren, sollen edhe
vetevrasjen, e cila u pasua nga veteflijimi i Anxhelines, te dashures se tij.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

31 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:41

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
a eshte mekat te dashurohesh, nga ajo si dhurrat ta pshtet edhe nje lendim, nga lendimi te troket edhe vdekja se smunet te ballafaqohet rrena, Ganimete te kam dasht edhe pse nuk ke dasht ta kuptosh se me te vertet ndoshta jam nje fukara po si kejt kosova pa punsi ashtu edhe mu umka prek kjo semundje i shumicen e kesa rini, por kuptoje nje her qe i qenka mekat te thuash te drejten qe ta ben jeta, kerkoj falje te i madhi ZOT por e lus qe ket rini disa prej tyrve qe ti udhezoj e te mos i lojn dashurit e sinqerta per pasuri se ajo nuk po shkojke e nuk po vijke por po te mbetke ashtu qysh e ki..... nje 21 vjet i ka ba sikur ti askund skam pa, per 22 tash po hi e ishalla takohemi ne nje spital un dhe ti dhe dot a njohesh semundjen time ti....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

32 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:41

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Sa shumë mallë.. sa dëshpërim....sa vuajtje.. sa shumë dashuri ndjej për ty sonte.. në këtë natë i dashuri im... Sonte ëndërrat dhe kujtimet për ty i kam këtu grumbulluar në shpirtin tim në zemrën time të përlotur. Më beso ndihem e vetme në këtë botë të madhe e humbur si një e huaj, ku në errësirën e harruar dhe e hidhur në një qoshe pa skaj.Mes ëndrrash që dikur i pata, që jeta m'i ka afruar njëherë kur isha me ty, e ndjej vetën të dëshiruar për pak çaste, e për pak ngrotësi, e për shumë dashuri, tani në zemrën time mbretëron acari që më ngriu zemrën, e bëri akullë!

Sonte shoh një dorë që s'më bindet, shoh dy sy që të kërkojnë, i dashuri im dhe ndjej një zemër që ndoshta s'më përket mua, ndjej dashuri që më përbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe çdo qelizë të qenies time. Ti ndoshta imagjinon çdo të thotë të duash dikend në heshtje, në këtë largësi të mallkuar, të mendosh dhe të kalosh ditët përgjysëm.


Të jetosh çdo çast kur një pjesë e qenies tënde jeton larg dhe aq më keqë kur e di që s'të përket aspak. E ç'rëndësi ka për mua, veç ekzistencës tënde. Vetëm njëherë të jem me ty të qëndroja një minutë, atëherë e kisha lutur Zotin që të vjenë dhe le të më merr në atë botën tjetër, sepse asaj bote i takoj pa ty !!!
Eh, sa e sa orë e ditë më ikin duke të menduar ty, netëve përpilitem dhe ndjej shtërngimin në zemër, lotët më rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomës sime, atëherë lotët teren nga ngrohtësia e rrezeve mbi fytyrën time. Fytyra jote trazon çdo gjë në shpirtin tim, më ngacmon fantazinë.

Ngado që po i hedhi sytë më duket se të shoh, shoh atë buzëqeshjen tënde magjepëse ato buzë të ëmbla, ata sy të shkruar. Ngado që e hedh dorën të parfytyroj se të prek. I prek ato flokë tua, atë trup të bukur mendoj se jam e ulur mbi prehërin tënd dhe ngadalë më perkëdhelë...

Vallë ç'ti bëj tani shpirtit që të do pranë dhe s'të ka... Ohhh... ZOT SI NUK ERDHE TË MA MARRËSH KËTË SHPIRT QË TË MOS VUAJ MË? Ç'ti bëj zemrës që brenda saj qëndron vetëm ti? Ti që je e vetmja rrënjë e mbijetesës së saj! Ç'ti bëj syve që ndjejnë mallë e duan të të shohin dhe derdhin vetëm lotë pa ndalë!

Ç'ti bëj vetes sime që është dashuruar marrëzisht pas teje? Jam unë që të thërras me zë te shurdhër dhe vuaj brenda vetës këtë dashuri. TË DUA me shpirt.E dashuruar si sot do të mbetem pas teje përgjithmonë. Dhe nëse kam lënë diçka tek ti, një ndjenjë të vogël dashurie apo rrespekti, të lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote! Unë do të dua deri në përjetësi vetëm ty dhe këtë fjalë do e mbylli brenda në shpirtin tim dhe kurrë s'do ta tradhëtoj veten time. Nësë do të më marrë malli për ty do ta gjej, ta shuaj në skutat e kujtimeve të mia që i ruaj të pastra. Ty, për ty dhe vetëm ty....!!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

33 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:42

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Isha shum e re kur mendoja se isha e dashuruar, ashtu edhe vazhduan mendimet deri sa vendosa te lidhesha me at djal.Filluam ne kl e 8 dhe ashtu kaluam deri ne kl e 12 te shkolles se mesme ku ishte dhe fundi jot , kur un e kuptova se aj ishte duke perdor drog edhe pse ekisha veshtir ta besoja e te adaptohem me at fakt te hidhur vendosa te ndahem.
Mas 1 kohe u njoha me 1 djal te mrekullushem me te cilin fillova 1 lidhje vetem per ta harru te parin eper ta ber xheloz , kuse me von rash ne dashuri me to sa jeten do ta jepja per to.
Tash jam me to e du tej maseeeeee.Nuk esht e vertet thenja se dashurija e par nuk harrohet .
Harrohet nese e dyta vlen me shum dhe bon gjera qe te shtyn me harru.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

34 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:42

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
mos me marto nen se ende sjam rrit ku dreqin te shkoj gjerat pa i dit,si ti them te dua dikujt qe e urrej si ta puth dike qe fare nuk e ndjej,ghith kete dasmor pse kan ardhur, gjith luajn e une vet qaj kthej krushqit prap nen e mos me thuaj te shkoj me fal qe ste kam then se tjeter dashuroj. me fal i dashur qe spa guxim te luftoj,perveq teje tjeter s^dashuroj,kur te vdes une te varri te me vish dhe thuaju te gjidhve se ishe i dashuri im,mos lejo askend prane te me qendroj se kur pata nevoj askush sme ndihmoj,
a e sheh moj nene sa e veshtire eshte kjo jete te shikojsh vajzen e re ne varr duke u tret....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

35 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:43

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
nuk doja Sapo kishte filluar viti i ri shkollor,ne oborrin e konviktit po dilja xhiro me nje shoqen time dhe nje shokun tim,ne ate moment vjen nje patriote e shoqes time dhe bashkohet me ne.Prezantohemi dhe dalim nje xhiro si gjith te tjeret.Ne muhabet e siper fillojme shakate dhe historite e jetes konviktore,une duke folur ajo mi kishte ngulur syte dhe nuk mi ndante.Me pas filloj te me pyeste per jeten private,nejse kaloj ajo nate dhe perseri erdhi dhe me takoj nuk po e kuptoja cpo ndodhte dhe cfar po kerkonte.Nejse pas 3 oresh e ftova per kafe dhe shkuam ne nje lokal per cifte (stafa)pasi beme porosine une ju afrova dhe e preka ne faqe.Ne ate moment ajo filloj te qante,e pyeta se ckishte dhe ajo mu pergjigj:une te dua por nuk kam mundur ta them.Nga ai moment une iu largova sepse doja shoqen e saje,ndersa ajo vdiste per mua.Qe ga ajo dite ajo nuk po me shkitet nga pas po cti besh qe une nuk po ndiej gje per te.Per nje njeri qe nuk ndien gje per te nuk mund ti thuash qe te dua.Ndersa ajo thote qe jam i pa shpirte.Per mendimin tim une nuk kam faj por ajo mendon ndryshe.............................tani ndodhet ne spital pasi ka prere damaret e dores ngaqe une nuk e dua.Ne keto momente nuk po e dua jeten.nuk di cte bej ?Mund te bej cdo gje vecse ti them te dua joooo...si shok poo...nuk doja ta lendoja por as qe ta genjeja jo....................ta kaluara xxxxxx


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

36 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:43

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
un kur kam qen ne klasen e 6 kam desht nji djal dhe pas disa kohesh paprit ai djal me lypi kalim dhe un e pranova dhe ja nisem kaluam bashk 4vite te plota.dhe kemi kaluar shum bukur ka qen dashuri shume madhe qe te gjith na merrshin lakmi por pas 4ter vitesh ju tregova familjes time per ate djal qe e dua teper por familja ime nuk me lejuan te jem me te ma bojshin nuk esht ai djal per ty um than ai esht djal i udhve te keqija por mua mi kish verbu dashuria per te syt e nuk e kam njoft se u dashurova marrzisht ne te por un nuk e kam dit se ai sa kish qen me mu ai me kish tradhtuar mua sdi sa her me shoqen e ngusht timen e un nuk e kam dit deri ni dit me tregoi ni kusheri fotot un e kapa kryt e desh u tranova por prap se prap un nuk mujsha te jetoj larg tina prap u ktheva kunder familjes time dhe u bashkova me ta por ni dit me erdhen do msit mem lyp edhe babi um fejoj me te por pa deshiren time.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

37 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:43

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
- Kejt Pom vesin pse spo kesh.. pse po rrin ti i deshprum //
- pse pot rrin ftyra merzitshem edhe sun po flen n gjum //
- ej po shihet so bash mir diqka o ka um mungon //
- pom mungon 1 pjes e jetes qe diku larg jeton //

- teper shtir o jeta pa ty sdi sa pom beson //
- Tkom nThellsin e zemres tem shpirti po tKERKON //
- zot .. afroma ngat tja puthi doren e dhe syt //
- se lidhja jon o e pavdekshme kerkush smunet me myt //

- Plagen e zemres tem veq zoni jot qe e sheron //
- Po tbetona qe prej teje kurkush sun em largon //
- Je engjulli jem me shijen ma tmir t'Tortes //
- veq sa her qe po largohesh pom doket si fundi i botes //

- Maje mrenda nZemer se ti e din sa tdu //
- me ty nuk ngina qekjo etje kurr ska me mu shu //
- Jom lodhen me jet.. spo kom forc mo me jetu //
- Nsyt e tu e shof boten, e nBot i shof syt e tu //


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

38 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:43

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
kur isha i ri dhe lozja me gaz me nje vajze flokezeze ne dashuri rash e doja kete lule,me donte ajo si syte por shpejt e harrova dashurova nje te dyte.kaluan shume dite brunen e bukur me se pashe,dhe vazhdoja te lozja ,te lozja me gaze kur te miren bjonde ne zemer kisha prekur me vjen nje lajm i zi se brunja kishte vdekur.vrapoja neper pyje si ndonje i marre se brunen e bukur une e kisha vrare,une me kaq e rrwembeva me te puthura e mbulova dhe me e bashke ne var doja te shkoja,permbi varr te saj pashe famijen e saj dhe nje vajze floket i kish te zeza dhe syt si te saj.kaluan shume vite luet celin dhe vyshken por lulet ne varrin e saj kurr nuk do te prishen,cdo here kur shkoj te varri i saj lule i dhuroj si ate dite vere kur i thashe te"TE DASHUROJ".ate pervjetor te vdekjes se saj tek varri takova dy syt e saje shikoja lotet tek binin mbi varr dhe pashe aty nje vajze qe qante me malle:"DO TI LUTEM UNE ZOTIT NE QIELL TE ME SHPIE SE DASHURINE PRINDERORE UN KURR NUK E KAM NDIE.UN KURRE SE NJOHA BABIN TIM TE PASHPIRTE QE TY TA VYSHKU RININE E NDERSA MUA FEMIJERIN"tek i degjova fjalewt e saj ne gji e rrembeva te voglin femij qe floket e zeza mi kishte lene kujtim te dy bashke qanim mbi varrin e saj perseri i kujtoj i kujtoj me malle.dhe tani bredhim neper lendine ti dergojme nenes lule trendeline......kjo eshte nje histori e vertet


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

39 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:44

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
per dashurin njeriu te flase dit e nat nuk esht shum, isha nje vajs munt te them me shum te mira por fati njeriut ndryshon ashtu si me ndryshoi edhe mua jeten, bera 16 vjet ishaa shum e lumtur nuk kisha ndonje histori dashurije po r nje dit duke qendru ne vetur e pash nje djal duke kaluar nuk e dija se esht djali i minxhes shoqes tim te ngush e peleva shum por nuk e dija se pas nje kohe aj do me propozonte mua isha aq e lumtur sa qe nuk mendoja per asgje tjeter vetem per at ne fillim nuk e pranova nuk doja te kem aventura ne jet nuk doja te zhgenjej famijen time edhe pse me sukses isha shum e shkelqyeshme nuk doja te bej nje gabim ne jet ,ai vazdimisht me lute dhe nje nat un i thash po por nuk e dija se lidhja jon de kese shum pengesa aj me donte shum pe paraqiti ne familje dilnin bashk kur i mbaroja oret e mesimit, por me kishin pa disa te familjes ia kishin dhen lajmin duke vrapuar babait tim aj nuk me tha te ndahesh por me vuri nje kusht qe isht shum i rend per mua me tha zgjith ose at ose shkolln un i thash shkollen por me at nuk u dajta i thojsha nese nuk me japin te familjes do iki sa mbas matures por isht shum kec se matura kisht ende koh 3 vite 3 vite qe ai nuk me priti mua. kaluam 1 vjet kur erth muaj 6 un e pyeta se per do kushte qe i kemi pat kur kemi fillu llidhjen ai ato kushte i kisht haru me thoshte se nuk de ndodhin ato qe i kemi folur ne fillimun u habita mbeta e shokuar nuk dija se cfar te bej u ndajtem ajo ndarje me lendoi shum me beri njeri tjeter ende jam njeri tjeter pa multuri pa shpresa per jeten time por me e kecja esht se tashme ofendon me fjal duke me cuar selame mbas shoqes tim vajzes minxhes vewt kjo nuk esht asgje por tash e propozon shoqen tim te ngusht te me lendoj me shum . isha nje vajze me shum mendime per te ardhmen tash jam nje vajs pa vlera .


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

40 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:44

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
une jam toni jam nga peja per tja filluar temes se dashuris une mendoj se nuk esht leht te flitet sepse njeriu kur dashuron ne mosh te re kuptohet se gjith jeten ka me mbajt ne zemer at vajz tcilen e dashuron ne mosh te re.une u dashurova ne nje vajz ne shkollen fillore ne klasen e 8 dhe qe nga ai moment ajo me flinte ne zemer kalum 2vite se bashku por sikur te ishin 2 dit sepse e doja dhe me donte,ne mes te ktyre viteve dyshoja ne nje shok se e ngacmonte ngapak dhe nje dit prej ditesh ai e kishte ndalur dhe ajo as qe nuk fliste me te dhe me tregon mua une more disa masa kunder ati shoku por ai prap e vazhdonte zanatin e vjeter por une at e kisha shok shum te ngusht dhe nje nat ishim ne party(fest) me te dhe me tha se e kishte mar at ne vetur pa deshiren e saj dhe kishte ber sex pa deshiren e saj,por kur me tha kto fjal une menjeher reagova dhe i thash se ti nuk je njeri ai me tha se e do une i thash si mund ta duash dike qe ste do ai me tha mbytum se e kam ber punen time qe nga ai moment une nuk doja ta shihja me sy por e dashura ime qfar te bej dhe i thash se ishalla te mban ne qaf ai i poshter kjo ishte nje histori se qfar te ben shoku i ngusht sta ben kush mirpo jeta vazhdon une me te dashuren time jam takuar perseri kemi pas disa qaste te mira mirpo ajo esht martuar me shokun e ngusht timin dhe un ende jo kshtu qe flm per mirkuptim kaloni mir toni mos i besoni ati qe flet shum


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

41 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:44

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Lexoji me kujdes,pa bere zhurm e pa qarë.Mos e fshij ,lexoje dhe kupto se vet jeta është gënjeshter.Shpesh mashtrohemi se duam,po ajo eshte varësi dhe mendojmë e vuajmë kot, pa e ditur se q'është lumturia.Nuk e kërkojmë lumturin e përhershme,po kënaqemi me lumturinë e qastit.E lumturia e qastit është vetëm një moment.Po Çasti është mbret i botes..mos e lësho!!!!
Jeta është sfid.Punojmë,flasim,gabojmë,por lendojmë gjithmonë njerzit qe i duam me se shumti pa e kuptuar kurrë se PSE???Çdo herë në jetë mendojmë se jemi te vetmit njerez ideal,jemi ata që i dijmë të gjitha.Flasim shpesh pa e menduar se ku vrasim,ku prekim e lendojmë dhe në fund heshtim. Heshja është ar.PO heshtja ka peshen e gurit te mallkuar,ajo asht me e fort se unë,më e vjeter se vdekja ime.Heshtja edhe vret.Kur ditet ikin dhe pas lëmë të kaluaren e afert,atëherë shohim sa lenduam,sa gezuam dhe sa njerez plagosem me fjalet tona.Po ështe vone, se atëherë do të matesh fillimin dhe fundin e mashtrimit tënd.Atëherë do te mesosh se vetë jeta është sfid,nje vallëzim që e mëson gjatë rruges.E ti hesht ,shko pa asnje fjalë.Dhe kur te kuptosh realitetin e kesaj kohe mos kthe koken prapa te shohesh qfarë ke bërë,po prap hesht.Shko tutje.Ec pa ndal.E ti hesht ,shko pa asnje fjalë.Pa e mesuar se kam jetuar dikur,po mos qaj.Shko harro emrin tim,harro te kaluaren,harro zërin tim por prap mos qaj.Harro gjithqka...!!!!!!!!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

42 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:45

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nuk e di akoma se cfare me mundon ne vetvete...
Ndoshta eshte nje plage e krijuar ne thellesine e shpirtit tim ate dite qe kam lindur dhe qe me kalimin e kohes eshte thelluar aq teper saqe zemra ime sot i ngjan nje humnere te thelle ku ne te cilen edhe njeriu me i forte po te binte ne fundin e saj nuk do te kishte mundesi shpetimi!
Dhe nuk e di pse gjithmone kam besuar,qe nje dite,ne brendesine e ketij tuneli te erret dhe te thelle....nje dite,nje shprese,nje drite do te shfaqet ose ose nje shkemb i larte tek i cili do te doja te mbahesha,diten kur vete qenia ime te kishte deshiren e rrezimit te percmuar dhe vdekjeprures....
Nuk e kam kuptuar kurre pse me sollen ne rradhen e atyre qe jetojne ne kete toke?
Mos ndoshta per tu bere hije tokesoreve?
Apo mos ndoshta per ti thene vuajtjes dhe brenges qe nje ushtar i sapolindur ka hyre ne listen e gjate dhe te pafund te mjerimit......
Cila eshte kjo mani e jetes e cila si pa gje te keqe te jep lotet dhe dhimbjen,kur ne nje kohe te jep dhe jeten?
Nuk e kam kuptuar kurre pse!
Perse ekziston vuajtja?!Dhe aq me teper perse jeta ime ka marre nje drejtim te pakuptuar si nje labirint ku ne te cilin ka vetem kthesa te cuditshme!
Kthesa ku ne te cilat edhe po ece pa shpejtesi ke mundesi perplasjeje.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

43 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:45

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
un kur isha e dashuruar isha ne moshen 21 isha ne nje klub te sportit ne prizeren kur u takova per her te par me sponzorin e keti klubi une isha kapitene u prezantova me te ne shikim te par ndjeva diqka te veqant te aj njeri kaluan disa jav ashtu nje dit mua edhe disa shoqev na tha qe dote ju qoj un me kerr te shpija hipem ne te gjith me rend i qoj te shpija mua me la me se mramti aty thash diahka nuk esht ne rregull po kur u nisem per ne shpi ja mbajti rruges tjeter edhe un i thosh pse kenena po me qon ateher ma shprehi dashuri me tha un te dua ty shum dhe me puthi un rezistojsha jo po me puthi kaluan disa dit ashtu mir kalonim nje dit me tha po met qu ne shpi qa ben ti un jo i thash ka koh kur me qon dit pas dite shum me shum e dashuroja un ate edhe aj mua nje dit aj me tha njeriun qe ta don duhet te bjeresh ne shtrat me te un i thosha kur te fejohem bjer ne shtrat me ty aj jo me tha para se te fejohem nuk e di se qysh i erdh momenti bjernim ne shtrat kur e pa se qa ka ber edhe vet u pendu mas disa diteve me tha po un jam i martuar ateher nuk kam dit qa me ba veq e kam kap kryt dhe ja kum nis me kajt lot si shi me pikshin edhe aj ja nisi me kajt po qa te bejm un i thosha pse kur e ke dit qe je i martuar pse ma bene ket po nuk kam besu qe je keshtu se nje shkok e kish than qe ka kalu me nje tjeter eka pas edhe ne shtrat edhe aj me at mendje te un nuk e di ai me tha sa te jem gjal un ti je e ima po edhe un shum me shum e doja edhe aj asht keshtu qe u ben 5 vit jemi bashk hala kemi vendos te bashkohemi nuk e di se si me vlersojn tjeret po keshtu dashti fati im nuk muj me jetu pa at edhe aj pa mua me thot edum njeri tjetrin pa mas edhe pse esht i martuar ka edhe fmi po nu me len te ika te dikush tjetr se duhemi pa mas keshtu ish jeta .....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

44 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:46

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
a falet tradhtija mbas 7 vite martes..u dashurova nje djal isha 14 vjeqare dhe kaluam dy vite se bashku dhe mbas dy vite u fejuam dhe kaluam fejes 3 muaj dhe u martuam dhe dashurija jon ishte e madhe dhe qdo kush na kishte lakmi dhe ni dit ndodhi nje fatkeqsi dhe ai ra ne burg dhe aq shum qe e doja u betova qe po te jet nevoja do ta pres gjith jeten,dhe me thojke qe edh nje her qe bashkohemi edh nese vdes skam dert,ai ndejti 3 vjet ne burg ku ato dit ishin ditet ma te hidhura te jetes po zoti ma besoj e me jepi vullnet per jet,dhe kaluan ato dit qe kurr zdo ti harroj dhe ai doli nga burgu dhe lumuria ime u zgju buzqeshja ime po kaluan ca muaj dhe ai mori nje rrug qe filloj ta zhduk dashurin ton dhe nje nat qoft e mallkuar ajo nat e kuptova qe njeriu qe e dua ma shum se veten po me tradhton me ni tjeter dhe nga ajo nat jeta ime vdiq dhe kaluam edh 1 vit po dashuri nuk pat mes nesh se dashurin qe e patem e kishte mar tjetra dhe vendosa qe ta le at shpi dhe ti them lamtumir 7 viteve qe kisha kalu ne at shtepi dhe lamtumir njeritu qe e kisha njoftu qysh femi ne moshen 14 vjeq dhe u ndam dhe i thash qe un po dal po ja nshoj vendin asej qe ti e don nuk ben te vazhdojm jeten ku dashuri sekem edh pse se pata let mora at rrug,dhe sot jemi te ndar mbas 1 viti me fejuan familja dhe ai u mundua qe tme kthen perseri se e kishte kuptuar se dashurija jon ish e pavdekshme po kthim per ne ishte von se un i takoja nje njeriu tjeter dhe jeta ime kishte ndryshuar dhe isha nje persona tjeter dhe nje dit u takuam dhe e pash qe gjith ajo dashuri qe e pata per te ishte kthyer ne urrejte dhe e nuk u ndala qe te flas me te edh pse gjith ai vend mori vesh zerin e ti kur me thirri ne emer dhe me tha ktheu se te dua se jeta ime pa ty nuk vazhdon po un vendosa qe nuk do kthehem dhe nuk i ktheva pergjigje,dhe pas 6 muaj kuptova se edh ai ishte fejuar me ni qik,po edh pse me treup jemi dy te huaj me zemra do jemi nje se dashurija jon ka qen dhe do jet e pavdekshme.te gjith thon se dashurija e par harrohet po jo nuk qenka e vertet veq nese mashtroheni,un tash pres diten mu martu po jo e gzuar sikur qe kam qen po martohem per adet te shqiptarit se me vullnet jo kurr,se kur te thehet zemra dashurija vdes per te jep dikuj tjeter.po ju qe keni dashrui ruani mos lejoni qe dikush tju a vjedh nga dora njerin qe e doni,se mua ma vodhen burrin e sot jetoj me plag ne zemer...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

45 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:46

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
PERSHDETJE,, EDHE UNE DESHA TE SHKRUJA PER HISTORIN TIME.. UNE LIDHJEN TIME E FILLOVA ME NI DJAL NGA DRENASI POR NE ATA KOH E KISHA VETM SHOK DHE AJA MUA ME DONTE POR UNE ISHA ME DIKE NE ATA KOH EDHE AJA E KUPTOJ KET PUN MASNDEJ AJA ME THA QE TE JA NDREQI PUNT ME I TEZAKE TEM MIRPO UNE E KREVA PORSIN POR LIDHJA TYRE BUK VAZDOJ DHE PAS DISA DITE ISHA ME TE DUKE PIR KAFE DHE SE DI AS VET JEMI PUTHUR DHE ATY ME LINDEN SHUM PROBLEM MANDEJ E KUPOJ TEZAKJA IME POR UNE VENDOSA ME U NDA PER SHAKA TE SAJ MIRPO NUK MUNDEM NJONI PA TJRIN UNE U PRISHA ME TEZAKEN TIME FILLOVA NI LIDHJE ME Q,,, MIRPO KEMI PAS SHUM PROBLEM ATEHR KUR UN U LIDHA ME TE VETM KAM VUJT ISHIM SHUM GJELOZA QDO SEKONT KEMI QEN NE KONTAKT KAM BER GJITHQKA PER TE FAMILJEN I KISHA GJITH KUNDER SE KUR MURREN VESH POR UNE APET NUK PRANOVA MU NDA ME TE POR SE DI NJE HER JEMI PRISH ME TE SHUM KEQ DHA AJA OSHT QU E KA KONTAKTU ME TEZAKEN TEM AJA I KA FOL SHUM SEN TE KQIA PER MU KSHTU QE 2 MUJ NUK I KOM FOL ME KA SHKRU TEL ME KA THIRR POR ME KA LENDU SHUM SHUM QDO DIT KA DAL TE SHKOLLA MEM KERKU FALJE SA HER QE JEMI NDA AJA KA PI SHUM UNE BOJA GJEST PALIDHJE POR KEMI QEN SHUM TE DASHURUM AJA KA QEN EDHE I VARFER POR UNE SE KOM PAS DERT LET PUNU NUK KA QEN AQ I MIR POR GJAKU I TI DHE DASHURI NDAJ TI MI KA BER QE TI HARROJ GJITHA SE DI QE KISHA KUN FAMILJA AS SHOQNI AJ QDO DIT ME KA LARGU PREJ SHOQNIS AS NUK KOM GUZOFT MEJ FOL NDONJE MASHKULLIT UNE KISHA PARE QDO HER E PAGUJA EHDE HOTELIN MBUSHJE TEL POR EDHE AJA KUR KISH AMO SHUM SHTIR ISHA QE FAEMRA MEJ PAGU MASHKULLIT UNE E SHIJA SE SA U MERZITKE SE DI KET NJERI E KEM DESHT E DU EDHE DOTA DU GJITHMON ME 4 KORRIK JEMI NDA PER SHUM PAK GJAN PALIDHJE TAHS DY MUJ SJEMI KONTAKT POR SHPRESOJ QE I LUM ZOT TE ME BASHKOJ ME TE OSE NDYRSHE DOTE BEJ GJITHQKA QE TE MOS JAM GJALL E DI QE EDHE AJ ME DO POR TE DYT I KEM FAMILJEN KUNDER KEMI FOL SHUM HER QE DOT DALUM DIKUN JASHAT TE IKIM E TE KRIJOM NI LUMTURI POR NDOSHTA KJO DIT SDO TE VI KURR NJO E DI QE SHUM KA VUJT DHQ QDO NATA QAJ TE GJITH ME DUKEN QE ME KAN FAJ KJO HISTORI ESHTE SHUM E GJAT DASHURIN E PAR E TRADHTOVA KUR KET QE 3 VJET SUN TA RALIZOJ APO NDOSHTA QE A,,, E KAM BER TE VUJ SHUM TASH EDHE MU MU KTHYN TE NJETA VUJT JU PERSHDS GJITHVE SHPRESOJ QE QDO NJERI TA KET NI FAT


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

46 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:46

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ishte shume e trishtueshme sepse gjithcka mbaroi keq por ne fakt jam e luntur per kete ndoshta askush sdo ta besoj se si dikush qe ka nje te ardhme te mire ne jete te dashurohet me dike qe ska asgje perpara.......
kshu ishte histori
u njohem ne klase ai me ngaxmonte.une se kisha proplem isha mesuar me ata tipa po ai nuk mbaroi se me ngaxmuari deri ne fund te shkolles.nuk ndjeja asgje deri atehere fillova kuptova se kisha filluar ta doja pak e nga pak sepse sa here qe shikoja ate me ndriconin syte nje dite ai me tha qe te lidheshim po une i thashe qe sisha gati qe e doja po duhet te me linte dhe pak kohe qe te mendohesha ai ma ktheu shkurt dhe shpejt ai tha qe nuk donte tja dinte per mua me tha qe po te mos me kishte mua mund te kishte te tjera goca dhe iku..........
ka qene dita me e tmerrshme e jetes sime atehere e kuptova se ai mua me kishte nje tjeter aventure nuk me donte sic thoshte kam qare shume duhet te kisha degjuar shoqet kur me thoshin g harroje ate ai nuk meson eshte me 4 dhe qe eshte problematik ne shkolle po une nuk doja tja dija dhe ja cfare me gjeti vetem u mbyta ne lot
mbas disa ditesh une e pashe ate me nje vajze tjeter...... mu thye zemra doja te vdisja por nga kjo eksperience te pakten nxora nje mesim jo te gjithe qe te thone te dua te duan vertet por jam e lumtur qe mbaroi kshu se nese do isha lidhur me ate person do te shkaterroja me keq jeten time


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

47 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:47

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Sa i perket historise se dashuris une kam kalu shum pengesa dhe vuajtje ne dashuri. Por dua me u thene dicka mos e humbni shpresen sepse Allahu eshte me i madhi ai i di te gjitha ai na ndihmon. Tani jam i fejuar jam shum i lumtur dhe shum i faliminderohem zotit[Allahut].
Mos shkoni mbas punve te liga.
Shkoni mbas rruges se Allahut te medheruar vete do ta kuptoni shperblimin si ne kete bote ashtu dhe ne boten tjeter.
Ai qe po i lexon keto fjale do ti lutesha dicka sepse nje fjale e urte popullore thote:
''Dituria eshte forc,dituria eshte fuqi''
Prandaj desha me thane se merrnje librin e Allahut dhe lexonje vetem aty jane fjalet e zotit te madheruar meshiruesit meshirbersit.
'Lexonje KURANIN'
Faliminderit per mirkuptimin Allahu ju shperbleft...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

48 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:47

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
TIP GANGSTERRI .................ISHA NJE DJALE GARIP,THJESHT NJE GANGSTRR PA VLERE , E TI NJE VAJZE PERFEKTE QE STE MERRTE AS ERE,NUK ME PLASTE PER NJERI,AS PER SHKOLLE E AS PER SHPI.POR KURRE SE MEDNOJA SE DO TE BIJA KAQ SHUME NE DASHURI.CIGARJA DHE DROGA ISHIN PJESE E JETES SIME ,PER TO LIJA DHE KOKEN TIME.TE SHIHJA NE RRUGE ,POR STE NGACMOJA DERISA NJE DITE VENDOSA TE TE PROPOZOJA.ME NJE JO TE PRERE PERGJIGJEN MA KTHEVE DHE BE ATO MOENTE ZEMREN TIME THEVE.NGA KL E 8 NUK TA VARA SHUEM DOJA TE TE HARROJA DHE SHKOLLEN E LASH UN.DITET KALONIN PA PUSHIM E TI ME FUTESHE ME NE ZEMER O SHPIRTI IM.FILLOVA TE VIJA MBRAPA DHE KEMBA KEMBES DUKE TE NDJEKUR,DUKE U LAGUR NE SHI E KOKA NE DIELL DUKE MU PJEKUR.TE GJITHE ME THONIN TE TE HARROJA .POR ZEMRA SDEGJONTE AS UN SE KUPTOJA.TI ISHE E BUKUR MESOJE SHUME ,MUA NJE GANGSTERR ME HYNTE TNE PUNE.NJE DITE E BUKUR,E TE BEKUARNGA PERENDIA PER MUA E DASHUR TE LIND DASHURIA.NUK PO E BESOJA QE ZEMRA JOTE PO ME PRANONTE,KUR ME MUAJ TE TERE ME BERI TE RRENKONTE.U LIDHEM TE DY,POR DO TE PRISHEJ MAGJIA,SE DUHANIN E DROGEN EDHE TASH I PIJA.SHUME VITE KALUAN SHE SHUEM ENDERRUAM.UN ME KOSTUM DHENDRI TI ME FUSTAN TE BARDHE,E FEMIJET QE NA NGJANIN ,DUKE U GRIND PER NJE MOLLE E PER NJE DARDHE.UN DOJA CUN E TI DOJE GOC,O SA SHUEM ME NE ZOTI U PERPOQ.POR NJE DITE ME RE E TE MALLKUAR TE PASH E DASHUR SHUME TE TRISHTUAR.ME SHIRINGE NE DORE TI ME KISHEPARA DHE FAIN TEND NE ATO MOMENTE KISHE VRARE.BERTITE FORT,QAVE E RRENKOVE,NUK DEGJIJE JUSTIFIKIME QE TE THOSHTE ZEMRA IME.U LARGOVE DUKE ECURME SHPEJTESI,DERISA NJE MAKINE NDALOI MBI TY.THERRITA E LUTA TE MADHIN ZOT MOS TE TE MERRTE NE ATE BOTE.NJE PELLUMB I BARDHENGA KRAHERORI YT DOLI,E NE VESH 2 FJALE MI FOLI-ZEMER KUR JETEN TA LESH ,MUA PRANE TE MADHIT ZOT DO ME GJESH.NUK E DI NE DO JEM PRANE ZOTIT APO DJALLIT,TRUPIN TEND E PREKA NGADALE E ME BUTESI KUURE ME NJE TJETER VAJZE SDO TE BIE NE DASHURI.TANI E DASHUR ME KUJTIMIN TEND JETOJ,MEGJITHESE NJE GANGSTERR PA VLERE SHKOLLEN VAZHDOI.U SHKEPUTA NGA CDO GJE KEQE,POR ME VESHTIRESI QE KUR JETEN TA LE TE VIJ NE PARAJSE TEK TI.................


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

49 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:47

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ne ender te pash mbrem mendien ma turbudhove vall ku ke shkuar ti pse u largove te lutem degjoi dy fjal qe po ti them perse shpirtin dita dites nga brenda enderrat po me mbysin shikoi ne enderr dy varre ne njerin shkruhet emri im dhe ne tjetrin ndoshta nuk e di ti ti qe tani jeton e lumtur vall ke dashuron nuk te kujtohem un qe dikur me thoje shpirti im edhe nese vdes ti un do te vij pas teje se edhe atje lart do te dua me gjith shpirt me thuaj pra ku tani qe jam ne fundin e jetes sime tani qe kam nevoi me shum se asnjeher tjeter me thuaj pra ku ne qoft se ndo nje engjell te takon dhe ti e pyet per mua ai do te thot shko ti nuk e meriton ate tani ai vuan ose sesht me jeta e tij vec lot pati per ty dashurin asnjeher se mohoi gjithnje te deshti edhe ne momentin e fundit te jetes nje amanet la ne qoft se e takoni i thoni qe vetem kur te vij e te qaj mbi varrin tim se vetem atehere do tia fal dashurin.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

50 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:48

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuri ti verbon te dy syt une kan qen e dashuruar ne ni djl te vendit tim te cillin e kom desht me krejt zemren time une ne shkoll e kom pa edhe ni simpati tjter mbas do kohe i dashur im e kuptoj se mu me pelqen edhe dikush tjter dhe aj erdh ne shkoll ty ku mbajsha mesim une dhe u bem bash une i dashuri im dhe aj djali tjtr qe me pelqente mua.Dhe i dashui ime me pyti se cillin prej ne te dyve une e dashuroja une sa shum e doja F nuk mund Ti them te dua ty po thash nuk e dua as njerin dhe prej ati moment e 3 vite une me te nuk jam bashk edhe pse kum mendu se nuk do te mundem ta harroj kurr po me kalimin e kohes e harrova dhe mua per te nuk me intereson me.Dhe tashfolim me te po ne mnyr shum shum shoqrore. Vessa


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

51 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:49

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
para disa vitesh njoha nje vajze,qe nga dita e par qe u pame ne sy e ndjeva se ajo ishte per mua,syt e saj te kafte si dheu i pranveres e here te zi si nata e kthjellet ma rrembyen shpirtin zemren komplet.e ashtu fillova ta dua nga dita ne dite me shume,me gjith shpirt edhe ajo me dukej sikur ndjente te njejten gje.kaluam vite bashke duke u dashur ne fshehtesi si une ate si ajo mua,edhe pse dy here u mundov ata bind se e dua ajo u zemerua duke me refuzuar nuk pranoi te lidhej me mua.kembengula shume por ajo me tha se ka tjeter,aty mu shemb kalaja enderrave e ndjenjave te mia,u theva komplet shpirterisht u dobesova shume ne zemer e zhgenjimi urrejtja ime por dhe dashuria qe me lendoi me shtyne te lidhem me femra tjera te behm avanturist te behem nje nga djemte me te kqij,fillova te maskoem me sjelljen e nje rrugaci,isha shume i deshperuar,lendova pafajshem aq shume femra tjera qe me donin me te cilat u ndava sepse ende kisha shprese ne shpirt se ajo qe doja do me thonte "po",eh jam i habitur me veten time sepse po shkruaj letrare po shkruaj si nje njeri normal sepse edhe ajo nese do e lexoje kete sdo e besoj qe e kam shkrojt un,sepse ajo me konsideron nje rrugac,nje parazit,nje maniak,mi ka thene keto fjale mijra her,por ajo se din qe un kam nje zemer te thyer te djegur te coptuar sepse asnjer smunda te jem i lumtur,kur e njeh shpirtin e saj thua kjo eshte engjell,kur e sheh sjelljen karakterin e saj thua oh sa e eger e i thoja gjithnje o engjell i eger,ajo qeshte thosh ska engjej te eger cfar thua kot?por me ate emer e mbajata gjithmon ne zemer edhe ende e kam,edhe pse jam kokfort sdua ta pranoj se e dua,ndaj asaj sillem si idiot edhe ajo ndaj meje sepse ajo ka nje te dashur,ka nje lidhje te sukseshme te cilen me cdokusht dua tja shkatrroj sepse me ben te vuaj,me ben ta urrej veten qe kam qen aq maskara aq idiot sic me thoshte ajo,patem njefar lidhje por ajo me shume me lendoi sepse nuk me lejonte as ta puthja e as qe me respektonte sepse kushedi cfar loje kishte ne mendje,pas nje kohe e kuptova te verteten e hidhur ajo kishte dashur gjithnje tjeter njeri te cilin e kisha paksa shok,por e urreja ate mashkull,e une budallai kisha nderkoh lidhje me nje bjonde te cilen pafajsisht e futa ne lojen time vetem per ta fituar dashurine xhelozine e engjellit te eger qe doja por qe sfitova gje,lendova veten,ate femren dhe me e keqja fitova ofendimet dhe ironine e poshter qe ma hodhi ne sy,e urrej shummm e mallkoj perjet,por e dua ende.shpresoj qe kurr sdo jete e lumtur sepse asnjeher sme lejoi ta dua sic duhet ose tme doje per gjithe ate lufte qe e bera,me shendrroi ne nje ndyresir ne nje kafshe jo njeri,luajta ne menyre te piste,duke futur ne loje njerz tjere por fajin e pati ajo mashtruesja me syt e zi.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

52 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:49

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ka qen dita e pare kur ne shkollen e mesme un kalove nga fillorja qysh en momentin e par qe hyra ne klas dola pera klases per ta lexuar nje rregullore te shkolles papritmas ne banken e dyt e pash ne engjull ishte shoqja ime e klases qe un u dashurova qe ne shikim te par,ajo e kuptoi qe jam dashuruar ne te po filluan tu prishinin mardhenjet mes ne dy,por filluan pas ca ditesh prap permirsimet dhe kaluam dit te mira dhe sot jam me i lumturi ne bote qe jam me te dhe kurr skemi pas problem dhe shpresoj se do jem krejt jeten i lumtur keshtu me te afer meje.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

53 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:50

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
esha te shkruaj edhe une historin time nje histori me plot vuajtje...isha 18 vjeqare kur u dashurova ne kojshiun tim por edhe aji me kishte ver synin mua rrinim bashk flisnim per sqo gje po asgje per ne e dy kalonin ditet ashtu nje dit ai me tha se kishte per tme then diqka por une ashtu nxitova dhe i thash qe skam koh me trego nje dit tjeter nuk deshta qe te me thoshte sepse dashurija jon ishte e pa mundur nje dit me shfaqi ate qe deshi une nuk i ktheva pergjigje por zemra ime e donte mbas disa diteve dola me te ishim duke biseduar dhe ai me puthi ajo puthje ishte qdo gje per mu aty filluam te jem se bashku mirpo pa e ditur asnjeri sepse ne ishimfiss nuk na takonte dashurija jon.filuuam te dilnim qdo dit me te njerzit flisnin sepse u shihte qe diqka kishte mes neve dashurija jon u rrit qdo dit e me shum mirpo pa shpresa per te jetuar se bashku qdo dit qaja me lot si shiu pse e dua aq shum dhe nuk mund te jet i imi kaluam 1 vit dhe e shihnim njeri tjeterin qdo dit sespe shtepija tij ishe thuaj se ne prag te deres time ai kurr sme tradhtoi me donte e kuptuan te gjith per neve mirpo kot per ne nje dit ai me tha se smut te jesh e imja nuk mundemi me qen se bashku edhe pse me donte por gjithqka e kuptoja sepse ashtu ishte familjet tona kurr nuk u pajtonin me ket dashuri ne u ndam vujtja ime dhe dashurija per te kurr su shua edhe pse nuk kishim kontakt nuk mundja mo ta shihja sepse qdo dit e me shume e doja edhe pse nuk u takonim me donim ta harronim njeri tjeterin une vendosa te fejohem dhe te largohem nga ai me shpres qe do ta harroj por kot un u fejova por me par i tregova atise do te fejohem me tha se me do per nuk ki qa pret as ti prej meje as une prej teje un menova qe ai me ka harruar si qdo mashkull qe vepro pro joo un jam fejuar jam martuar ai me donte edhe me shum pas disa muajve te ndar filluam kontakt edhe pse isha e martuar ai me tregoi se sa shum me donte por skishe rrug tjeter veq se njeri nga na te martohej ai nuk deshi te martohet tme ben te vuaj por ato vujtje i kishte dasht per vete edhe pse kisha menduar se ai me smendo per mua e kisha mashtruar veten sepse ai kishe menduar per mua qdo dit e me shum me propozoi qe te jem me te perseri dhe te shkojm diku larg per te jetuar por jo kot nuk mundja te bej te vuaj burrin tim sepse ai me donte teper kshtu qe vendosem qe un te jetoj me burrin tim por ai sndalet dukeme then se eja me mu por jo gjithqka kishte marr fun aty kur ne gishtin tim u vu nje unaz desha te them se nese e do dike kurr mos u largoni sepse do te behet mir per ju e un kam gabuar shum qe jam larguar edhepse as nje shpres nuk ekzistone per tu bashkuar dashurija ishte e pa mundur por ne zemrat tona lam nje hapsir per njeri tjetrin u pajtuam me at qe zoti e ksihte shkruaur edhe pse spushuam se dashuruari ju pershendes akullore me vjen mir qe na keni dhen munsin qe tkem kujt ti drejtomi sepse per rastin tim sme degjo askush nuk kam kujt ti drejtohem dhe kur me asken nuk kam biseduar per te ju me dhat rast dashuro nese ndjehesh i dashuruar


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

54 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:51

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ishte 11/11/05 takimi im i pari me adin, ishte nje dite shum e bukur.... Mora trenin nga qyteti im dhe shkova ne milano pa ditur ke po takoja vec thjesh i dija emrin, u perballa me shume njerez ne stacion por se dija qe ai djali bukurosh qe po vinte ndaj meje ishte adi, djali qe me beri te dashurohesh cmendurisht pas tij. ditet kalonin e me shum e doja deri sa arritem dhe u bem nje gje e vetme te dy. lilja jon ishte ag e bukur por aq dhe e dhimbshme sepse une je dite u zgjova duke marr vesh qe kisha ngelur shtazan por adin nuk e kisha me pran meje vedosi qe te hiqnim bebin ton qe une aq shume e doja, historia mbaroj u ndam te dy dhe rruget tona moren drejtime te ndrryshme, une u fejova krijova familien time. filluam prap te shoqeroheshim ngerkoh qe i fejuari im sdinte gje une e doja e rrafjet e zemres time nuk i ndalja dot. sot jam e martuar dhe kam nje vajze te mrekullushme. historia me adin me ka ngelur pik ne zemer sepse i fila gjithcka e nuk mora asgje....brisilda


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

55 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:51

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
MBASE NUK DI TE FLAS SHUME MIRE PER DASHURINE SEPSE ESHTE NJE NDJENJE AQ E BUKUR SA AS NJE FJALE E AS NJE KRAHASIM NUK DO MUNDEJ TA PERSHKRUANTE DOT. DISA NGA NE MUND TEJENE TE DASHURUAR DHE KANE FRIKE TI SHPREHIN NDJENJAT SEPSE KANE FRIKE NGA PERGJIGJIA QE DO MARRIN PREJ PARTNERIT "A DO ME PRANOJE ?PO SIKUR MOS ME FLASI ME FARE ? po sikur te me marre inat?" e gjera si keto mendojme ndaj nuk e shprehim ate qe kemi thelle thelle te fshehur ne zemren tone .me pas kur e humbasim ate person qajme vuajme dhe ia hedhim perseri atij fajin themi ai/ajo iku pse iku sme donte e gjera te tilla .nuk jane te pakta keto raste madje jane keto rastet qe po vuajne pothuajse nje pjese e madhe e njerezve. disa te tjere mendojne se nuk do merret kurre vesh dhe zene me shume se nej te dashur neper vende te ndryshme qe te mos merret vesh
por thone qe heret a vone e verteta del dhe ate dite nuk dime cilen rrugete zjedhim jemi ne mes te dy udhekryqeve njeri eshte teperrrrrrrrrrrrrrrrr i rrezikshem por i njohur dhe njeri i lehte por i panjohur e sdihet ku te con
dhe ne shkurt zjedhim rrugen e trete apo jo??? ate qe mendojme se eshte me e lehte
ne kete rast hyn ne veprim dashnorja e trete valle kur do vije ajo dite qe do jemi te sigurte ne rrethine ku jetojme me njerezit me te cilet jetojme madje dhe me ata me te cilet ndajme jeten tone ? vuajme qajme vdesim kjo eshte jeta p


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

56 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:52

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ATHERESHPRESOJ TE LEXON KTE HISTORI DASHURIE ISHTE NJE DITE MARSI KU ATE DITE KAM QEN E TRISHTUAR.THASH ME VETE PSE MOS TE PROVOJ DHE UNE TE HY NE CHAT ,HYRA SHKRUAJTA ME SHUME VETA POR NJE NJERI ME BERI VERTET PERSHTYPJE SA HYRI CHATUAM BASHK DERISA AI ME KERKOJ ADRESEN TIME E FILLOVA SI LOJE DHASH NJE ADRES FALLCO TREGOVA NJE FOTO FALLCO DHE EMRIN E TREGOVA KOT NE NJE MOMENT KERKOVA QE AI TE ME HAPTE KAMEREN QE UNE TA SHIFJA ,AI SKISHTE ASNJE FOTO TIJEN PERVEC NJE MAKINE BLU KUR AI HAPI KAMEREN UNE NGRIVA E TERA DHE AI PRISTE NGA MUA ATE DITE E OFENDOVA SHUME REND PASI XHESTET QE BENTE SHOKU TIJE NE KRAH MU DUKEN SI TE NJE ME FALNI''PEDE'''' AI FILOJ JO PO PSE BEN KSHU JO PO ASHTU UNE FILLOVA TA PELQEJA I TREGOVA EMRIN TIME TE VERTET ADRESE DHE MBAS NJA 3 DITESH DHASH NR TIM FLISNIM SHKEMBENIM SMS SAQE AI NJE DITE ME KERKOJ NJE FOTO E MORI FOTON E VURI NE CEL ZENKA KISHIM KEMI UNE NDROVA NR JA DHASH PRAP FOLEM DHE ASNJE SMS TIME NUK IPERGJIGJET FLISTE DHE THOSHTE TI JE ARDHMJA IME NUK E DI SA QE PER GJEN ME TE VOGEL KERKONTE FALJE GJITHSESI AI SJETON KTU I FALET POR NESE E LECON KTE HISTORI NJE FEMER SKA NEVOJ PER LARGESI POR PER FJAL E XHESTE SADO LARG TE JESH DIJE SE TE DUA


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

57 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:53

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nje nate te qete, shendriste hena si diell
nje yll me terheqi vemendjen atje lart ne qiell
Ishte i vetmuar ne nje kend dhe ishte ndare nga yjet tjere
e pershendeta me ngrohtesi edhe kesaj here
Mu duk sikur edhe ai po me pershendet
Mu duk sikur me tha "sdo te harroj kurr ne jete"
Mirpo shume shpejt u shua dhe humbi perjete
e kerkova ane e mbane, por jo...smunda më me e gjet
Çeshte e verteta ai nuk ishte shuar kesaj here
nuk ishte shuar si yjet tjere
Kishte zbritur ne toke shume vite me pare
jo më si yll, por ne formen e nje vajze te papare
Syte e saj si yje i kishte
fytyra e saj si hene shendriste
Emri i saj "....." ishte
o sikur ta shijhe sa e bukur qe ishte
ishte kthyer te me pershendete muadhe me tha se "kurr ne jete skam per te harruar"gjithmone kudo qe jesh kam per te shoqeruar
Isha mbet pa koment dhe pa asnje fjale
dy pika lot me rridhnin ngadal
ylli me i bukur i botes me shoqeronte mua
Megjithate isha shume i lumtur edhe pse se dita.......
qe ylli me i bukur i qiellit ishte "......"


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

58 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:53

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
shte nje vajz 18vejecare normalish e re per et fillur nje jet me dike.poashto edhe djai ishte ne at mosh18vjecar,gjithashti edhe ai ishte shum i ri per nje lidje serioze.domethen fejes.por dashiria ti mbyll syt dhe nuk t ele te mendosh me tutje.U fejuan ditet e para te fejeses ishin fantazi cdo gje shkonte shum mir,mirpo ato te dij sa mesoheshin me nejri tjetrin djalit i afrohej koha per tu larguar ngase a i nuk ishte nga i njejti vend qe ishte vajza.Kaluan disa muaj
ai ja beri asaj nje surpriz shum te kendeshme te cilen ajo nuk do ta haroj derisa te jet gjall.ndoshta kjo ishte surpriza e fundit per te,por ishin edhe ditet e fundit te lumtura per ta.sepse ai filloi te ndrishoj shum.DHe askush nuk e din se ke ku qendron problemi,ka ndrishuar krejtsish
nuk i fkiste nuk shkonte ta shikoj.por sjellja evajzes nuk ishte sikurse e djalit ajo perseri e e deshte shum dhe dita dites priste ti bej ai nje telefonat.keshtu pa folur kaluan nje koh te ghat gati per 10muaj.Kur nje dit mbas krjet ketyre diteve te veshtira qe i kishte kaluar vajza me shpresa se ai perseri do ti kthehej,ai i telefonoi per te biseduar per tu bashkuar srisht,vajza e lumtur shum nuk e di kur ja kishte deghuar zerin mbas gjith asaj kohe kishte mbetur pa asnje fjal e frikesuar shum se mos ndoshta ai kishte ndonje mendim pe ta genjyer perseri.por perseri vazdhuan te flasin jo si ne fillim kur u njohten per radh te par,por ajo mendonte se me kalimin e kohes do dashurohej ai perseri me te.Por i doli gjith e kunderta,ato verte sot eksaj dite jan bashk po gjith probleme.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

59 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:54

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
"Malli Per Ty""
Mbrëm me mori malli per ty vajta ne dhomen time aty ku veten e qetsoj,fika driten hapa dritaren shikoja yjet si shendrisnin ma mahniten disa yje se si ishin formuar nuk e dija se qka do te thot,u ndala i shikova me vëmendje ishte shkronja e emrit tand,filluna te me lotonin e kuptove qe me te vertet po me mungon i thash lotit boll lotove pse po loton por nuk munda ta ndaloj dot ata lot lotonin per ty o shpirti im nga malli qe kam per ty pa pritur ni zë ndegjova u ndala e ndegjova qka esht ishte kenga qe kur isha me ty e ndegjoja shumm kujtime me solli ajo kang oh pse o Zot na ndodhi egjitha koj a thua wall ku gabuma qe Zoti nuk na bashkoj pse nuk na lejn te qet pse po na ndodh e gjitha koj.Por une ni gje e di o shpirt se une gjithmon te dua edhe gjithmon do te dua,edhe pse nuk mundem me ty te konimikoj vetem nga Zemra dy fjal ti dergoj 'Te Dua Dhe Kurr Nuk Do Te Harroj'


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

60 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:54

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ne kete nate te ftohte dimri mendja me con ne kujtimet me te fshehta te zemres time.......e midis tyre me shfaqetimazhi i njeriut qe kam dashur me shume ne jeten time,e atij personi qe dikur mke mesoi kuptimin e dashurise se pare ndersa tani dhimbjen qe nuk e kam me prane...Asgje sme ka mbetur,vec atyre kujtimeve dhe nje album fotografish te cilit i rikthehem her pas here me shpresen se mos e gjej midis tyre e zemra me rreh fort nga emocioni...
shiu troket lehte mbi parvazin e dritares e bashke me te qajne syte e mi.Dhembja qe me la ai djale me mundon shume e une nuk di cte bej,nuk di si ta shkul nga zemra ime kete kujtim qe eshte bere i paprekshem.Drita e ndricuesit te rruges lehte ndricon nje ditar te lene pergjys,nje histori qe mgjs e mbaruar dora nuk ka gucim te shkruaj fjalen FUND pasi ndjenja ende nuk eshte shuar...
Nuk di ne nje dite do te mundem ta harroj shijen e puthjes se pare,rrahjen e zemres ne degjimin e fjales 'te dua',nuk di ne do te mundem ta harroj ate njeri qe ka pushtuar zemren e nuk le shteg per dashuri te tjera...
Megjithate jam dorzuar para faktit se asnjeher nuk do ta kem me prane e lotet me rrjedhin papushim,ato lote qe cdo cdo dite mbushin me dhimbje me te madhe shpirtin tim...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 2 e 3]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons