Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Qytet me 80 mijë banorë në Mars! prej Wed 09 Jan 2013, 00:09

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Miliarderi bashkëthemelues i PayPal planifikon të ndërtojë një vendbanim në Mars për dhjetëra qindra eksplorues të hapësirës.

Vizionari, Elon Musk, kërkon të ndërtojë një qytet të vogël me 80 mijë nismëtarë në planetin e kuq.

Civilizimi i ri mund të nisë një mund të nisë një epokë të re teknologjike ku do të shërbehet vetëm ushqim vegjetarian.

Duke folur para Shoqërisë Mbretërore të Aeronautikës, 41-vjeçari ka deklaruar se ka pritur 10 vite për të ndarë këtë vizion.

“Atëherë dukej qesharake sepse nuk kishte raketa, nuk kishte infrastrukturë dhe NASA ishte e vetmja lojtare në vend – dhe nuk kishte një program për eksplorimin e Marsit. Por me punën time dhe të tjerëve në sektorin privat, misioni është shumë pranë realitetit”, ka thënë Musk.

Themeluesi i PayPal u shpreh se në këtë planet mund të nisim qytetërimin e vetë-qëndrueshëm që mund të kthehet në diçka shumë të madhe.

Shoqëria Mbretërore e Aeronautikës e cila është themeluar 146 vite më parë, nëntorin e kaluar i akordojë 41-vjeçarit që themeloi kompaninë e tretë të tij “SpaceX”, medalje ari për kontributin e tij në eksplorimin e hapësirës. Musk rekomandon që numri i personave që do të shkojnë për të jetuar në Mars të jetë 80 mijë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Qytet me 80 mijë banorë në Mars! prej Sat 19 Jan 2013, 19:13

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ouuuuuu rrezik me ja kalu edhe planetit ton se ska mundsi


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons