Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kokë alieni në sipërfaqen e Marsit! prej Sat 05 Jan 2013, 22:47

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Është fotografia origjinale e realizuar nga Mars Global Surveyor (MGS), padyshim shumë me interes dhe interesante!

Padyshim që kjo fotografi, pra imazhi që pasqyrohet në të, i ngjan kokës së një alieni, thënë thjesht të një jashtëtokësori!

Vetë NASA e “shtrënguar” për t’u prononcuar rreth kësaj fotografie, vijoi në këtë shpjegim:
“Të dy “optikët” e çuditshme në buzë veriore të kraterit (sytë) mund të jenë formuar nga erozioni nga era apo uji. Kjo zonë është ndryshuar nga dy procese, nga veprimi i ujit, që ka ndodhur në të kaluarën e largët nëpërmjet përmbytjeve përgjatë anës perëndimore të zonës Gold Planitia dhe të Maja Valles, ose nga energjia e erës, një fenomen i zakonshëm në historinë më të fundit të planetit.”

Ky krater ndodhet pranë koordinatave 22,5 ° Ν, 47,9 ° W.
Madhësia e kokës së alienim është 164 m. Dielli rrezaton atë nga ana e majtë/ majtas oshtë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Kokë alieni në sipërfaqen e Marsit! prej Fri 01 Mar 2013, 13:10

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
epo alienet rrijn aty jo njerezit se sua mban dot organizmi tmarrin frym apo tbejn jeten e atille


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons