Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 3]

1 Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:22

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Vetëvritet pranë të dashurit të porsavarrosur

Vetevritet prane te dashurit te porsavarrosur
E Marte, 26 Prill 2005
Tragjedi
shekspiriane ne Tirane. Anxhelina Cerpja, shkoi dje pasdite ne varrin e
sapombyllur te te fejuarit te saj Altin Koci dhe gelltiti disa kokrra
helm duke iu bashkuar ne ate bote, njeriut te zemres. Altini, u vetevra
me cifte dy dite me pare, pasi po vuante shume, prej diabetit. Deshmite
ne vendngjarje dhe letra e viktimes

Sokol COBO

TIRANE -
Romanca e dashurise perfundon ne nje tragjedi per dy te rinjte e
dashuruar. Altin Koci dhe Anxhelina Cerpja jane vetevrare njeri-pas
tjetrit, pas nje grindje mes tyre. Gjithcka ka nisur dy jave me pare. Altini pas nje semundje te pasherueshme vendos te prishe maredheniet me
Anxhelinen. Grinden dhe ndahen eprfundimisht. Por ne nje cast depresioni, diten e
shtune 24-vjecari vendos te vetevritet me cifte. Gjithacka ka qene
tragjike per familjen e tij, pasi vetevrasja u realizua ne banese. Trupi
u percoll per ne banese te fundit, diten e diele, nderkohe ne varrim
kishte mare pjese edhe Anxhelina. Por pak kush e priste se te njejtin
veprim do te merte edhe 22-vjecarja, duke ndryshuar mjetin e
vetevrasjes. Ne te tretat e te dashurit, vajza shkon te varri dhe qan,
nderkohe me vete kishte marre edhe nje helm. Pasi kishte pire nje sasi
te konsiderueshme, vajza prehet mbi varrin e te dashurit perjetesisht,
ndersa pas disa casteve familjaret e Altinit kane gjetur trupine e
pajete te Anxhelines dhe kane tentuar me te gjitha menyrat per ta sjelle
ne jete, por perpjekjet ishin te kota.
"Mbi varr edhe nje leter" Familjaret e Altinit, te cilet kishin shkuar per azhdisje mbi varrin e
te dashurit te tyre, gjate tentatives per sjelljen ne jete te
Anxhelines, gjeten nje leter, ku shkruheshin motivet e vetevrasjes.
Letra u gjend afer trupit te pajete dhe mbi varrin e 24-vjecarit.
Mesohet se letra e Anxhelines eshte lexuar nga te afermit, te cilet nuk e
kane bere publike. Ndersa burime nga Komisariati i Policise Nr.5 bejne
te ditur se vetevrasja e 22-vjecares ka ndodhur rreth ores 15.00, dhe
ngjarja ka ndodhur ne varrezat e Kamzes. Mesohet, sipas policise, se
vajza kishte shkuar e pergatitur, duke marre edhe helmin me vete.
Policia thote se ende nuk ka mesuar ne lidhje me helmin qe ka pire
vajza, duke ia lene ekspertizes mjeko-ligjore. Nderkohe te pyetur per
lidhjen midis dy te rinjve, familjet e tyre kane mohuar gjithcka, duke
cituar se nuk dinin asnje per ta. Vetevrasja e Altinit

Rreth kater dite me pare, diten e shtune,
Altin Koci, u vetevra ne shtepine e tij ne lagjen "Bregu i Lumit", ne
Kamez, periferi e Tiranes. Ngjarja ka qene e dhimbshme per familjene
tij, pasi 22-vjecari u vetevra me cifte ne dhomen e gjumit. Pas ngjarjes
u aludua nga familjaret fakti se Altini vuante nga nje semundje e pasherueshme. Ai ishte me diabet dhe kishte nje plage qe nuk kishte
sherim. Semundjet qe kishte si dhe problemet me te dashuren, sollen edhe
vetevrasjen, e cila u pasua nga veteflijimi i Anxhelines, te dashures
se tij.


Vetevritet prane te dashurit te porsavarrosur
E Marte, 26 Prill 2005 Tragjedi shekspiriane ne Tirane. Anxhelina Cerpja, shkoi dje pasdite ne
varrin e sapombyllur te te fejuarit te saj Altin Koci dhe gelltiti disa
kokrra helm duke iu bashkuar ne ate bote, njeriut te zemres. Altini, u
vetevra me cifte dy dite me pare, pasi po vuante shume, prej diabetit.
Deshmite ne vendngjarje dhe letra e viktimes

Sokol COBO

TIRANE
- Romanca e dashurise perfundon ne nje tragjedi per dy te rinjte e
dashuruar. Altin Koci dhe Anxhelina Cerpja jane vetevrare njeri-pas tjetrit, pas nje grindje mes tyre. Gjithcka ka nisur dy jave me pare.
Altini pas nje semundje te pasherueshme vendos te prishe maredheniet me
Anxhelinen. Grinden dhe ndahen eprfundimisht. Por ne nje cast
depresioni, diten e shtune 24-vjecari vendos te vetevritet me cifte.Gjithacka ka qene tragjike per familjen e tij, pasi vetevrasja u
realizua ne banese. Trupi u percoll per ne banese te fundit, diten e
diele, nderkohe ne varrim kishte mare pjese edhe Anxhelina. Por pak kush
e priste se te njejtin veprim do te merte edhe 22-vjecarja, duke
ndryshuar mjetin e vetevrasjes. Ne te tretat e te dashurit, vajza shkon
te varri dhe qan, nderkohe me vete kishte marre edhe nje helm. Pasi
kishte pire nje sasi te konsiderueshme, vajza prehet mbi varrin e te
dashurit perjetesisht, ndersa pas disa casteve familjaret e Altinit kane
gjetur trupine e pajete te Anxhelines dhe kane tentuar me te gjitha
menyrat per ta sjelle ne jete, por perpjekjet ishin te kota.

"Mbi varr edhe nje leter" Familjaret e Altinit, te cilet kishin shkuar per azhdisje mbi varrin e
te dashurit te tyre, gjate tentatives per sjelljen ne jete te
Anxhelines, gjeten nje leter, ku shkruheshin motivet e vetevrasjes. Letra u gjend afer trupit te pajete dhe mbi varrin e 24-vjecarit.
Mesohet se letra e Anxhelines eshte lexuar nga te afermit, te cilet nuk e
kane bere publike. Ndersa burime nga Komisariati i Policise Nr.5 bejne
te ditur se vetevrasja e 22-vjecares ka ndodhur rreth ores 15.00, dhe
ngjarja ka ndodhur ne varrezat e Kamzes. Mesohet, sipas policise, se
vajza kishte shkuar e pergatitur, duke marre edhe helmin me vete.
Policia thote se ende nuk ka mesuar ne lidhje me helmin qe ka pire
vajza, duke ia lene ekspertizes mjeko-ligjore. Nderkohe te pyetur per
lidhjen midis dy te rinjve, familjet e tyre kane mohuar gjithcka, duke
cituar se nuk dinin asnje per ta. Vetevrasja e Altinit

Rreth kater dite me pare, diten e shtune,
Altin Koci, u vetevra ne shtepine e tij ne lagjen "Bregu i Lumit", ne
Kamez, periferi e Tiranes. Ngjarja ka qene e dhimbshme per familjene
tij, pasi 22-vjecari u vetevra me cifte ne dhomen e gjumit. Pas ngjarjes
u aludua nga familjaret fakti se Altini vuante nga nje semundje e
pasherueshme. Ai ishte me diabet dhe kishte nje plage qe nuk kishte
sherim. Semundjet qe kishte si dhe problemet me te dashuren, sollen edhe
vetevrasjen, e cila u pasua nga veteflijimi i Anxhelines, te dashures se tij.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ai dremiste me kokën rrëshqitur pa kujdes mbi tastierën e kompiuterit.
Natën e kishte kaluar në një nga pub –et e shumta të kryeqytetit.
Kur
agu kishte filluar të shpërndante ngutur, stërkalat e bardha të dritës,
atij i ishte dukur i pakuptimtë mendimi për të shkuar në shtëpi. Për
tre orë duhej të ishte « në transmetim » për emisionin e mëngjesit.
Ndërtesa e pub - it ishte ngjitur me atë të radios, kështu që i
kishte thënë shoqërueses së tij, të hipte në makinën e miqve të tij,
(ata do ta shoqëronin për në shtëpi ). Miqtë ishin ngucur zhurmshëm atje
brenda, ndersa ai vetë kishte hedhur hapat përtuar drejt ndërtesës së
radios, e cila ishte e mbuluar e gjitha nga lule –dredhëzat.
Kishte qëndruar disa minuata para portës së xhamtë, duke parë mimikën ëndërimtare të
rojes që nanuritej afër një rezistence të përcëlluar, por edhe pse i
kishte ardhur keq, e kishte zgjuar mbas disa trokitjesh të forta. Roja i
kishte hapur derën, flokë shpupuritur, duke i thënë nëpër dhëmbë; «
Përsëri në pub ti ? ». Ai ishte drejtuar i heshtur për te « strofka » ( kështu e quante zyrën e tij ), por më parë kishte zgjatur
dorën e u kishte rënë me pëllëmbë flokëve të ngritur përpjetë të rojes.
Kokën
e kishte të rëndë, stomakun gjithashtu. I pihej shumë një kafe (e fortë
), por nuk kishte ku ta gjente. Asnje nga baret përreth rrugicës nuk
ishte hapur.
Edhe atë mëngjes, si gjithë javën, atij do t’i duhej të. vendoste që në fillim të emisionit quiz-in
e famshëm, që për një javë rresht nuk kishte mundur ta gjente asnjë
nga telefonuesit, ( ose me saktë telefoneset, ato ishin pothuajse të
gjitha, adhuruese të tij ).Ai
fërkoi sytë me duar dhe fshiu shkronjat e parregullta që kishte lënë në
ekranin e kompiuterit balli i tij i rrotulluar mbi tastierë, ndërsa
kishte qenë duke dremitur.
Kolegët
e tij mbrriten një nga një, të zhurmshëm si gjithmonë. U thërriti disa
herë të ulnin zërin, por ata e bërtitën më shumë.
Tingujt e siglës së emisionit të mëngjesit nisën të shpërndaheshin lehtë në sfond, ndersa ai kroi zërin me të shpejtë.-
Mirmëngjes të dashur dëgjues ! Iu uroj një ditë – javë të mbarë., edhe
pse ka nisur e vranët. Si fillim po ju përshëndes me një këngë, e cila
kohët e fundit, nuk di pse më shoqëron ngado. Stafi i radios sonë e ka
pagëzuar me titullin : « kënga e Leas », dëgjueses sonë të rregullt, e
cila këto kohë nuk di pse ka humbur njëlloj si dielli në këtë ditë të
vranët. Pra… për ty Lea… I mungon stafit tonë, ditës së vranët …e mbi
të gjitha, i mungon quiz - it tonë të bezdisshëm, prej të cilit nuk do mund të shpëtojmëdot… nëse ti nuk telefonon…
Zërin e tij e sfumuan tingujt e këngës në sfond, ndërsa ai shtriqi krahët.
Lea
kishte më shumë se një javë që nuk kishte telefonuar. Ajo ishte një nga
dëgjueset e regullta të emisionit të tij, por nuk bënte pjesë tek
adhurueset. Ajo kishte një zë të drojtur fliste pak, shkruante poezi dhe
mbi të gjitha ishte fituesja e pothuajse të gjithaquiz- eve.
Mungesa e zërit të saj mëngjeseve, kishte filluar t’ia ç’ngjyroste ditët, e t’i lodhte netët frenetike pub –eve, në shoqërinë e kukullave thonj – gjata, të veshura të gjitha, me panatallona të ngushta, e me hair – extansion në flokë.
I ishte bërë mani t’ua recitonte quiz.-intë gjitha kukullave të tij. Kukullat për çdo natë ishin të ndryshme,
por ato kishin të njëjtë, shprehjen e fytyrës, ndërsa ai u recitontequiz –in. Ndjente një kënaqësi të paprovuar kur ato dorëzoheshin e nuk e gjenin. Ndjente kënaqësi që ato nuk ishin Lea.
Edhe
pse nuk dinte asgjë për Lean, përveçse njihte mirë timbrin e zërit të
saj, kohët e fundit ai kishte nisur ta kërkonte në çdo shkundje
flokesh, në çdo përndritje sysh, në çdo ije gruaje.
Ai kishte një fiksim të pazakontë me ijet e femrave. Për të, ijet perfaqësonin kulmin e feminitetit te një grua.
E
dinte që Lea mund të ishte një vajzë me bukuri të zakonshme, apo
ndoshta mund të mos ishte fare e bukur, por kishte një parandjenjë se
ajo duhej të kishte ije perfekte.

dallim nga telefonueset e tjera, të cilat i përgjëroheshin atij ta
takonin qoftë edhe njëherë të vetme, Lea e mbyllte telefonin menjëhere,
kur ai pasi mbyste kujdesshëm sfondin me muzikë të lartë, e pyeste për emrin e vërtetë. Asnjë përgjigje.Dukej se Lea terrorizohej nga mendimi se ai mund të zbulonte identitetin e saj.
Ajo,
padyshim mund të kishte nje histori me dikë, ose mund të ishte e
martuar, ose, ose, mund të mos ndihej aq e bukur, sa ato vajzat e
kopertinave me të. cilat ai fotografohej shpesh, por kjo e bënte më
interesant dhe elektrizues misterin.
Sa
më i fortë ishte refuzimi i saj, aq më shumë i shtohej dëshira atij për
të këmbëngulur e zbuluar identitetin e saj, tmerrësisht intrigues.

Ajo javë ishte harxhuar e gjitha në kërkim të Leas.
-
Sikur të jetë kjo ? - thoshte shpesh me vete, duke e kthyer kokën
rrufeshëm sapo ndjente t’i digjte mbi zverk ndonjë vështrim elektrizuez.
Hutohej menjëherë e supet i
përplaseshin shkujdesshëm, me supet e turmës së njerëzve që nxitonin përkrah.
Pastaj ngrinte dhe rrëzonte heshturazi me mendjen e tij njëmijë hipoteza nga më të çuditshmet.-
Sikur gjithë këtë kohë të çmuar, e gjithë këto energji, t’i harxhoje në
të mirë të emisionit, të cilit ia ke varur fare… – i kishte thënë një
ditë i lodhur shefi i tij, një burrë babaxhan e zemërgjerë…
Tashmë i gjithë stafi e njihte « çështjen Lea ».
Djalin
e sekretarisë e kishte porositur të qëndronte gjithmonë veshë -
mprehur, recepisonisten e kishte porositur ta lajmëronte menjëherë, nëse
në derën e radios, shfaqej druajtur për të tërhequr çmimin, ndonjë
vajzë e re. « Çështjen Lea » e njihte
mirë edhe pastruesja…

- Pa eja këtu… - i kishte thënë një ditë i ngrysur i ati i cili, - kush qenka kjo Lea që re përtokë fare ti… ?
- Sikur ta dija…- i ishte pergjigjur ai.
I ati ishte larguar duke mbledhur buzët, njëlloj si të thoshte me vete ;
- Nuk e kemi patur për fis të bëjmë kështu për një femër…

Aikishte përfituar nga minutat e lajmeve, për të dalë një grimë jashtë
zyrës, për të freskuar fytyrën në ajrin e pastër, e për të ndezur një
cigare. Ndërsa thithte i qetë cigaren, ai vuri re një vajzë flokë –kuqe,
e cila ndaloi të ecurën e i nguli veshtrimin pa druajtje.
Atij iu drodhën duart.
Me vajzat kishte qenë gjithmonë i shkathët, por ajo rendje mbas Leas… e kishte bërë të gjithin vulnerabel.
« Nuk ka si të jetë Lea … po çmendesh… » - i tha vetes.
Hodhi
cigaren ne kosh dhe u fut brenda. Një çast, dalloi pas xhamit fytyrën
pikaloshe të djalit të sekretarisë, i cili ia bëri me shenjë të hynte…
- Më duket se e lokalizova adresën e Leas… i tha ai me një frymë.
- Si… çfarë… vërtet ?
-
Ai shoku im, dje bëri një punë të paqme, e mban mend atë ditë që i
dhamë të dhënat e të gjitha telefonatave të bëra një javë më parë… së
bashku me orën në të cilën ka telefonuar Lea… më në fund ia doli… merre këtë… !Djali i tregoi një pusullë ku ishte shënuar një adresë.
- Vërtet…çfar është kjo ?
- Adresa e shtëpisë së saj…
Nuk iu besoi syve. E rroku për qafe pikaloshin dhe mori rrugën për të « strofka » e tij duke fërshëllyer.

Ai
mezi mundi të presë derisa mbaroi emisioni i mëngjesit. Si për inat
telefonueset atë ditë kishin dëshirë të flisnin gjerë e gjatë. Në
përgjigjet e tij një rrokëshe ndihej hapur bezdia dhe padurimi për ta
mbyllur emisionin, madje një grua e moshuar kishte telefonuar vetëm për
ta pyetur se përse ishte aq i tensionuar.Ai nuk përqëndrohej dot më në asgjë
Kishte një ndjenjë ankthi përzier me një gëzim të fshehtë në shpirt.
Më në fund do të shihte Lean.
Zëri,
frymëmarrja , shkundja e flokëve, përndritja e syve e sidomos ijet e
saj do të formëzoheshin në një trup të zakonshëm femëror. Ai nuk kishte
frikë nëse ai trup do të ishte më i zakonshëm seç e kishte përfytyruar…
I hipi makinës me ngut dhe mori drejtimin për në të dalë të qytetit…
Shtëpiae Leas ishte ndërtuar në anë të rrugës. Ajo ishte një vile dy – katëshe
me një oborr plot lule e pemë… e tek tuk edhe ndonjë stol të drunjtë…
Ai e ndaloi makinen dhe priti…
Mund të rrinte aty sa të donte , xhamat e errët të makinës ndihmonin që fytyra e tij të mos shquhej nga jashtë.
Ai priti pak, pastaj pa një burrë të dilte prej vilës dy – katëshe. Më vonë pa të dilte prej andej një qen të madh.
Burri përkëdheli qenin dhe hipi në makinë. Kur makina e tij u largua qeni u fut përsëri brenda…
Ai priti dhe një orë tjetër.
Mendimi
se Lea mund të mos ishte në shtepi, po ia humbte durimin. Tek bëhej
gati të rrotullonte çelësin e të ndizte makinën, ai pa qenin të dilte
përsëri nga dera. Kaluan vetëm pak çaste dhe ai dëgjoi një zë të njohur
vajzëror që i thërriti qenit.
Atij filloi t’i rrahë zemra me forcë.
Te
dera e vilës shqoi një vajzë të re, rreth të njezetave. Ai mundi t’i
shohë vetëm pak profilin sepse ia vështirësonte shikimin një trendafil imadh në anë të verandës ku edhe ajo
rrinte ulur. Ajo përkëdhelte qenin, pastaj hidhte një top të kuq mes
barit. Qeni vraponte pas topit, e merrte me gojë dhe ia sillte vajzës.
Në shkëmbim të kësaj, vajza nxirrte diçka nga qesja dhe ia jepte qenit
ta hante. Qeni i rrotullonte putrat përreth qafës dhe vazhdonte
gëzueshëm lojën.
Ajo që pa në minutat në vijim, e bëri të rrotullojë çelësin i tronditur e t’i japë gaz makinës.
U largua.

Largimi
i tij ishte një lloj deja vu - je e të gjitha braktisjeve që ai u
kishte bërë femrave të tij… kukullave të tij, që nuk ngjanin aspak me
Lean dhe që… ai ishte aq i lumtur për atë fakt…-
Ç’është kështu me ju meshkujt ?- i kishte thënë një ditë, dhimbshëm,
një mikja e tij e ngushtë, me të cilën kohë më parë kishte patur një
gjysëm - histori. (ai ishte i sigurt që ajo vazhdonte ta donte fshehur,
por nuk e jepte veten). - Duket se sapo zoti iu sjell në jetë, iu mëson
së bashku me alfabetin, të përvetësoni saktë se si të braktisni një femër. Dhe sa mirë që e përvetësoni të gjithë, aktrimin e kësaj skene.
Të gjithë aktroni shkëlqyer… gati në mënyre oragnike…
Mikja e tij kishte te drejte
Ai e kishte braktisur Lean, me të njëjtën skenë, me të njëjtën dejavu braktisjesh…
E kishte braktisur… ende pa e patur..

Lea kishte flokë të derdhur ngjyrë gruri, të ondëzuara natyrshëm. Ngjyrën e syve nuk ia kishte dalluar dot edhe pse makina e tij me xhama të errët kishte qëndruar shume afër oborrit të shtëpisë.
Ajo ishte e bukur.
Lea
ishte e bukur dhe …natyrisht që duhej të kishte edhe ije të bukura…
vetëm se… ai nuk mundi t’i shikonte… sepse ajo qëndronte e ulur…
E ulur… në një karrocë invalidësh…
Lea ishte e paralizuar…


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dite vjeshte...... dhimbja ime

Nje rruge e shkrete....
shume gjethe te vyshkura shtruar
si nje qilim vjeshtor plot trishtim
nje ere e thate me perplaset fytyres
shume ftohtesi me sjell
Ne kete dite Tetori dicka ndodhi...
Se ndjej egersine e natyres pasi..
skutat e shpirtit tim jane ndezur
si vullkane te shumte, ku llava
si nje lum i marre merr cdo ndjenje
qe del perpara. Eeshte egersia, krenariae thyer
humbja dhe se fudni dashuria e lenduar. Pse duhet te
ndodhte, Pse?[b]Eshte pyetja qe me persekuton
qe nga momenti qe morra ate telefonate
e cila shkundi pemen e dahsurise sime te paster,
ku cdo frute ra pa jete ne tokene copetuarnga korrupsioni imoral.
Ai ze me kumbon akoma, me ndjek me sy hapur, ne
enderr, kudo.
Ai njeriu qe i dhurova zemren time shpirtin tim,
kohen time, me theu ne bese. Mbylli me force librin
e dashurise sone pa pyetur, pa pandehur dhe gervishi
cdo kapitull te saj. Pse, pse , pse me kumbon si nje refren i forte Rocku qe kalon cdo limit me nje shpejtesi sketerre.
Dritherimat e trupit akoma i ndjej, qenien time[b]te shtypur ne nje imazh bardhe e zi e shoh,
kur ajo lajmeroi ne telefon, "I'm pissed at you!! Dont talk to
him anymore!!!. Ishte sikur melodia e jetes sime u shkeput dhe cdo
tingull ndaloi, qetesia therese nxiste me shume rrahjet e zemres qe po
dilte nga kraharori si nje kal i terbuar, deshte lirine, hapesiren per
te jetuar por ishte vone. Cdo gje u erresua, degjova zerin tim qe morri
komande dhe mesazhin qe perpunoi, "Ypu deal with him as for me i
am done with him long time ago!" Dhe mbyllja e receptorit me
pas si nje akt i pakontrollueshem. Spyeta kush ishte, perse ma bente mua
kete gjest por ishte nje femer e irrituar , e ere ne moshe, ndoshta
adoleshente qe deshte te pronezonte dike qe une ejetoja dhe me perkistemua per nje kohe te gjate.[b]Euforia u shnderruar ne dhimbje, lot pa fund qe merrnin me rrjedhen
etyre gishterinjt e mi te ftohte nga era e cmendur kembet me conin ne
drejtim te paditur, e rrisnin ritmin e tyre si ne nje gare ku trofeu do
te ishte shkaterrimi.
Por une eksiha marr goditjen tashmeajo cngelej ishte perfundimi im.
Sdija cte beja, imazhet e momenteve te kaluara bashke me shkonin si nje
film pa muzike, pa ndjenje, lotet u zevendesuan nga nje ngurtesim,
perqendrimi ne nje vend te caktuar dhe e vecuar nga cdo gje e gjalle
rreth meje. Mneodja se telefoni do binte, do degjoja zerin e tij por
intuita me kishte genjyer kesaj here, prisja buze krevatit si nje femij
qe pret gjoksin e nenes te ushqehet por asgje........ qetesia varr me
tmerronte, me ritkhente ngjarjen e asaj dite. Mendja me punonte si nje
formular shkencor duke kerkuar pergjigje, Pse ma beri keshtu? Cte kisha[b]bere valle? Pyetje te pafundme qe me fusnin ne nje vorbull te pafund
konfuzioni,une isha vetem, e dermuar, e lenduar por mbi te gjitha e
thyer ne krenari. Mu thye ajo gje qe askush sarrinte ta prekte, ma
burgosi, gozhdoi si nje krisht, e vari e dogji si nje Zhan Dark.E doja? Jo, nese e doja sdo ta lija te lire. E adhuroja? Jo te gjithe
qenien e tij mbase natyren e qeshur. Kisha nevoje per te? Po, ai erdhi
atehere kur une dnjeja boshllek, desha nje fare ngrohtesie. Por cte jete
valle qe me lidh me kete qenie kaq mizore, Ah po, raporti qe ndertuam
qeshjet , lotet.
Serish jam vetem, e plagosur, carmatosur nga cdo imunitet social,
shpirteror , shendetsor. me neveritet fjala "buke", me[b]neveritet akti "te ", e urrej te ndjerit
"gjume", kam dal nga cdo faze njerezoredhe kam krijuar
nje "guacke mbrojtese" qe eshte larg njerezve, jetes,
eshte brenda dhe vetem brenda dhimbjes sime.
Kane kaluar 4 dite, zeri i tij akoma ska trokitur ne veshet e mi, tani
cdo shprese po tretet, ai sdo marr kushedi nga eshte duke ecur, qeshur,
folur, me ke? Ajo qe vret me shume eshte serish. Pse ma shperbleu
keshtu, pse theu ate gje te shtrenjte te jetes sime. I dhurova shume
kehsilla, ngrohtesi, vend ku te qante hallet dhe vjen nje dite si per ironi te fatit e ben zemren gure, me hedh tutje si nje leter pa vlere. [b]Me kujtohet nata e fundit me te, thote te dua te dua pa rreshtur duke
kafshuar puthjen time ne marrezine e pijes dhe e besoj me shume se cdo
here tjeter por ploti i kesaj historie mbyllet, sperfundon si nje film
Holliwoodian, happily ever after, por nje telefonate e shnderron nje
lidhje kaq te bukur me shpejtesine e drites ne nje te shkuar. Ajo e
shkuar akoma me ndjek pas si nje fantazme qe sgjen qetesi, duke me
torturar ne lengimin tim dhe smund ta ngushelloj, nje perqafim ti afroj ,
se ajo jam une.
Jtea vazhdon dhe oret kalojne, dhe e di se rete do shkojne nje dite dhe
dielli do ndricoj serish, por tek tuk ndonje pike shiu ne ajer do lag
faqen time e do me sjell dhimbjen e nje dite vjeshte. Diten kur mu thye
krenaria e bashke me te besimi tek njeriu....Te duash eshte te vuash, por ska gje me te bukur sesa vuajtja per dashurine e paster e te sinqerte.......


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
.......sa me shume afrohesha karriges se saj aq me teper ajo me prekte dhe nxirrte gjuhen e saj
pas nje bisede rame dakord te dilnim me makine diku larg qytetit
ne plazh i thashe dhe aprovoi me kok
pija
na kishte afruar me shume ne mendime dhe veshtroni njeri tjetrin.une
ashtu si i "babezitur"per te shijuar dicka fantastike po ashtu duhej te
ioshte edhe ajo
ndalem diku mes pemesh,pastaj u ndeshem trup me trup derisa preknim gjithcka deri ne pjeset tona me intime
ajo renkonte lehte dhe me kerkonte te arrija aty me gishta me gjuhe
kenaqej buzeqeshte puthte kudo ne vesh ne floke ne qafe
i hoqa bluzen jeshile dhe para meje 2 mrekulli te fryra te cilat nuk ngopesha duke i puthur
pastaj
ajo leviz ne sediljen e shtrire dhe me kerkon qe te futem brenda
saj,mjaftonte ta beja, fort lehte ngadale, ajo i shte shtr[b]ire e tera.ishte e vetmja gje per te cilen ajo mendonte
ndersa penetrimi behej i vazhdueshem ajo me shtrngonte fort shume fort,rri ketu rri ketu! te
dy te shtrire ne sediljet e makines nuk flisnim por buzeqeshnim dhe
kerkonim te perjetonim perseri cka kisht e ndodhur pak me perpara!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Kishte ardhur dita per te nderruar shtepine e kishim sajuar se
ku do merja nje hyrje ne nje vend te qete plot me gjelberim the ne front
te shtepise nje park i madh ku mund te kaloje kohen e lire. befas
gjendemi para shtepise shoku im parkoi makinen dhe une zbrita nga makina
qe akoma ndihej ajo zhurma e radiatorit , kur papritmas nga dera tjeter
del nje vajze rreth te 25-ve floke te gjata nje fytyre te mprehte
esmere e gjate trup elegant na pershendet edhe ne e pershendesim ,i
jepte nje audi a4 ngjyre hyri sa hap e mbyll syte u zhduk me nje
shpejtesi te madhe ia bej me shenje shokut tim se dicka eshte ne kete
mes .
ditet kaluan dhe nuk po e shihja komshien time te preferuar ,
ishte e premte kishim per te festuar mbarimin e shkolles dhe menduam qe
te shkojme ne club , me te thene te drejten dicka po ndieja nejse hyme
brenda atmosfere e ngrohte ca njerez qe po kercenin aty ne mes te clubit
pas ca birrash sillem verdalle shkeputem nga shoqeria dhe po hidhja nje
sy papritmas si ne film kalojne 3 vajza para meje dhe kjo e fundit
ishte komshia nuk me vuri re ,mua me ishte fiksuar fytyra e saj prej
pofesionisteje , i ndjek pas dhe afrohem tek bari dhe e pershendes : a
njihemi bashke e pyes , ajo me kthehet me duket se je komshiu im po i
them i ofroj per te pire ishte veshur shume sexy saqe kur e hodha doren time ne shpatulla rreshqiste ne[b]lekuren e saj te bute ngjyre bronxi leshova nje (oh )brenda
vehtes pasi nderruam ca muhabete ajo iku me shoqet e saja u ndjeva i
penduar .
Nje dite kisha dale ne park dhe po luaja futboll pasi
mbarova lojen drejtohem per nga shtepia diku atje tej dalloj nje vajze
qe ishte shtrire ne barin e gjelbert qe e ndriconte dielli , i afrohem
dhe per cudi komshia e enderrave te mia shfaqet para syve te mi ishte
gjoja duke studiuar : a mundem te ulem e pyes po tha ajo me kenaqesi dhe
e pyes per jeten e saj me tregon cdo gje me intimitet per jeten e saj
shkembyem numrat dhe me tha se nuk duhej ta shqetesoja naten se ajo
jetonte me dike tjeter ok i them te them te drejten nuk e mora parasysh
qe ajo jetonte me dike tjeter .
nje mengjes me fton ne shtepine e
saj per kafe ishte ora 10 paradite isha pak i ndrojtur , i bie ziles dhe
hapet dera ajo me fton te hyj brenda mezi po flisja me ofron dicka per
te pire kafe ulem ne divanin e saj prej lekure ulet dhe ajo prane meje
nje zjarr i vertet me ndizet nga brenda nuk duroja dot dhe i ngjitem
siper dhe filloj ta [b]ajo po ashtu si e cmendur po vepronte un isha shume i eksituar
penici im kishte mare nje force te madhe sa nuk duroja dot doja taja
fusja dirkte, por ajo me tha se eshte heret ok i thash, pas pak i thashe
qe te me tregontee dhomen e saj te gjumit por ajo refuzoi iu luta dhe
ngjitem shkallet nderkaq penici im ishte bere shume i forte i nxehet si
zjarr me tregon me dore nga dhoma dhe refuzon qe te hyje brenda atehere e
kapi nga mbrapa dhe e hedh drejt e ne krevat ajo u shtri krejt dhe dora
ime u fut poshte tek kofshet saj ohhhh un nuk durija dot isha shume i
nxehte,i heq minin qe kishte veshur dhe i largoj me gisht tangat qe
kishte veshur e kap penicin tim me dore dhe e afron drejt vegines se saa
qe digjej nga kenaqesia
Filloj ta pompoj isha shume i eksituar pas
pak ndalon dhe nderojme pozicion fillon duke me puthur nga gjoksi dhe
ulet poshte tek penici qe ishte lagur me lengun e vegines te saj o zot
ndjeja mornica kishte nje stil te te marrit me goje[b]te tjerat e fuste komplet ne goje dhe e levizte gjuhen rreth e
perqark penicit kisha pasur edhe raste te tjera por si kete rradhe ishte
shume profesionale ishte koha qe te provoja veginen e saj te lengshem qe ishte qullur nga sexi atehere i propozova 69 shtrihem posht edhe ajo
me drejton veginen e saj drejt e tek gjuha ime qe e priste me padurim
ate qast qe e kisha enderruar prej shume kohesh
Po lepija me shume
vrull me nje afsh te madh ndersa ndieja gjuhen e saj tek penici im akoma
vazhdonte te mos dorezohej erdhi koha qe ajo te testonte talentin tim
qe ishte grumbulluar si nje lume i terbuar ndaloj dhe i dal nga siper
dhe gjithe talentin ja derdh ne gjoksin e saj te etur pastaj ajo filloi
qe ta ferkonte dhe te ma lepinte penicin tim me nje afsh qe nuk kishte
fund. pasi mbaroj erdhi koha qe te iki se edhe ajo kishte ca shoping per
te bere , isha shume i lumtur o zot........


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ishte ditelindja jote .....
Pasi e festuam ne
nje ambjent shum shoqeror ne fundin e festes tu afrova dhe te
pershperita.....kam nje dhurat te bukur per te te dhuruar dua te vish me
mua !! buzeqeshe mir me the,dhe ashtu u nisem te dy udhehiqja un drejt
nje loteli te mrekullueshem ku dhe kisha pregaditur gjithcka per te
dhuruar nje dhurat te vecant,
ju afruam deres te dhomes,Dua te ti
lidh syt me shami te thash ! ti mbylla syte hapa deren dhe u futem
brenda ishte nje atmosfere e qete vetem nje keng e leht balad dashurie
degjohej,arom eksituese te pushtoj, ngadal ta perkedhela fyturen dhe ta
hoqa shamin,pe rreth e rrotull, drit qirinjesh nje krevat i bukur i
mbuluar me trendafila te kuq dhe cokollata, nje rtyez e vogel mbi te
qendronte nje shishe shampanje dy gota dhe ca luleshtrydhe ,era leviste ngadal perdet e bardha me shikove ne sy byzeqeshe embel me puthe me shum
pasjon me le pa fjal me the ,te shtrengova ne kraharor dhe vazhduam te
dy te kercenim nen ritmin e kenges duke shkembyer disa fjal,duart nebelin tend i mbaja dhe te terhiqja dal-ngadal drejt krevatit u
ulem te dy lehte siper trendafilave dhe cokollatave qe shperdaheshin
C'rregullisht siper krevatit te cmendur vazhdova te ti heq rrobat qe
mbulonin trupin tend duke prekur dhe lepir me kujdes cdo milizim te
trupit tend ashtu dhe ti si e dehur kerkoje te me zhvishje mua,pasi
ishim te dy te laskuriqur u ngrita ne kemb te mora dhe ty lart,dua te ti
lidh edhe nje her syt me shami te thash,nuk fole fare ti mbylla syt u
mbeshteta i teri prapa teje e ndjeje afshin e tupit tim dhe penisin e
madh qe teprekte bythen,vazhduam te ecnim disa hapa drejt dushit pasi u
futem brenda ta hoqa shamin pe vasken plot me uj e mbuluar me nje shtres
te kuqe me petale trendafili qirinj rreth e rrotull,ngele e befasuar
kafshove buzen je shum i mire me the se prisja kete , ja pra as un se
besoja qe posht akullit ka zjarr te thash,
e ngrite njeren kemb dhe e
fute brenda ne vask un te kapa te beli ste lash te levizje nga ai pozicjon dhe u ula posht duka ta lepir veginen e bukur dhe te lagur, pasi u fute brenda ne vask solla dy gotat me shampanje u futa
dhe un ne vask vazhdova te flas dhe pa pritur ma afrove gishtin te
buza,shshshshsh mos fol me the se gjithcka esht e tepert GEZUAR psi pim
pak i lam gotat ne nje an, ishe komplet e shtrir ne vask syt i kishe
mbyllur dhe le fantazin time te te udhehiqte,
te perkedhelja
eksitueshem me duar, ta lepija fytyren gushen gjoksin,tek ta prekja
veginen me gishta ndjeja se isha shum i eksitur gjithashtu edhe ti, u
afrova i teri siper teje duke ti ngritur kembet mbi supet e mia,ma preke
penisin OH sa te madh ma ke, me the,ta futa ngadal tundueshem te fort
te terin brenda ,ngele me goj hapur, duart e mia qe te perkedhelnin
fytyren ishim shum te eksituar doja te ta beja fort siq e kam zakon por
ujti sme linte ,ateher u cova te mora ne krah dhe te shtriva ne krevat
mora nje luleshtrydhe dhe me te pershkrova ter trupin tend te lagur,
pastaj tek te perkedhelja buzet me te ti e kafshove dhe e mbajte te
buzet i afrova dhe un buzet u lepim te dy duke e ngren si te uritur,
isha i teri siper teje tek putheshim me plot pasjon me
perkedhelje kurrizin dhe duart e tua ma preken penisin tim ,dua ta puth me the dhe ngadal u afrove afer tij tek ma lepije leht ashtu me terboje,
un te kapa nga floket te ngrita lart te kafshova fort u shtrive e tera
ne krah dhe un gjithashtu perball teje u futa mes kembeve,Ngadal e ndje
penisin qe po futej i teri brenda teje e shikoje me syt e dehur nga
eksitimi dhe ashtu vazhduam ta bejm foooort ,pastaj te ngrita nga
krevati te mbeshteta ne mur dhe ta bera ne kemb nga mbrapa me njeren
dore ta ferkoja gjoksin doren tjeter e kisha te floket e tua isha shum i
dehur pas atyre casteve,isha i terbuar doja te te perpij te teren,
Me
kishte mar malli per ty me thoje me fjalet qe te ngelnin ne goje
klithmat e tua me benin me te dhunshem,pastaj te terhoqa ashtu pa ta
nxjer te cova te krevati i vure brrylat e kraheve ne krevat ta ngrita
dhe njeren kemb siper krevatit dy duart i kisha te bythet e tua te cilat
i shtrengoja dhe ashtu ta bejra foort ,ndjeja se ishte faza finapas gati nje ore,nuk e ndaloja ritmin e shpejt qe ushtroja siper
teje Papritur ndjeva se po prishesha e nxora ti e lodhur u ngrite
ngadal dhe Sperma ime vershoj mbi gjoksin dhe barkun tend.
Keshtu me
the gezuar ditelindjen ti mua !!? po te thash te putha embel u shtrim te dy dhe e lam fantazin e asaj nate te na udhehiqte edhe pse e dinim qe
e nesermja nuk do na gjente bashk


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Kete Kushtuar Atij Qe Nuk Vlersoi Dashurine Time Edhe Mua ....Jete Te Lumtur Me Fejuaren Tende Zemer

Rruges
jam e vetmuar.. Dhe per ty kam menduar.. Shum i keq u tregove.. Dhe
jeten time e shkaterrove.. Dhe mua shum me lendove.. Me le ne vetmi.. Me
le per nje tjeter dashuri.. Me braktise me tradhetove.. Me nje tjeter
me nderrove.. Ti i harrove ndjenjat e mia.. Se nuk e di ceshte
dashuria.. Un ty te doja dhe akoma te dua.. Por ti kurr nuk me ke dashur
mua.. Ti je ai qe shkaterrove jeten time ti je ai qe me fute ne
mendime.. Por ke per tu penduar dhe do e kuptosh fjalen e
vetmuar........... Per X Personnn


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
I martuar me te me kerkon mua....

........ehh kam lexuar shum historira dashuri e sma merrte mendja qe edh un tbehesha pjes e tyre....edhe un dikur doja shum nje djale,edhe ai mkishte premtu qe vdekja sdo na ndante,edhe ai me kishte thene se vdekja sdo na ndante,edhe ai mkishte then qe do isha gruja tij ardhme edhe nena fmive tij,por nrealitet dolen tgjitha genjeshtra,ai me thoshte se ishte i forte,por u tregua;me i dobet se nje femije;me la per vajzen qe i kishin zgjedhur prinderit dhe qe thoshte se nuk donte,por ne fund e mori per grua,e soy ku asht?i martuar me te,por me kerkon mua,kjo esht gjeja me e tmerrshme qe po me ndodh mua sikur ta kishte zgjedhur at tjetren se e donte me tvertet do ta kisha mirkuptuar,por e zgjodhi me pelqimin e prinderve...ai u boni qefin prinderve mori ate qe ata deshen e jo mu qe mdha premtimin nuk i dhimbsa un por prinderit...me ka kerkuar serish...don te kemi nje lidhje jashtmartsesore..ai per vete e nderoti jeten e tij...ndersa mua ka deshir tme ket sa per qef....do kisha dashur shum qe ai tbente zgjidhje tjeter,por jo ne ket menyre..po e mbyll ketu miqte e mi pasi skam me fjal te flas..por vetem lot//...(kjo sesht historia ime vertet por mpelqeu edhe e shkrujta)


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Vllezerite goces qe dua me ben per spital por serish un nuk heq dor nga ajo...
un qe po shkruj ket histori dhe jam 20 vjec...dua te flas per dashurin qe ndjej per B..nje vajz qe me shikimin e pare me beri per vete..aq shum jam dashuruar pas saj saqe as vdekjen sdo ta lejoj te na ndaje e jo me familjaret e saj....ajo per momentin esht maturante esht nje vajz shum e shkelqyer si ne pamje,edhe ne sjellje edhe ne shpirt..prandaj jam dashuru aq shum pas saj...jan ber rreth 3 vite qe kemi lidhje,meqe e pash se per mua sjo ishte gjithshka deshiroja qe dashurin ton ta kurorzonim me fejese...por meqe familjaret e saj nuk degjuan madje edhe celularin madje e kan nderprer edhe nga shkolla..madje ajo kishte dy vellezer nje 2 vjet me te madh se un e tjetri 26 vjec...madje ata vazhduan te kercenonin me jet edhe tbenin presion siesi qe un thiqja dor prej saj,por jo un sheq dor nga ajo...madje prinderit e mi u alarmuan kur me pan ne gjendje qe mkishin ber ata...por serish un heqi dor nga ajo...mka marr malli shum per B madje pres diten qe te dal nga spitali edhe ta shoh e ta perqafoj sic beja dikur..


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

10 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:30

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Një argjendar ishte ulur në tryezën e tij dhe shikonte i hutuar përmes xhamit të dyqanit rrugën .
Një vajzë e vogël hyn në dyqan dhe mbështet hundën e saj mbi xhamin e
banakut .Sytë e saj shndritën kur kur panë diçka që ishte ekspozuar aty
.Me gishtin e saj i tregoi argjendarit një varëse me gur në ngjyrë blu .

Është për motrën time , a mund të ma paketoni bukur ?

Pronari i dyqanit duke parë me çudi këtë kliente të vogël i thotë :Sa para ke me vete ?
Pa hezitim vajza duke qëndruar në majë të gishtave vë mbi banak një
arkë të vogël prej druri .Pasi e zbrazi arkën mbi banak aty dolën disa
monedha prej hekuri , para letre në prerje të vogël dhe disa letra me
figura .
Mjaftojnë? - tha vajza me krenari .Unë dua ti bëj një dhuratë motrës
sime .Që kur na ka vdekur mami , ajo është kujdesur si një nënë për mua
dhe nuk ka kohë asnjëherë për tu kujdesur për veten e saj .Sot është ditë lindja e saj dhe unë jam e sigurt që kjo dhuratë do e bëjë shumë të
lumtur .Ky gur ka ngjyrën e syve të saj .

Argjendari shkon për të marrë letrën e amballazhimit dhe një kuti për
të vendosur dhuratën .Pas pak çastesh ai kthehet me një letër ngjyrë të
kuqe dhe një fjongo ngjyrë të artë .

Paketon dhuratën dhe e porosit vajzën që ta mbante me kujdes .Vajza e mbajti si një trofe .
Një orë më vonë hyn në dyqan një vajzë e bukur me sy blu .Ajo e vendos dhuratën e paketuar me merak nga argjendari mbi banak dhe e pyet :
Kjo varëse është blerë këtu ?
Po zonjushë !
Dhe sa kushtoi ju lutem ?
Unë nuk i tregoj çmimet që aplikoj me klientët .
Por motra ime kishte pak para dhe kurrë nuk mund të më blinte një varëse si kjo .
Argjendari mori me kujdes dhuratën dhe ia vuri vajzës ndër duar .
Motra jote e ka paguar .Ajo e pagoi me çmimin më të lartë që çdokush mund të paguajë : Ajo dha gjithçka që kishte ...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

11 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:30

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Një grua po punonte kopshtin përpara shtëpisë së saj .Përpara iu shfaqën tre njerëz të vjetër ...
Ajo iu thotë : Nuk më dukeni të njohur por duhet t'ju ketë marrë uria . Ju lutem hyni në shtëpi të hani diçka .
Ata pyetën : Burri i shtëpisë ndodhet brenda ?
Jo - u përgjigj gruaja nuk ndodhet në shtëpi !
Gjithsesi ne nuk mund të futemi - thonë të tre njëzëri .
Pas disa orësh kur i shoqi u kthye në shtëpi , gruaja i tregoi gjithçka që i kishte ndodhur më parë .
Mirë - i thotë i shoqi - thuaju që u ktheva dhe le të urdhërojnë brenda .
Gruaja doli jashtë dhe i ftoi të hyjnë brenda .
Nuk mund të futemi që të tre në një shtëpi - i thanë pleqtë .
Përse ?- pyeti gruaja .
Njëri nga pleqtë i shpjegoi :Unë jam Dashuria , ndërsa ky është Pasuria dhe tjetri është Suksesi .

Tani shko brenda dhe pyet burrin tënd se kë dëshironi të futni brenda .
Gruaja futet në shtëpi dhe i tregon burrit bisedën që kishte bërë me tre pleqtë.
Ai u kënaq dhe i tha : Nëse është kështu ftojmë Pasurinë, të hyjë dhe të mbushi shtëpinë tonë.Gruaja nuk ishte dakort : I dashur përse mos të fusim Suksesin ?

Vajza e çiftit ishte duke dëgjuar nga ana tjetër e shtëpisë dhe vjen me
vrap : A nuk do ishte më mirë të ftonim Dashurinë ?Kështu familja jonë
do mbushej plot dashuri .

Dëgjojmë vajzën - i tha babai nënës .Shko jashtë dhe fute Dashurinë brenda .
Gruaja doli jashtë dhe tha : Dashuria është e ftuara jonë , urdhëro brenda .
Dashuria ngrihet nga stoli ku ishte ulur dhe drejtohet nga shtëpia .Edhe
dy të tjerët ngrihen dhe e ndjekin pas .E çuditur gruaja i pyet :Unë
ftova vetëm Dashurinë , pse erdhët edhe ju ?Të tre folën njëkohësisht :Nëse do kishe ftuar Pasurinë ose Suksesin ,
dy të tjerët do rrinin jashtë .Por meqë ti ftove Dashurinë , ku shkon
ajo shkojmë dhe ne .Atje ku ka Dashuri ka edhe Pasuri dhe Sukses !!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

12 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:31

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nje dite nje prind e dergon femijen e tij ne spital sepse kishte per te
bere nje operacion por mjeku vonohet dhe prindi nervozohet.Kur mjeku
vjen ,prindi e pyet pse u vonove?- cfare do te beje ti po ta kishe
femijen ne rrezik dhe te vonohej mjeku? Mjeku i tha: do i lutesha ZOTIT
qe te vinte mjeku dhe femija im te ishte mire.Pastaj mjeku e fut djalin
ne operacion i cili perfundon me sukses dhe femija ishte ne gjendje
stabel.Kur mjeku del nga salla e operimit i thote prindit qe femija juaj
eshte mire dhe ne qofte se ke pyetje shko te infermerja.Kur prindi
shkon te infermerja e pyet se pse ishte aq arrogant mjeku? -Infermerja i
thote: Sepse ai erdhi ta bej femijen tuaj operacion nga varrimi i
djalit te tij !!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

13 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:31

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nje Vajze Dhe Nje Djale Ishin Shume Te Dashuruar.
Fatkeqsisht Ajo Vdiq.
Djali u Merzit Aq Shume,Sa Qe Qante Nate e Dite...
Nuk Arrinte Te Ndalonte Lotet..
Asgje Nuk Mund Ti Ndalte..
Arriti Te Flej,Dhe Ate Nate Shef Nje Enderr:
Aty Sheh Shume Vajza Ne Parajse,Dhe Ne Mes Plot Fytyrave Njohi
Te Dashuren e Tij. .U ndje i Qetesuar
Vuri Re Se Cdo Vajze Vishte Nje Fustan Te Bardhe,Dhe Kishin Nje Qiri Te Ndezur Ne Dore,Por e Dashura e Tij e Kishte Te Fikur..
Ai Pyet ''Pse Qiriu Jot Nuk Eshte i Ndezur?''
Ajo '' Sa Her Qe e Ndez,Lotet e Tua Bien Mbi [b]Te..!
Te Lutem Mjaft Qave ♥


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

14 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:32

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nese dashuroni dike vetem sepse ka paraqitje, me beso nuk eshte dashuri por deshire.

Nese dashuroni dike vetem sepse eshte inteligjent, nuk eshte dashuri por admirim.

Nese dashuroni dike vetem sepse ka para, me beso nuk eshte dashuri por interes.

Por nese dashuroni dike dhe nuk e dini 'pse-në' mund t'iu them se kjo eshte Dashuri e Vertete. ♥


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

15 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:32

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Mua me mjafton nje xhest i vogel per te me
rrembyer, Nje buzqeshje per te me bere te lumtur. Me mjafton nje fjale
per te me bere per te qare, Mjafton nje shikim per te me bere xheloze se
xhelozia nuk eshte mungesa e besimit por frika e humbjes. Me mjafton me
te vertet pak. Sepse ne jete gjerat me te vogla jane ato qe vine nga
zemra, Jane ato me... te sinqerta. Pamja e jashtme me intereson, si per
te tjeret dhe per veten, por nuk eshte ajo qe me ben te dua njerez.
Ndonjhere jam perkushtuar aq shume per nje njeri sa kam harruar veten
time. Une gjithmone jap, por e verteta mbi te gjitha dua te marr. dhe
kam mesuar qe sa me shume jep aq me pak merr. Gezohem edhe me pak.
Merzitem shume shpejt dhe me shume sepse shpesh bota behet shume e vogel
dhe e ngushte per mua qe te kaloj. A e dini pse nuk jam perfekte ?
Sepse ndoshta jo cdo veprim i imi tregon natyren time te vertete. Para
se te fal dike per diçka qe me ka bere e bej te ndihet shume keq, Por
kur fal dihet se nuk harroj kurr. Kam mesuar qe bota rrotullohet por
atehere kur ste behet me vone. Jam kokeforte, kam nje karakter te
veshtire dhe shume [b]pak njerez arrijne te me kuptojne. Kam falur
gabime gati te pafalshme, kam provuar te zevendesoj persona te
pazevendesueshem dhe harruar persona te paharrueshem. Kam reaguar edhe
keq, jam zhgenjyer nga persona qe nuk e prisja. Kam mbajtur dike ne
krahe per ta mbrojtur, jam bere shok deri ne perjetesi. Kam qeshur kur
nuk ka qene e nevojshme. Me donin dhe nuk kam mundur tia kthe me te
njejten monedhe. Kam bertitur e kam kercyer per shume gezime. Kam jetuar
me dashurine dhe kam bere premtime te perjetshme, por me eshte djegur
zemra shpesh here. Kam qare duke degjuar muzike ose duke pare nje foto.
Kam telefonuar vetem per te degjuar nje ze ♥♥♥ . Kam mesuar se lotet te
ndihmojne te rritesh, se kujtimet nuk fshihen kurre, qe fjalet e hedhura
ne ere te lendojne. Kam mesuar se dashuria e vertete nuk vdes kurr jan
personat qe dorezohen. Une jam serish e dashuruar per nje buzeqeshje.
Serish kam besuar se do vdes nga dashuria dhe kam [b]pasur frike se mos humb dike qe gjithsesi e
kisha humbur, Por kam mbijetuar, Dhe jetoj akoma. Per njerez dikur do te
kisha dhene dhe jeten Por tani e kam kuptuar qe do kisha bere nje budallek!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

16 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:33

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster

Një tregim I bukur dashurie

Gilli filloi të flasë dhe sytë e
Sofies u ndeshën me të tijat. Zëri joshes, shikimi më I ngultë (hutuar)
se zakonisht. Kjo ishte parathënia. Pas disa vite të lumtura, Sofia
thotë: “ Kur e takova atë, karroca nuk ekzistonte as për mua e as për
të. Një tregim dashurie është gjithmonë një tregim dashurie, pa marrë
parasyshë paaftësinë: ju nuk e veni re atë”. Sidoqoftë, kur ata u
takuan, njëri prej tyre ishte tetraplegjik si pasojë e dëmtimit të
palcës kurrizore. Të pasurit dëmtim të palcës kurrizore nuk është arsye
që të braktisni jetën tuaj seksuale. Si dëshmi e kësaj është se ka shumë
njerëz me dëmtim të palcës kurrizore të cilët formojnë çifte dhe të
cilët nga aspekti seksual janë të plotësuar edhe përkundrejt dëmtimit të
funksioneve të gjenitaleve të tyre. Sime çdo gjë tjetër që është pasojë e dëmtimit të palcës kurrizore, edhe
kjo është një provë e rëndë nëpër të cilën duhet të kalohet. Ju keni
arsye të mirë të jeni në ankth. Keni përshtypjen se ju nuk ndieni më,
ose organet e juaja gjenitale nuk reagojnë më si më parë. Qani, të lënduar thellë në qenien tuaj, duke ndjerë veten tuaj si të pavlerë dhe
të vetmuar. Mundohuni të ndani dhëmbjen tuaj me njerëz të tjerë të cilët
janë në gjendje t’ju kuptojnë. Heshtja kërëcnon t’ju heqë çdo shpresë
për të gjetur zgjidhje. Dhe kurrë mos harroni se kthimi i funksioneve të
organeve viscerale (të brendshme)- përfshirë këtu edhe organet
gjenitale- mund të ndodhë një vit pas dëmtimit të palcës kurrizore. Në
rastin e dëmtimeve jo të plota, disa njerëz kanë njoftuar për
përmirësime të cilat janë bërë të dukshme (qarta) madje dy ose tre vite
pas dëmtimit të palcës kurrizore. E rëndësishme është të përjetoni
emocionet tuaja : dhimbjes duhet t’i lejohet të dalë jashtë. “Lamtumirë,
Robert, çdo gjë mbaroi…” Janeti kujtoi si ajo kishte kuptuar se ishte
tetraplegjike. Ajo kishte qenë e sigurtë se ai më nuk do ta donte atë. Por ai asnjëherë nuk pushoi së menduari se ajo
ishte e bukur (e këndëshme). “ Mu desh një kohë e gjatë që të mund ti
besoja kësaj”. Sa herë që flinim së bashku, unë qeshja dhe qaja në të
njëjtën kohë. Fatmirësisht ndjehesha e lirë për të qarë. Pastaj, ishim
në gjendje të vazhdonim të bënim dashuri. E rëndësishme është të
tejkaloni emocionet e juaja; dhimbja duhet të nxirret jashtë. Të
mbajturit sekret e asaj që na shqetëson ne, të shtirurit se ndjenja të tilla nuk ekzistojnë, nuk është ndonjë zgjidhje. Ju duhet të vendosni
t’i braktisni ato.” Po, ju duhet të tejkaloni mungesën (dëshirën) që ju
ndieni, për të përjetuar seksualitetin tuaj brenda kufinjve të tinj.
Nëse ju veç jeni në çift bashkshortor, mos e flakni personin tjetër; ju
ende mund të jeni të dëshirueshëm. Jepni vetes suaj mundësinë të jeni të
lumtur. Nëse jeni të pamartuar, ekzistojnë shpirtëra të ngjajshëm të
cilët ju mund t’i njifni (takoni) dhe joshni. Ju duhet të njihni të
tjerët po aq sa edhe veten dhe trupin tuaj- këtë të huaj të cilin ju
duhet të mësoheni ta kuptoni përsëri. Mos haroni se bukuria është në sytë e shikuesit./freskirinore/


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

17 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:34

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
***MIRE TE GJETSHA ENGJULL MBRETI I ZEMRES SIME***


E mllefosur po shkruaj larg teje por duke qen e tepert te perseris
se sa te dashuroj,duhet ber edhe perjashtime sepse shume dite i kalova
duke mallkuar prinderit,perendin dhe shume krijesa te tjera perse me krijuan
perse me anuluan lumturin e plot dhe me bezdisen duke me derguar ne kete bote pa drit.
Ne kete bote ku njerezimi vetem te mallkon.
Nuk dua te poetizohem e as te kritikoj por vendosa te distancohem
dhe pak a shume me ane te kesaj letre ti shuaj vuajtjet e mia shpirterore
ku zemres sime ti dhuroj lirin e plot.
Sa po qan kjo zemer e mjer,qan vajton per dashurin ku ne te sundojn vetem vargje
e kujtime,por edhe pse me rrembeve zemren dhe te dashuroj aq shume prap nga ti
nuk kerkoj lemosh por vetem drejtes isepse tani epshet e zemres sime fluturuan ne izikalitetin tend ku me je ber i vetmi sundimtar i zemres.
Nga pretendimet duke enderruar se po largohesh eshte shenderruar agimi ne muzg e gezimi ne mjerim,ne qdo kend jam zhytur ne detin e kujtimeve duke lundruar drejt vdekjes.
Por mos u be i pameshirshem e me thuaj nese akoma me dashuron,mos u be vrases i zemres
sime se nje dit me padyshim se do te pendohesh.
Nga njera ane te mallkoj ngase syt e mi te perlotur kerkojn shpetim por ne anen
tjeter jam edhe e kthyeshme sepse ti nuk ke faj fajtore jam une qe te dashurova aq shume.
Ditet me kalojn disi po qti bej nates ku syt e mi te mallengjyer te kerkojn ne erresiren e nates
ne mesin e yjeve qiellor ku si perbindesh me brejn shpirtin.E urrej kete qast qe po shkruaj ket leter ngase me ngacmohen plaget e zemres qe askush nuk
i din.Bot si duket perqeshet me mua Valle kaq shpejt nje djal te rrembeu zemren e une me
mburrje pergjigjem JO ngase edhe ai me dashuroj e mua me duket se e zhgenjej veten
ku ne ato momente lotet e mi rrjedhin faqeqve te mia te njoma duke me lagur edhe buzet tani
me te vyshkura.Te pakten kujtom ngase buzeqeshja treti ne erresiren e pafund buzeqeshjentime urrejtja e plagosi.Ne keto momente me je vetem nje enderr me plot engjuj te nxir ku dialogu eshte i pa fund.
Te lutem mos tento te me rrefesh diqka ngase te urrej edhe ne enderr me dukesh
si nje bishe shkatrrimtare.Te shikoj e mllefosur i ndjej buzet tek me dridhen ku vetem
ne vaj qmallem.Tani qdo gje eshte fundosur ka mbetur vetem shikimi yt i buzeqeshur
qe e mbaj mu si betimin ton. Provoja qe te lutem ngase buzet me jan tharte te therrisja
ty e ty heshtja te kishte kapluar.Syte me jan shterr lotet me jan ndal e me qka te ujis dhe
te ngjall dashurin tone
Ti........engjulli im pushon jo ne aromen e luleve po ne aromen e urrejtjeve.Pameshiresia
jote me beri te urrej qdo gje qe ekziston ne ket bote.Nuk e di kujt ti drejtohem per ndihme Perendia me duket se nuk me veren fare ngase fatekeqesisht nuk jam i vetmi engjell i Perendis.
Ne momentet e grindjese me ty me duket se kjo bot mban vetem njerez te ishujve te paparku jan te paisur me arme helmuese qe te brejn shpirtin e te largojn nga kjo jete zhgenjyese
Plaget e shkaktuara nga ti qdo her e me teper shtohen, kujtoj bisedat dhe provokimet e
pa numerta ne humneren e paharruar .
Te jap te kuptosh se zemren time e mbylle me nje dry dhe zingjir
ku nuk mund te dashuroj aske pas teje.Nuk mund ti shprehi askujt
dashurin , nuk mund te ja ngroh buzet dhe duart, e di se edhe ti do ndihesh keshtu sapo te dashurosh nje tjeter Nuk do te mund te thuash
askujt se sa e dashuron sepse une dhe engjujt e mi do te te mallkojn perjetesisht.
Andaj te lutem kuptom dhe thuam

TE DUA mos u mundo te zhdukesh nga jeta ime
si fluskat e sapunit se nuk do te arrish kurr,mos u be fantazme e trishtuar dashurie
edhe pse te mallkoj prap se prap pretendoj qe te mbetesh nen hijen e dashuris sime.
Me fal nese te lendova me fjalet e mia por ironia dhe fyerjet e tua me kan qrregulluar
tik taket e zemres dhe kam humbur orientimin njerezor
Mbes me shpres se do te me kuptosh ate qe dua te themSkllavo pronarja e zemres suaj


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

18 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:35

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nate Erresir .Qdo gje rreth meje flinte mua me kishte kapluar vetmia
e cila do me shoqeroj gjer ne vdekje.Me shoqeronte edhe lutja e cila
tani me mu be e zakonshme,ndersa lutjes i bashkangjitej edhe dhimbja
qe ndjej ne shpirt.
Lotet me vershonin pa ndal ngase humba lumturin e cila me shoqeronte
per qdo dit,humba zerin e embel qe e degjoja neper telat e telefonit.Ai
ze qe me bente te harroj qdo problem timin dhe me jepte shpres ndersa
tani ndoshta ia qeteson zemren dikujt tjeter.
Humbja jote me beri te mallkoj qdo gje e sidomos Perendin perse i krijoi
ne bote dy gjini?
Ti ke te drejt te me urresh e te me mallkosh aq shume sa qe nje dit te bie
viktim e ndokujt.
E per ket mbeta duke u lutur,por jo ti mos i prano lutjet e mia,refuzo qdo
gje sepse pas humbjes tuaj ndoshta do te ket fatin dikush qe te me dashuroj
aq shume sa qe do kem frik se do ta humb pahir ashtu siq te humba ty.E di se per ne dielli i dashuris sone i cili u qendis me ngjyra vuajtjesh
perendoi dhe erdhen netet pa kalim ne drit.Te lutem harrom ,humb qdo
gje timen humb buzeqeshjen time qe te falja si shenje betimi te dashuris
sone se nuk do te harroj kurr.Ti do kesh fatin qe te dashurosh nje tjeter ku do ta dashurosh aq shume sa qe do harrosh se ndonjeher ka egzistuar
nje vajz me emrin Gona.Ndoshta nje fat te till do te kem edhe une por jo
ngase ti je i pazavendesueshem ne zemren time.Une rri e tretem ne vetmi
duke kujtuar qastet me te bukura qe kaluam bashk dhe malli me djeg ne
shpirt por ta dish edhe pse vuaj ne nje menyr ndihem mire ngase vertet
eshte kenaqesi te vuash per ate qe do


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

19 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:35

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Kam grumbulluar para Zotit mallkimet me te tmerrshme qe ekzistojne
per ty.Ne shpirtin tim kam krijuar nje vullkan me urrejtje.Emrin tend e kam shenderruar ne emer djalli
ne mendjen time.Nga nje engjull ti u bere perbindesh per mua nje perbindesh qe gjithmon me ndan dhembje falas
Tani e kam gjithcka te qarte.Tani jam penduar thellesishte sepse te gjitha i kam kuptuar drejt.Ti nuk do te ja dish per mua
sepse
une vertet te kam zhgenjyer duke mos te besuar ty.Tani e di se eshte
shume vone per mua Edi qe eshte vone por une nuk dua ta besoj kete
Une kam vendosur qe te luftoj per ate qe dua te pakten te provoj.Nuk kam ndonje menyr qe te tregoj sesa te dua dhe e vetmja menyr qe kam eshte neper mes ketyre pak rreshtave
Nuk dua te dorezohem nuk mundem ngase zemra nuk do Te lutem lufto edhe ti per dashurin tone me jep nje shanc qe prap
te jemi pran njeri tjetrit Te lutem Te lutem


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

20 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:36

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dikur ishin dy te rinj qe e donin shum njeri-tjetrin;por me kalimin e kohes vajza nuk ndjen tnjejten gje per djalin edhe e tradhton me dike tjeter;edhe pse vajza e tradhton djali per hir te dashuri qe ndjente per te,beri tatuazh emrin e saj;mbas shum viteve kur ai shkon nplazh edhe isht martuar;e pyet vajza"O ba aq shum mdon ti mu saqe emrin tim e ke bo tatuazh"?


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

21 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:36

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Pashe lotet ne fytyren e saj te mplakur dhe per nje adoleshente te
coroditur si puna ime ne ate kohe lotet e nje plake per nje dashuri qe e
kishte jetuar reth 50 vjet me pare ishin nje cudi e madhe.Arrija ta
imagjinoja por nuk mund ta kuptoja plotesisht.Si mund te dashuroje
njeriu aq fort e te vuaje per aq shume kohe si te ishte dita e pare e
ndarjes.
Ja qe ndodh.Une e pashe ne fyturen e rudhur te asaj plake te dashur qe per mua kishte qene si gjyshe e vertete.
Kur ishte 16 vjec u dashurua ne nje nga fshatrat e jugut ne nje familje
me tradita te forta.Zakonisht e shikonte ate djale qe nga maja e
qershise ku ngjitej kembezbathur apo ne perroi ku gjithe qejf shkonte te
mbushte uje sepse e dinte qe ai do te ishte diku rrotull.Ai e
veshtronte dhe te dy pa fjale kuptonin njeri-tjetrin ne ato kohe kur
dashuria zakonisht vritej nga familja a shoqeria.
Kaloi pak kohe derisa u takuan.Diku te fshehur e plot frike per kete akt
krejt te ndaluar qe mund tu kushtonte shume.Ajo e donte,e donte shume.
Vetem e jema e kuptoi.Nuk e linte te dilte me po ajo mbetej maje
qershise.Te dy i digjte malli per njeri -tjeterin dhe zgjidhja e vetme
ishte fejesa.
Djali i tha te atit dhe ata shkuan dhe e kerkuan doren e vajzes.Ata u
fejuan.Fejesa ishte e lumtur.Takimet te zjarrta.Dashuria e nxehte.Endrrat e medha.
Ishte periudha pas luftes.Ai kishte qene partizan dhe tashme ishte nje
komunist aktiv qe luftonte per ideale te medha.Asaj iu aratis xhaxhai
dhe
gjema ra ne shtepi.Fejesa u prish ndonse ajo s'kishte faj dhe ai u zhduk
pa lene gjurme.Askush nuk tregonte dhe ajo sa nuk cmendej.Me zorr e
martuan me dike qe as nuk e donte as nuk e kuptonte.I kam ne veshe
fjalet e saj kur tergonte
-A e dini se cdo te thote te jesh ne shtrat me burrin tend e te shohesh
fytyren e dikujt tjeter?A e dini se cdo te thote te enderrosh cdo nate
nje enderr pa shprese?
Plaka 70 e kusur vjec qante si nje vajze dhe une kurre nuk do ta harroj.
Ai jetonte ne tirane.Punonte ne ministrine e brendshme.Kishte qene i
martuar po ishte ndare.Ajo e pa ne TV pas shume kohesh ne gjyqin e
Ramizit se doli deshmimtar.Burri me te cilin e martuan vdiq i ri dhe ajo tha se ishte me mire vetem,me mire ashtu ndonse me 4 femije.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

22 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:37

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Sa e veshtire eshte jeta ti mendos se per nje cast ke cdo gje qe ke deshiruar por por.......
Nuk eshte e drejte perse kur ne arime nje gje qe per shume kohe e kemi kerkuar vjen nje moment dhe Zoti te mer gjithcka .
Ka shume te rinje te moshes time qe kane pesuar ndarje per gjera te
ndryshme dhe eshte dhimbje megjithese une e kam provuar ne nje tjeter
menyre dhimbjen por une mendoj qe nuk ka gje me te bukur se dashuria .Me
dashurine ti ndihesh ngrote dhe je si ai zogu i vogel qe kerkon nje
strehe dhe kur e gjen ate nuk do ta leshosh kurre nuk dop te ikesh kurre
nga ajo strehe .
Kam dashuruar vetem nje here ne jeten time dhe shpesh mendoj se nuk kam
per dashuruar me ,por nuk eshte e vertete une mund te dashuroj por jo si
me pare .Shpesh njerez thone se dashuria e pare nuk reziston une nuk mendoj ashtu nuk e di nese te gjithe ju mendoni si une pra po e ke si pyetje


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

23 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:37

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
E desha një djalë sa sbon.
Para ni viti patem fillu lidhjen.Per nje koh shum tshkurt te ai figuroj
dashuria qe e ndjente per mu.Kalun 5 muj,6 te ai veq sa rritej dashuria e
te un e kunderta ndodhte,nuk ndjesha kurgjo per to.Mas ni kohe e pash
qe smuj me dasht edhe u desh me lon.Ni dit kur thirri vendosa me jathoon
ato qe e kisha nmendje,'po du me nderpre ket lidhje'.Nfillim nuk u
pajtu me ket mendim e fillloj mem lut qe mos me lon,qe mujm me kon
tlumtur nese jem bashk po un thjesht veq e kisha vendos.Kur pa qe spo
ndrroj mendje mtha qe nese e perfundojm sot kjo ka me kon
pergjithmon,mos mendo qe najher kom me tu kthy.Kto fjal sem preken me
thon drejten,po em erdh mir qe i nisha prej tij.
-Kalun jav,u bo edhe muji e un pa u ni me to.Ni dit thirri edhe mtha qe
kish fillu lidhjen me ni femer tjeter edhe qe ka vendos me u feju me
to.Prej aty un fillova me ni friken qe pe humbi per krejt.Nisa me lut me
lon ato mu kthy te un.Isha e sigurt qe mdon shuuumshuum edhe skom besu qe ka me
pas problem,po aj deshi me majt fjalen qe e pat dhon kur jem nda qe ska
me u kthy mo kurr.
Kshtu kalun dit,jav,muj un tu vujt per to,tu e pa sa e du.po krejt kjo ekot,kjo si hike n interes hiq atij.Tash ekishke femren qe i pelqejke
edhe kish vendos me pas lidhje serioze.Pak pun per mu pse vuj. - Po
deshi Zoti mas ni kohe u nda me to,besova qe e ka bo per mu ket gjest,po
jo.Pa e humb kohen e kish gjet tjetren edhe me to ka vazhdu shum ma
serioz se me tparen.E ka njofu me familje,ka perhap fjal qe e ka t
fejume e qe shum shpejt kan me u martu.Don me kriju familje me to.KREJT
KET KOH SA U KON ME TO UN JOM KON PENGES TU JA TREGU DASHURIN QE E KOM PER TO E TU I THON QE PA TO SKOM JET,DUHET MU U KTHY,ME MA KTHY
JETEN.Thjesht u kon ni gjest poshtrimi ky per mu,ska bo pun,veq sa mka
ul ma teper.Edhe tash jon bashk ata e un i shoh sa tlumtur jon derisa
vet po vuj nheshtje edhe po e shoh veten kah po shkatrrona.Po du me
largu krejt ket ndjenj a sadopak me zbeh po spo kom kurrfar mundsie me
nderrmarr ket hap,kurgjofi spo bon pun.
Kom kerku ndihm prej mmagjistarve qe mem ndihmu,mos me ndje mo at
pikllim edhe dhimbje tmadhe qe e kisha ngjoks,mrena nveti,po as kjo ska
bo pun.Tash nuk poe di çfar lloji i ndjenjes osht kjo DASHURI a DHIMT e
pasherume.
Kom lyp shum kshilla prej njerzve edhe krejt em thojn Harroje.Shum fjal eposhter.Qysh me mujt me harru njerin qe per her tpar mboni mepa qka osht
dashuria(krejt kto e ka bo me dashurin edhe sjelljet e tij qe i shprehi
per mu nfillim)?
-Tash spom metet tjeter veq t'i uroj jet tlumtur me tjetren.Patjeter duhet me u mundu me kuptu qe ska me kon i jemi mo.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

24 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:38

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
.Keshtu dore per dore arritem tek stacioni i autobuzit.Une escja
gjithnje e me ngadale,doja te arrija sa me vone ne pike-ndarje.E dija se
ishte e paevitueshme por njekohesisht deshiroja me gjithe shpirt te
mbaja doren time shtrenguar me tenden edhe pese minuta me shume.My
almost lover .Ne
fakt nuk duhet te vuaj fare.Koha jone ishte kaq e shkurter,ditete kaq
te shkurtra,u rrokullisem neper zemra si kalamanj dhe tani jemi pa
fjale.Me shtrengon shpatullat,une mbeshtes koken mbi klavikul.Je i
gjate,je i gjate sa duhet qe te mbeshtetem pa mundim hic.Ti me puth
floket,me shtrengon fort.Ne ate moment deshiroj me shpirt te thyhem ne
mes,keshtu zgjasim edhe pak pritjen.Te marr ne duar fytyren.S'e di pse
te dua o njeri.S'e di c'me pelqen ne ty,s'di c'ke te vecante,s'di c'me
ke dhene kaq te ndryshme nga te tjeret.A nuk je dhe ti ushtar i mire i armates se
burrave qe te thyejne zemren?Se ti e bere po tani s'duhet ta kujtoj.Por
meqe mu kujtuat gjithsesi te puth buzet,te puth syte.Dua te te them
lamtumire dhe pac fat po s'ma nxe goja.E thua ti...me kap nga krahu tek
rend mess rruges:"c'dreqin po bej?".Po nuk mbaj dot me,nuk kam me fuqi
te degjoj perseri,te me pvrasesh serish,preferoj te vrapoj nga ana
tjeter pa e kthyer koken pas....

E dija se do shikoheshim prape.E dija se duart e tua do zbusnin
shpirtin tim.E dija se serish do riliheshim,serish,serish,serish,my
almost lover. /


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

25 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:38

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nuk Doja te qaja ma fshihu lotin qe zbriste lere,mazuri gojen te mos
flisja ,Mos me tha ne serisht do te takohemi,qesh dhe une buzeqesha .
E shikoja tek largohej dhe me pershendeste me dore une nuk kisha force ta pershendesja .
Zemra ulerinte dhe thoshte ,
-mos e ler te iki ai po iken mos e ler.
Bisedoj me henen po ajo eshte larg dhe vallezon me me misterin e valeve te detit .
Ike ne nje bote ku askush nuk e di a egziston .
Ike duke me thene se serisht do te takoheshim .
Ike dhe buzet nuk mi dhe per te fundit here .
Por une do te vi te te puth dhe te te them Gezuar ditelindjen .
Eh c'rruge e gjate deri tek buzet e tua,por une do vi le te derdhen muzgjet e mia neper valixhe kujtimesh le ti hipin nderimit te harimit une do te vi.
Cigarja digjet e bashke me te digjet cirili i gjakut te buzes se kafshuar.
Si do te jete jeta ime tani pa ty ?
Pres nje pergjigje por jasht vetem shi .
Dhe gjithmone ne momentet me delikate te jetes time bie shi edhe ti ne
nje moment te tille hyre ne jeten time dhe solle ne te dashuri lumturi
Gezim shi dhe hidherim njekohesisht ai nuk me ndahet me eshte bete
sinonim i jetes time .JAm vetem nje 22 vjecare ,nje 22 vjecare e pa fat qe pyet se si do te
jete jeta e saje .Por asnjeri nuk kthen pergjigje as ti vete sepse ti
nuk mund te degjosh me nuk mund te qeshesh me nuk mund te qash me ti nuk
mund te besh me asnjegje .Edhe funeralin tend e perjetova si e hutuar Ne momentin kur trupi yt u ul une isha me ty aty brenda .
Shpirti im ngeli aty te te bente shoqeri se mos ndjeje vetmine e nates se pare .
Shpirti im ngeli aty u varos me ty e me ne u varos dashuria endrat rinia dhe gjithcka .
Sa frike kisha naten e pare isha e vetmuar .Mbeshteta koken mbi jastekun
e bute dhe qava ,qava derisa qepallat si gjethe te kalbura rane ne
qellin e nxete te syve te mi .
E ndjeva se me rembeu nje gjume i rende .Nje dege e thare u perplas mbi xhamin e dritares time dhe nata ma trembi .Mu duk sikur nata do te shtndrohej nje dore perbindeshe dhe do te me rembente .
Mbi tavolin ndriconte maja e thikes e rrembeva dhe e mbeshteta ne cepin e
buzes ishte e mprete e ftote majen e saje e reshqita ne mjeker e pastaj
ne qafe .
pikat e gjakut zbriten ne gjoks dhe maja e hiken ndalij ne cepin e dores .
Rahjet ishin te dobta dhe ai gjak qe capitej neper ato damare dukej sikur lypte meshire .
Mos mos mos e prek .e shtrengova thiken jo jo nuk mund ta vrisja veten
.Gjithmone ti me kishe thene qe jeta te ka falur nje shanc te bukur per
te jetuar te cilen nuk ta dha ty zemer.Te lash te ikesh por une do te vi nje dite dhe perjetesisht me ty do te ri.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

26 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:39

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nje vajz dhe nje djal qe jetonin qe te dy vetem ne Itali. Nje dite keta
te dy takohen dhe fillojn te dalin bashk, mbas disa kohesh vendosin te
martohen dhe kethen ne shqiperi per te bere dasmen. Mbas disa ditesh ne
shqiperi e vjerra fillon ti tregoj fotografit e familjes dhe te birit
kur ishte i vogel. Por vajza ndalet tek nje fotografi ne vecanti, ne ate
fotografi ishin nje burre dhe nje grua me nje vajz te vogel ne krah.
Mbas disa minutash ajo pyet te vjerren:
po keta kush jan?
vjerra i pergjigjet:
ky eshte vellai ime me nusen dhe vajzen e tyr por keta te dy kan vdekur ne nje aksident dhe vajza e tyre jeton ne itali. Ne ate moment vajza fillon te qaj dhe e vjerra e pyet cfare ke pse po qan?
ajo i pergjigjet sepse keta te dy jan prindrit e mij.........
Vajza
mer valigjet dhe kethet ne itali pa e tkuar me cunin duke i len vetem
nje letere ku i shkruan se nuk mund te jen me bashk kurr
Ai fillon ta kerkoj si i cmendur por e jema e ndal dhe i thote se ne te vertet ata te dy jan kushurinje........
Eshte nje histori e vertet


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

27 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:39

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Një djalë dashuronte marrëzisht një vajzë. Meqe vajza nuk ja kthente
dashurinë ai i thotë që do qëndroj poshtë dritares tënde për plot
njëqind ditë, derisa ajo të thoshte po. Me kalimin e ditëve vajzës
filloi t'i bënte përshtypje ky gjest por nuk e jepte veten. Në diten e
nëntedhjetë e nëntë ai nuk ishte më aty. Vajza qau me dënesë kur pa
mungesen e djalit. Ajo s'duhet të kishte pritur diten e njëqindtë, apo
jo ?


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

28 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:40

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Jeta jem !
Dashuria fillon qe nga mosha 15 vjeqare kur une isha ne klas te 10 dhe nidiqja mesimet kur para disa vitev isha njoftuar me heret me nje vajz e cila ishte e dashuruar me nje person tieter dhe un i ndimoja per gjithqka qe mundeja qe ate te beja te lumtur gjithmon veten e futesha ne rrezik per ti ndimuar gjithqka kur pas ndarjes me at djalin qe kishte dashur , une ende e kisha tashtme shoqe te ngushte dhe e doja si moter timen besoja ne te shum per kohen qe kalonim per gjerat qe mi tregonte , dhe me kalimin e kohes fillova te dashurohesha krejtsisht ndryshe ne te por nuk mund te ja shprehesha dashurin qe kisha ndaj saj , kur nje koh flisim , bisedonim , rrinim bashk , ku dhe ajo vinte te me vizitonte shpesh me nje net ku punoja , ku mendoja qe asgje nuk do te na ndante ket shoqeri qe kishim , ajo nje dit erdhi ne net dhe filluam te bisedonim per disa gjera pse ajo nuk mesonte kishte filluar te leshonte mesimin dhe nuk ishte me ajo vajza qe kishte qen me heret ajo me tregoji per krejt gjerat qe at e benin qe te mos mesonte ku nje nga to ishte edhe qe me donte , poashtu edhe une i tregova qe e doja qe ti letsoja dhembiet qe i kishte, nga aj moment kishte filluar dashurija jone ku nje koh te gjat ne kaluam se bashku dhe mendoja qe askush nuk do te ishte pengesa qe te mund te na ndante dashurim qe kishim njeri ndaj tjetrit , ku krejtsisht une isha ndar nga shoqnia dhe kisha len me nja an te gjitha gjerat duke menduar se kjo do te ishte e fundit per mua ne jeten time , nje koh te gjat kaluam se bashku me gjdo te mira ku i ndanim dhimbjet bashk gjithqka qka na bente te lumtur e qka na bente te vuanim, ku pas nje kohe personi qe vajze kishte dashur me kerkont te kontaktonte me mua , ku pas disa dite une lidha kontakte me te dhe bisedova me te , ku aj me tregoi disa gjera qe une kisha pytur vajzen ajo me kishte treguar krejtsisht ndryshe , dhe ku tashtme kishte filluar grindja mes nesh , per keto gjera dhe ku pas disa dite une zbulova krejtsisht gjera te tjera dhe sdija si te ja falija keto gjera qe mua me vritnin ne thellsin e zemres , ajo me kerkonte falje per gjdo qe qe me nuk do te ndodhte por une tashme isha i vdekur dhe i larguar nga kjo jet smund ti je falja asgje , me vinte keq un doja te beja per te diqka qe per ti ndihmuar i premtova qe une me te do te jem perseri shok siq kishim qen me heret , dhe une me besimin ne vetevete ja fala ket gabim qe kishte ber , koha fillonte dhe ecte ne filluam tju drejtoheshim 1 vjetorit ku kishte filluar dashuria jone , poashtu une kisha oferta dhe isha i lidhur me nje vajz tieter kur me te nuk kisha asgje me shum se shoqe , une nuk doja te tradhtoja por mendoja qe mos ta lendoja at , nje nat biseduam dhe u grindem pse une flisja me te dhe kshtut pas disa marrweshjes u detyrova qe te mos flisja me me te dhe une rash dakord me ket dhe i nderpreva kontaktet ku " e lendova shum at vajz " , me kalimin e kohes grindje mes nesh nuk ndaleshin une nuk dija qka te beja e ndaloja per shum gjera por nuk me degjonte , kur per nje koh duke ndenjur me te na takoi vllau i saj dhe kshtut fillova te bisedoja me vllaun e saj dhe ti tregoja per gjerat qe kisha me te , nga frika se mos do ndodhte diqka keq per te une i shpreha dhe i thash " ne jemi vetem shok motra juaj me don dhe e dua , neqofse eshte koha per tu bashkuar per gjith jeten do flas me prindin e saj dhe do vazhdojm " keshtut at nat u ndava nga vellau i saj me disa gjera te kqija dhe keshtut nuk ndodhi asgje kur pas nje koha e vreja se vajzen qe e doja ajo ndjente diqka , e pyesja gjdo dite se qfar i ka ndodhur por nuk me tregonte kur nje nat filluam te bisedonim krejt gjerat , ajo me tregoi se ne kohen kur une isha duke kaluar me te ajo kishte kaluar edhe me nje person tieter kjo me beri mua qe lotet e mi mos te ndaleshin , sepse une gjat gjith kohes e vreja se si ajo behej nerwoz dhe i qiste krejt senet ne mua dhe keshtut une at nat si i larguar nga jeta , u largova nga ajo ku at nat gjat gjith kohes mendohesha per ket qe kishte ndodhur nuk besoja qe kjo ishte realitet , mendoja qe isha ne nje enderr te zhytyr fell , por jo kjo ishte nje realitet qe ishte gjithqka me vetdije dhe pas ndarjes gjith nata me shkoji duke qar dhe duke menduar se pse ishim ndar kur nuk arritem te festonim 1 vjetorin te cilin 3 dit na ndanin per te festuar , dhe pa as nje pik gjum ne sy un qaja dhe i vuaja te gjitha gjerat , tashmte e vetmja gje qe me ben te qfryem eshte lapsi dhe fleta ku i shprehi ndjenjat e mia ... nLkt.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

29 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:40

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
si qdo vajz e dashuruar thjesht te kam dashur,te kam dashur me gjith zemren time qe kurr sdo ti harroj ato qaste qe I kaluam se bashku.
Mendoja se ishim qifti me i lumtur ne bot por jo ishim vetem per nje koh te shkurter. Pse me thoje se me do kur nuk me deshe? pse me lendove ? pse mi humbe te gjitha shpresat qe kisha ?pse une te doja me shumse vetveten time ? dhe isha ne gjendje te beje qdo gje per ty .
Ti me thoje se me do por jo me genjeve, une mendoja se keto fjal ishin te sinqerta por per ty ishin vetem humbje kohe qe me mua kaloje kohen e lir qe kishe.
Si ke mundur te ma besh kete? si ke mundur te ma shkaktosh kete dhimbje? si.......? si ke mundur te me lesh me lot ne sy? qe kurr nuk do te ndalen derisa te shkoj ne nje bot tjeter.
Si me le ne nje rrug pa zgjidhje, ne nje rrug e cila me kater anet ishte e mbyllur ne mur.
Te gjitha ato qaste qe mendoja se na benin te lumtur te dyve nuk ishin ndjenja te verteta per ty ishin ndjenja te qastit,ndersa per mua ndjenja qe nuk harrohen kurr ne jeten time.
Deshiroj qe te shoh edhe vetem nje her,te tregoj sa te kam dashur, sa te dua, dhe jam i sigurt se deri ne fund te jetes do te dua.Trathtar,trathtar dhe vetem trathtar.
Pse me harrove? I harrove te gjitha ato fjal qe mi thoje? i harrove premtimet qe ti dhash dhe mi dhe? por une prap se prap te deshiroj fat dhe lumturi ne jet edhe pse e di se je ne krahrorin e nje tjetre dhe e do me shum se mua por un kurr nuk do te jem e lumtur,sepse qastet qe i perjetuam ne, ishin qastet me te lumtura te jetes time qastet qe nuk harrohen edhe nese shkoj ne nje humner pa kthim,qaste qe do te mbesen nostalgji ne jeten time.
Nostalgji ne dashurin time qe e deshta shum me shum ne bott


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

30 Re: Histori Dashurie .......... [ Te Verteta ] prej Fri 18 Jan 2013, 05:41

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Pas nje viti te shkruaj kete leter... Shume kohe kam menduar e asnjehere skam guxuar. Jam ndier egoist vec per veten time, por tani jam shume larg i mbytur ne kujtime...Ishe pjesa me e mire qe ne jete me ka ndodhur... Nje FEMER ideale diku larg me eshte zhdukur... Sa here te kam genjyer dhe gjithmone me ke besuar...sa here ti mi ke falur ato qe te kam kerkuar... E di ke mbyllur syte dhe pranove te ishe e dyte...Ke pritur ne ankth gjithmone edhe nje shns, per te ma dhene mua, njeriut qe tradhetonte... largohet...shkaterronte tek ty perfundonte... STOP !!! E ndez dhe nje cigare...i mbytur ne tym kujtoj castin e ndarjes... Ngadale serisht i kthehem ne leter... E di ndoshta je larg me nje tjeter qe arriti te vleresonte gjithe butesine qe ke...te te doje me pasion ashtu si e meriton...se une s'pata guxim te te shihja ne fundimitet...te te thosha ME FAL se vertete isha ne faj... por te lutem per dicka dua te me besosh...Qe cdo shkronje e fjali nuk eshte hipokrizi...cdo eshk ka dhimbje, pendim pa kufij...Per nje jete qe humba... JETA IME ISHE TI !!!
Rruges eci dhe ndjej shume mall... Te ndjej une ty e ti cdo fjale... TE DUA ndaj me fal ... Nje shpirt qe te kerkon me prane...nje lutje qe s'mbaron...nje lodhje, heshtje pa kufij... Kujtimi yt nuk me mjafton... SHPIRT ME KA MARRE MALLI... Lexoje posten...te kam shkruar nje leter...te kam derguar nje buzeqeshje bashke me gjithcka tjeter... oren e takimit gjithmone e harroja...ti merziteshe pafund por une cuditerisht se kuptoja... Ke nje trendafil sa here te kam genjyer...merre dhe nje tjeter sa here vone jam kthyer... merre dhe nje tjeter per heret qe ke qare...pranoje dhe kete te fundit sa here une te kam vrare... U be nje kopsht i madh me gabimet e mia, por te lutem kujdesu ... thjesht nga nostalgjia...E di qe eshte vone per te dhene nje mundesi...per te shpjeguar gjithcka sepse kohe me nuk ka...Gabim kam qene i gjithi ne cdo hap me ty por lexoje kete leter se tani JAM NJE TJETER ...E jo nuk pretendoj te te kem perseri...per ty jam e shkuara...nje kujtim e kaluara...Se JETA NUK ESHTE ROMANCE GJITHMONE SI NE PERRALLA... Nje film i bukur ku ata jetojne te lumtur...E ndjej qe PO VUAJ se tani jam shkaterruar...Mund te kem cdo femer por TY SKAM PER TE TE HARRUAR... Per te gjitha JAM PENDUAR...S'arrita te te njoh, por ta dish e dashur se eshte rrefim i hapur... Mund te shkruaj gjithcka por ne fund te them ME FAL.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 3]

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons