Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 4 e 6]


1 Nje here dikush me tha.... prej Sat 12 Jan 2013, 10:18

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
First topic message reminder :

Nje dite nje plak me tha "Kur njeh dike, dhe ky dikush e ben zemren tende te ndaloj per ca sekonda, ki kujdes: ky person mund te jete njeriu me i rendesishem i jetes tende.
Nese syt takohen dhe ka nje drit qe ndricon kur e shikon, ki kujdes: mund te jete njeriu qe po pret qe kur linde.
Nese kur u puthet syte u mbushen me lote, mendo: ka diçka magjike midis jush.
...
Nese mendimi i pare dhe i fundit i dites eshe per ate njeri, nese deshira per te ndejtur bashke arrin te shtrengoj zemren, gezohu: qielli te dergoi nje dhurate hyjnore... DASHURINE
Nese nje dite i kerkoni falje njeri tjetrit per ndonje gabim dhe u kthehet nje perqafim, nje buzeqeshje, nje ledhatim dhe gjestet vlejn me shume se njemije fjale, dorezohu: ju jeni bere per njeri-tjetrin.
Nese eshte i merzitur, nese jeta e ka vrare dhe ti vuan dhimbjen e tije, qan lotet e tije dhe i fshin me dashuri, sa mrekulli. Ai njeri mund te kete besim te ty gjithe jeten.
Nese arrin, me mendimin, te ndjesh eren e njeriut qe do sikur ta kesh afer, dhe mendon se eshte perfekt edhe veshur me bizhame, shapka dhe flok te pakrehura. Nese nuk punon dot gjate dites, teper i emocionuar per takimin qe keni... nese nuk arrin dot te imagjinosh ne asnje menyre nje te ardhme pa ate person, dhe do doje me gjithe shpirt ti ishe pran kur plaket dhe, prap, mendon se do e doje marrezisht edhe keshtu. Nese preferon te vdesesh se sa ta shikosh te iki... atehere do te thote qe dashuria ka hyre ne jeten tende! Eshte nje dhurate."
Pastaj buzeqeshi dhe me tha "Ca njerez dashurohen shume here ne jete, pak duan vertet dhe gjejne nje dashuri te vertet. Ndonjehere e takojne dhe nuk u vene rendesi ketyre sinjaleve, dhe e lene te iki pa e jetuar. Eshte deshira e tyre. Keshtu qe, mos lejo kukurre qe marrezirat e çdo dite te bejne te mos shohesh gjene me te bukur ne bote: DASHURINE"....

91 Re: Nje here dikush me tha.... prej Fri 15 Feb 2013, 09:57

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Në virtualitet, secili mund të jetë si të dëshirojë.
Eshtë e çuditshme, sesi shumica zgjedhin të jenë budallenj!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

92 Re: Nje here dikush me tha.... prej Sun 17 Feb 2013, 02:21

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
virtualitet,budallenj,as vet se dita cka me tha

93 Re: Nje here dikush me tha.... prej Sun 17 Feb 2013, 18:04

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Njerzit qe enderroim naten, duhet tu telefonojm ne mengjes, jeta do ishte me e thjesht.....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

94 Re: Nje here dikush me tha.... prej Wed 20 Feb 2013, 04:14

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
njerezit qe nuk flejne naten,kan nje hall

95 Re: Nje here dikush me tha.... prej Thu 21 Feb 2013, 15:43

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
me tha....do ikesh? harroj qe un thjesht kisha lan gjurmet e mija afer tij


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

96 Re: Nje here dikush me tha.... prej Thu 21 Feb 2013, 19:09

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
dicka,por nuk ia vura mendjen

97 Re: Nje here dikush me tha.... prej Fri 22 Feb 2013, 12:39

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
....Ne bote ka vec dy tipa interesante: ata qe dine gjithcka dhe ata qe sdine asgje

....Asgje se kenaq me teper kotesine, sesa te rrefyerit fajtore

....Grate perbejne nje *** zbukurues.Ato tere jeten e tyre asgje s'kane per te thene, por kete "asgje" e thone me shume shije


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

98 Re: Nje here dikush me tha.... prej Fri 22 Feb 2013, 17:28

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
fjale te renda,dhe e kuptova cka ishte

99 Re: Nje here dikush me tha.... prej Fri 22 Feb 2013, 17:30

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Njeriu qe dashuron marrezisht, kur i prekin dashurine, behet me i rrezikshem se luani qe del ne rruge mbasi shqyen kafazin..


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

100 Re: Nje here dikush me tha.... prej Fri 22 Feb 2013, 17:34

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
nuk ishte serioze,veq bisede femijerore

101 Re: Nje here dikush me tha.... prej Fri 22 Feb 2013, 17:34

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
"Dashuria eshte lumturi kur e ke prane"
"Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer."
"Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg."
"Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
"Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute."
"Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
"Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere."
"Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
"Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures."
"Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise."
"Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire."
"Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy."
"Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse,"


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

102 Re: Nje here dikush me tha.... prej Fri 22 Feb 2013, 17:36

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
shume e bukur kjo

103 Re: Nje here dikush me tha.... prej Sat 23 Feb 2013, 14:00

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Le të kemi besim se drejtësia jep fuqi dhe në këtë besim, le të guxojmë që deri në fund të bëjmë detyrën tonë siç ne e kuptojmë.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

104 Re: Nje here dikush me tha.... prej Sat 23 Feb 2013, 23:42

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
dicka pa lidhje

105 Re: Nje here dikush me tha.... prej Sun 24 Feb 2013, 10:36

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Mos u lut per nje jete te leht lutu per forc qe te perballosh nje jete te veshtire!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

106 Re: Nje here dikush me tha.... prej Mon 25 Feb 2013, 08:05

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
komshi

107 Re: Nje here dikush me tha.... prej Mon 25 Feb 2013, 19:12

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Unë ec ngadalë, por asnjëherë nuk bëj hapa prapa.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

108 Re: Nje here dikush me tha.... prej Tue 26 Feb 2013, 01:39

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
une te ndjek pas

109 Re: Nje here dikush me tha.... prej Tue 26 Feb 2013, 18:38

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
nese nuk me do ne kohet e mia me te veshtira atehere pse duhet te te dua ne kohet me te mira ???


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

110 Re: Nje here dikush me tha.... prej Tue 26 Feb 2013, 18:39

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
te dua

111 Re: Nje here dikush me tha.... prej Tue 26 Feb 2013, 18:50

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria!

Ka lloj lloj dashurie, dashuria e vertetë është të duash si vetveten!

Ka lloj lloj thënjesh dhe mendimesh lidhur me dashurinë, dikush mendon
se ajo lindë. Jo, dashuria nuk lindë por tjetri e mbjellë në ty, dhe
gjithnjë ka varësi nga ai, nëse e ujitë ajo veq I thellon rrënjet dhe
lulzon, nëse jo, atëher dashuria vyshket dhe graduaisht nuk jep fryt dhe
vdes. Dikush mendon se ajo nuk vdes, vdes, por rrënjet e dashurisë
vertetë lëjnë gjurmë dhe plagë në ty.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

112 Re: Nje here dikush me tha.... prej Tue 26 Feb 2013, 18:52

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
jam dashuria jote e vertete

113 Re: Nje here dikush me tha.... prej Tue 26 Feb 2013, 18:52

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Burrat besojne se buzeqeshja ne fytyren e nuses tregon lumturi; ne te vertete tregon triumf.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

114 Re: Nje here dikush me tha.... prej Tue 26 Feb 2013, 21:16

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
me tha te dua


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

115 Re: Nje here dikush me tha.... prej Wed 27 Feb 2013, 17:42

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
me tha,pastaj me genjeu

116 Re: Nje here dikush me tha.... prej Wed 27 Feb 2013, 20:38

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

117 Re: Nje here dikush me tha.... prej Sat 02 Mar 2013, 16:11

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
thuaj te mos te thuan me ashtu

118 Re: Nje here dikush me tha.... prej Sat 02 Mar 2013, 18:24

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje here dikush me tha pse nuk fut adsl ne forum dhe un i thash, me von me kismet


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

119 Re: Nje here dikush me tha.... prej Sun 03 Mar 2013, 07:32

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Perkedhele me Delikatesen qe do prekje nje Enderr..Dashuroje ne
thellesine e nje Veshtrimi, ne driten e Fjaleve, ne hijen e nje
Heshtjeje..
Dashuro me embelsi Femijen qe eshte brenda saj dhe Dashuro me Pasion Femren qe eshte..
Dashuroje duke e mbrojtur kur kerkon strehe ne Perqafimin tend..
Beje te kete frike nga shume Dashuri dhe pastaj ti kaloje duke e jetuar kete Dashuri..
Dashuroje akoma dhe akoma ne Frymemarrjen tende..ne Perkedheljen qe clirojne Buzet e tua.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

120 Re: Nje here dikush me tha.... prej Sun 03 Mar 2013, 07:33

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une
e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para
se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese
jan te pastra.
...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 4 e 6]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons