Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

SA ka lëshuar një seri të fotografive të reja të marra nga Curiosty, Rover në mars!
Por njëra prej këtyre fotografive ka befasuar gjithkënd! Në ë shfaqet një “lule” në sipërfaqen e Marsit.

NBCNews.com ‘s blog raporton se fotot janë marrë si pjesë e një përpjekje për të kapur imazhe 360 gradë gjatë udhëtimit të Curiosity në Mars përmes Bay Yellowknife.
Gazetari New Jersey si dhe fotografi Ken Kramer, kanë mbledhur fotografitë më me kureshtje, duke u shtuar atyre ngjyrat përkatëse për t’u dhënë një pamje realiste të asaj që në realitet ka parë Rover në sipërfaqen e planetit të marsit.

Por, njëra nga këto fotografi ka befasuar, pasi në të është fotografuar një “Lule” e porsaçelur në sipërfaqen e marsit!
Kështu, fotografia e NASA-s paraqet qartë këtë “lule” e cila rrezaton edhe më shumë nga lezetet e diellit, i cili në momentin e fotografimit nga Curiosity, ishte në pozicionin e duhur duke i dhënë “jetë” kësaj lule kaq surprizë!
Por, NASA për të qetësuar mbarëm opinionin njoftoi se “lulja” është thjeshtë një copë kauçuku që kishte rënë nga Curiosity!
Por a mund ta besoj kush këtë?
Apo mos kemi të bëjmë me diçka e cila vijon të mbahet e fshehtë qëllimisht!
Duhet theksuar se Curiosity është një anijet kozmike robot më të sofistikuara të teknologjisë njerëzore dhe kurrsesi copërat e saj nuk mund të binin aq lehtë…!/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
shum foto e bukur


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons