Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Edhe pse tashmë diskutimet mbi fundin e botës janë lënë paksa në hije, kalimi i asteroidit Apophis ditën e djeshme pranë planetit tonë ka ngritur një hije dyshimi se ai mund të jetë ai që mund ti japë fund jetës në tokë. Kështu vetë NASA ka bërë me dije se ky asteroid, që e ka marrë emrin nga perëndia greke Apophis, që njihet si perëndia e errësirës e kaosit dhe që kaloi 14.5 milion kilometra pranë Tokës, në vitin 2029 do të jetë rreth 30 mijë kilometër larg Tokës. Ndërsa në 2036 ai mund të përplaset realisht me Tokën.

Kjo do të sillte një shpërthim me fuqi 500 megaton TNT. Sa për krahasim: bomba Cari AN602, më e fuqishmja bombë hidrogjeni e shpërthyer ndonjëherë, ka një fuqi prej 57 megaton TNT.

Për rrjedhojë pasojat do ishin të paparashikueshme: Nëse do binte në ujë, do krijoheshin valë cunami deri në 100 metra të larta ndërsa nëse do të binte në tokë do të digjte gjithcka./


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
eh ca nuk po dalin me kto kercenime nuk na lan te qet me then tdrejten


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Similar topics

-

» Galeri? Ku është?

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons